×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
14. oktobris, 2016
Drukāt

8 ieteikumi, kā būt gudram ceļotājam Zviedrijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz ar zelta rudeni nevajag aizmirst par atpūtu, ko sniedz mazie ceļojumi tepat pie kaimiņiem. Viens no iecienītākajiem galamērķiem ir Zviedrija.

Logos nav žalūziju vai aizkaru. Kopš seniem laikiem šī tradīcija vēsta, ka mājas iedzīvotājiem nav noslēpumu vai aizdomīgu lietu. Pretī logam nereti tika novietots spogulis, lai varētu sekot notikumiem ārpusē. Tā sievām arī bija iespēja nepalaist garām vīru atgriešanos no jūras.

Zviedrijā importē atkritumus. Zviedrijā to šķirošana ir tik attīstīta, ka daļu atkritumu valsts pārdod alternatīvās enerģijas ražotājiem kā izejvielu.

Tikai kredītkartes. Zviedrija ir viena no pirmajām valstīm, kura lēnām atsakās no skaidras naudas apmaksas veida. Arvien biežāk parādās uzraksti “maksāt tikai ar karti.” Pat ielu avīžu pārdevēji staigā ar bankas termināliem.

Kafijas pauze kā likums. Fika – Zviedrijā oficiāla kafijas pauze, kura ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Neviens darbs nevar būt svarīgāks par šo 5 – 10 minūšu garo kafijas pauzi.

Angļu valoda kā otra valsts valoda. 89% zviedru neatkarīgi no vecuma un dzimuma brīvi runā angļu valodā. Tās apgūšanas sākas jau ļoti agrā bērnībā, bet darba tirgū zviedru valodas nezināšana nav problēma.

Vieni no labākajiem ceļiem pasaulē. Zviedrija ir izcila vieta, lai ceļotu ar auto. Vēl ērtāku veidu piedāvā Stena Line kuģis, kurš ļauj nokļūt Zviedrijā ar savu auto, tādejādi dodot iespēju būt neierobežotam un impulsīvam ceļojuma plānā.

Daba pieder visiem. Zviedrijā neviens nedrīkst ierobežot piekļuvi dabai. Telts celšanas vieta un ezera izvēle ir Tevis paša ziņā. Daba pieder visiem, bet nedrīkst aizmirst par tīrību un pieklājību.

Reklāmas tikai no 12 gadiem. Zviedrijā ir aizliegts veidot reklāmas, kuru mērķauditorija ir bērni jaunāki par 12 gadiem. Smaidīgi multfilmu varoņi ar saldumu kaudzēm bērnus šajā valstī TV ekrānos vairs nekārdina.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+