×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
29. marts, 2016
Drukāt

8 pazīmes, ka jūsu finansēm ir nepieciešama pavasara tīrīšana (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ik gadu, tuvojoties pavasarim, mūs pārņem vēlme pēc tīrības. Tieši šī iemesla dēļ mēs revidējam drēbju skapjus, metam laukā visas nevajadzīgās lietas, kas gada laikā ir sakrājušās, kā arī veicam mājokļa ģenerāltīrīšanu. Lai gan vairākums cilvēku koncentrējas un tīrīšanu, kas skar mājokli, nevajadzētu aizmirst arī par elementāru tīrīšanu savu finanšu jomā. Arī finansēs mēdz iemesties nekārtība un netīrība, katra mēneša beigās liekot jums justies neorganizētam un uztrauktam. Turpinājumā iepazīstieties ar astoņām pazīmēm, kas liecina par to, ka jūsu finansēm ir nepieciešama pavasara ģenerāltīrīšana.

1. Jūs neesat aktualizējuši savu budžeta plānu atbilstoši dzīves apstākļiem
Jūsu ienākumu apmērs var palikt nemainīgs, tomēr tādi dzīves pavērsieni kā, piemēram, precības, šķiršanās, bērna piedzimšana vai jauna mājokļa pirkšana liek pārskatīt budžeta plānu un ieviest tajā nepieciešamās korekcijas. Ja jums vēl nav sava budžeta plāna, noteikti izveidojiet to – budžeta plāns palīdz apzināties un kontrolēt savu finanšu situāciju, neļaujot tajā iezagties haosam.

2. Jūs neesat domājuši par pensionēšanos
Jums nav jābūt pirmspensijas vecumā, lai sāktu domāt par pensionēšanos. Lai savus pensijas gadus varētu pavadīt bezrūpīgi un komfortabli, par to vajadzētu sākt domāt un rūpēties jau tagad. Jo vairāk gadu veltīsit savu vecumdienu plānošanai un nodrošināšanai, jo drošāk un patīkamāk varēsit tās pavadīt. Ja vēl neesat domājuši par savām vecumdienām, kad vairs nespēsit strādāt un pelnīt naudu, pavasaris ir īstais laiks, lai to sāktu darīt. Izveidojiet speciālu krājkontu, kur noguldīt līdzekļus pensijas gadiem, kā arī painteresējieties par pensiju fondiem un pensionēšanās plāniem.

3. Jūsu atvilktnes un plaukti ir pilni ar papīru kaudzēm
Papīriem ir tendence sakrāties. It īpaši tas attiecas uz dažādiem dokumentiem un citiem papīriem ar juridisku spēku, jo it visi no tiem mums šķiet svarīgi, tālab mēs izvēlamies tos saglabāt. Tā kā pavasara ģenerāltīrīšana ietver nevajadzīgu lietu izmešanu, tad tas attiecas arī uz dokumentiem un citiem papīriem, kas ir zaudējuši savu aktualitāti. Aizgājušo gadu rēķini jums, visticamāk, nebūs vajadzīgi. Tas pats attiecas arī uz līgumiem un garantijām, kuru termiņš ir beidzies. Papīru kalnu izšķirošana var prasīt daudz laika, tomēr tas pavisam noteikti ir tā vērts.

4. Jūsu maks ir nefunkcionāls
Vai arī jūs kaitina rakņāšanās pa maku, līdz tiek atrasta nepieciešamā lieta? Ja jums ir tāda problēma, jums, visticamāk, ir nefunkcionāls maks, proti, tajā nav iespējams organizēti sakārtot monētas, banknotes, norēķinu un klientu kartes, kā arī čekus un kuponus. Viena no iespējām šīs problēmas atrisināšanai ir atbilstoša maka iegādāšanās, bet otra iespēja ir mūsdienu tehnoloģiju priekšrocību izmantošana. Mūsdienās ir pieejamas dažnedažādas viedtālruņu aplikācijas, kas atvieglo mūždien pilno un nekārtīgo maku problēmas. Piemēram, ir aplikācijas, kas piedāvā izmantot kuponus vai savas klientu kartes interneta tiešsaistē, ielogojoties personalizētā profilā.

5. Jums ir parādi un kredīti
Ja jums ir parādsaistības, neatkarīgi no tā, vai jūs esat parādā kaimiņam vai jums ir bezprocentu kredīts pie kāda kredītdevēja, jūsu finansiālā situācija ir apdraudēta. Visupirms sāciet ar savu parādu apmēra apzināšanos, bet tad sazinieties ar savu kreditoru un noskaidrojiet, vai tas nevar jums piedāvāt izdevīgākus kredīta nosacījumus. Ja jums ir vairāki kredīti, noteikti izmantojiet priekšrocības, ko sniedz kredītu konsolidēšana. Konsolidējot jeb apvienojot kredītus, vairāku kredītsaistību vietā jūs iegūstat vienas, turklāt ar izdevīgākiem nosacījumiem.

6. Jums ir neizmantotas dāvanu kartes
Pārmeklējiet savu mājokli, un jūs, iespējams, atradīsit kādu neizmantotu dāvanu karti. Ja vien vēl nav par vēlu, noteikti izmantojiet tās, lai dāvinātā nauda neaizietu zudībā. Ja jūs nesaista dāvanu kartes piedāvājums, mēģiniet to pārdot kādam, kuru interesē konkrētais piedāvājums.

7. Jūs maksājat par pakalpojumiem, kurus neizmantojat
Gadās, ka piesakāmies par biedriem kādā interešu klubā vai piesakāmies kādas ekskluzīvas informācijas saņemšanai, par ko periodiski ir jāmaksā noteikta naudas summa. Šī summa visbiežāk nav liela, tomēr tieši šī iemesla dēļ mēs nereti aizmirstam, ka esam kāda kluba biedrs vai saņemam kādu pakalpojumu, bet rēķinu gan neviens neaizmirst piestādīt. Ja neizmantojat to vai citu iespēju, kas sākotnēji šķita saistoša, vienkārši atsakieties no tās, tādējādi atbrīvojot sevi arī no liekiem tēriņiem.

8. Jūs regulāri kavējat maksājumus un dabūjat par to maksāt soda naudas
Padariet savu dzīvi vienkāršāku – nekavējiet rēķinu apmaksu. Ja nespējat paši to atcerēties un izdarīt, izmantojiet priekšrocības, ko sniedz automātiskā rēķinu apmaksa. It īpaši tas attiecas uz nopietniem maksājumiem, kuru soda maksas arīdzan ir nopietnas, piemēram, uz kredīta un apdrošināšanas maksājumiem.

Atcerieties, ka kredīti internetā ir tie, kuru soda maksājumi ir īpaši lieli. Ja neuzticaties automātiskās rēķinu apmaksas sistēmai, izmantojiet viedtālruņu aplikācijas, kas ne vien palīdz atcerēties par veicamajiem maksājumiem, bet arī sakārto maksājumus pēc termiņiem un prioritātēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+