Mobilā versija
Brīdinājums -3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
8. marts, 2015
Drukāt

8. marta sarīkojumi Latvijā

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Universitātes Botānisko dārzu un Tropu tauriņu māju 8. martā dāmas var apmeklēt par puscenu, vēsta LU.

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā valda īsti pavasarīga noskaņa: zied pirmie pavasara vēstneši – sniegpulkstenītes un erantes, bet Palmu mājas priekšā dzeltenos ziedos ir liela burvju lazda. Savukārt siltumnīcā krāšņi zied acālijas. Izejot cauri Acāliju mājā esošajām baltu, sārtu un violetu ziedu kupenām, dārza viesi nokļūst Tropu tauriņu mājā. Pašlaik var baudīt kuplas tauriņu saimes sabiedrību, kas dabā sastopami Dienvidamerikas un Āzijas dienvidaustrumu daļas tropos.

Tauriņu mājas iemītnieki gaida, kad izšķilsies un viņiem pievienosies arī tauriņu valsts milži – Atlasa pāvači. Inkubatorā atrodas veseli 14 vistas olas izmēra kokoni, no kuriem kuru katru mirkli var izkūņoties un spārnus 28 centimetru platumā izplēst skaistie pāvači.

Pievienot komentāru

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu ŠoliĢirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+