×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. marts, 2012
Drukāt

80% eiropiešu pārliecināti par stresa palielināšanos darba vietās

dators_roka

Lielākā daļa jeb 80% Eiropas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka nākotnē stress darba vietās vēl aizvien turpinās pieaugt, liecina Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras vārdā tirgus izpētes uzņēmuma “Ipsos MORI” veiktais apsekojums 36 Eiropas valstīs.

Aptauja rāda, ka 52% eiropiešu domā, ka stress darba vietā būtiski palielināsies, bet 28% – nedaudz palielināsies. Vienlaikus tikai 12% aptaujāto domā, ka stress darba vietā saglabāsies līdzšinējā līmenī, 4% – nedaudz samazināsies un 3% – būtiski samazināsies.

“Finanšu krīzes un pārmaiņu laikā darba vidē paaugstinās prasības pret darbiniekiem, tādēļ nav pārsteidzoši, ka ar darbu saistītais stress cilvēku prātos izvirzās priekšplānā,” atzīst Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras direktore Krista Sedlāčeka.

“Arī ievērojama daļa Latvijā aptaujāto uzskata, ka to cilvēku skaits, kas cieš no stresa saistībā ar darbu, nākamo piecu gadu laikā ievērojami palielināsies – 29% respondentu uzskata, ka tas palielināsies, bet vēl 34% uzskata, ka tas “būtiski palielināsies”,” saka Valsts darba inspekcijas (VDI) Sadarbības un attīstības nodaļas un Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūras nacionālā kontaktpunkta vadītāja Linda Matisāne.

Vienlaikus Matisāne pauž gandarījumu, ka liela daļa aptaujāto jūtas labi informēti par darba vides riskiem, turklāt Latvijas nodarbinātie uzskata, ka viņi ir labāk informēti nekā vidēji Eiropā. “Domājams, ka šādi pētījuma rezultāti saistāmi gan ar vairākiem Eiropas Sociālā fonda projektiem, kuru ietvaros daļa no aktivitātēm ir bijusi vērsta uz sabiedrības informēšanu par dažādiem darba aizsardzības jautājumiem, gan VDI sadarbību ar Eiropas Darba drošības un veselības aizsardzības aģentūru, ar kuras palīdzību jau vairākus gadus visā Latvijā tiek rīkoti dažādi semināri, žurnālistu ekskursijas uz labās prakses uzņēmumiem un apaļā galda diskusijas, tādējādi uzlabojot darba devēju un nodarbināto izpratni par darba aizsardzības jautājumiem.”

Aptaujā piedalījās vairāk nekā 35 000 respondentu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+