Ekonomika
Īpašums

8. septembrī “Spicē” notiks bezmaksas konsultācijas nekustamo īpašumu jautājumos0

Foto – Shutterstock

8.septembrī Latvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija (LANĪDA) un banka “Luminor” tirdzniecības centrā “Spice” organizē kārtējo “Nekustamo īpašumu konsultāciju maratonu”, aģentūru LETA informēja LANĪDA.

Visas dienas garumā tirdzniecības centrā “Spice” interesentiem būs iespēja saņemt bezmaksas konsultācijas no kompetentiem ekspertiem – sertificētiem nekustamo īpašumu aģentiem, kā arī no finanšu jomas speciālistiem.

Nekustamo īpašumu konsultāciju maratons ir palīgs visiem, kas vēlas iegūt informāciju par īpašumu pirkšanu un pārdošanu, īri un izīrēšanu, saņemt padomus hipotekārās kreditēšanas un citos finanšu jautājumos. Interesenti varēs uzzināt, kā attīstās nekustamo īpašumu tirgus un kā izvairīties no dažādām problēmsituācijām un riskiem, lai pieņemtu pārdomātu un uz zināšanām balstītu lēmumu.

LANĪDA skaidroja, ka cilvēkus visvairāk interesē nekustamo īpašumu cena un to dinamika, pieprasījums un piedāvājums dažādos segmentos, jaunie projekti un darījumu nosacījumi – tie ir jautājumi, ar kuriem nekustamo īpašumu aģenti un bankas darbinieki saskars ikdienas. Pēdējos gados ļoti aktuāli ir kļuvuši nodokļu jautājumi, kas iedzīvotājiem ir grūti saprotami, līdz ar to ir nepieciešama speciālista konsultācija. Ir bijis jāizskata arī patiesi nopietnas un nestandarta situācijas, tad konsultācijas ir turpinājušās arī pēc pasākuma.

“Mājokļu kreditēšanas tirgus šovasar, šogad un tuvākajā nākotnē būs pozitīvā ziņā silts un saulains. Klientu interese, izsniegto kredītu skaits, jaunas atbalsta iespējas un jauni īpašumi – visi šie faktori aug un attīstās. “Luminor” izsniedz vidēji katru trešo hipotekāro kredītu, tāpēc zinām, kas ir svarīgi, ko gaida un meklē mūsu klients,” norādīja “Luminor Privātpersonu apkalpošanas vadītājs Normunds Rudzītis.

“Iepriekšējā gadā Latvijas nekustamo īpašumu tirgus ir ļoti aktīvi attīstījies, arī šogad tiek prognozēta stabila attīstība. “Altum” programmas paplašināšana, cilvēku ticība nākotnei un salīdzinoši zemas banku procentu likmes – tas viss sekmē pieprasījuma augšanu. Aktivizējoties nekustamo īpašumu tirgum, cilvēkiem rodas dažādi jautājumi, bet vienas pareizās receptes visiem gadījumiem nav. Asociācija LANĪDA, organizējot bezmaksas konsultāciju dienas, cenšas nodrošināt patiesu, operatīvu un noderīgu informāciju, kas interesē visus,” piebilda LANĪDA izpilddirektore Irina Sjarki.

Asociācija LANĪDA jau trešo gadu organizē nekustamo īpašumu konsultāciju maratonu. Saņemt nekustamo īpašumu aģentu vai bankas bezmaksas konsultāciju varēs tirdzniecības centrā “Spice” sestdien, 8.septembrī no plkst.10 līdz 18.

LA.lv