Pasaulē

Maskavas centrā atvērts restorāns “NKVD” 16

Foto: Twitter

Maskavā netālu no Kremļa atklāts jauns restorāns “NKVD” – pirmajās darbības dienās tas izraisījis tik asus protestus sociālajos medijos, ka izkārtne vispirms pazaudēja pirmo burtu, bet tad tikusi noņemta pavisam, liecina ieraksti sociālajos tīklos.

NKVD, kā zināms no vēstures, bija padomju slepenpolicijas KGB priekštecis, kas 20. gadsimta 30. un 40. gados apcietināja un nogalināja miljoniem cilvēku. Restorāns atrodas Ostoženkas ielā, netālu no bijušajām slepenpolicijas telpām.

Restorānā ir milzīgs Staļina portrets, savukārt ēdienkartē, kas izveidota kā nopratināšanas lieta – “Uzkoda Staļina gaumē”. Sociālo tīklu lietotāji ironizē, ka tā, jādomā, ir asiņains bifšteks vai aknu sitenis, kuru pienes trīs oficianti.

Restorāna darbinieki aģentūrai BBC, kura arī interesējās par tā nosaukumu, skaidrojuši, ka tas ir saīsinājums no “varenas garšas nacionālās virtuves”, nevis asiņainās slepenpolicijas. “Kāpēc ne? Cilvēki mums jautā, bet kāpēc ne? Tas taču ir NKVD, nevis Gestapo,” teicis kāds restorāna darbinieks, kurš nevēlējās nosaukt savu vārdu.

Mikroblogošanas tīkla Twitter lietotāji gan aizrāda, ka restorāns NKVD Maskavas centrā ir gluži tas pats kā restorāns “Gestapo” Berlīnē, un jauta, kas būs nākamais – pionieru nometne vai viesnīca “GULAG”?

LA.lv