Mobilā versija
+4.3°C
Lilija, Liāna
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
7. oktobris, 2016
Drukāt

80 ir spēks: Pauls un Streičs atklāj “Lielo Kristapu”

Foto: LETAFoto: LETA

Ar balvas par mūža ieguldījumu kino mākslā pasniegšanu režisoram Jānim Streičam Rīgā atklāts festivāls “Lielais Kristaps”.

“Es ticu, ka Jāņa Streiča filmogrāfija nekādā gadījumā nav uzskatāma par pabeigtu sarakstu, un es zinu, ka savās domās es neesmu viena. Jūsu filmas ir ierakstītas Nacionālajā kultūras kanonā, tās kalpo kā vaduguns jaunajiem censoņiem un vēl vairāk jūsu filmas dzīvo tautas sirdī un tautas valodā, iedvesmojot ikvienu no mums būt labākiem cilvēkiem, būt labākiem latviešiem! Jūs nereti esat teicis, ka mēs neesam maza tauta. Un šis noteikti nav mazs, bet ir Liels Kristaps, un jūs esat mūsu Lielais Streičs,” pasniedzot balvu, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

“Kino liek domāt līdzi, īpaši šī gada kino,” atklājot festivālu, piebilda Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja Ieva Romanova. “Jebkurš kino, arī nacionālais kino, var būt dzīvs, ja tas barojas no savas klasikas. Lai nu šī “Lielā Kristapa” nedēļa kļūst par tādu, kurā pagātne un šodiena veido vitālu kultūraudumu,” skatītājiem novēlēja Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Pēc uzrunām un Raimonda Paula koncerta kā “Lielā Kristapa” pirmā filma tika demonstrēta Jāņa Streiča filma “Svešās kaislības” (1983), kas ar Nacionālā kino centra atbalstu ir tikusi restaurēta un ieskaņota latviešu valodā.

Septiņu dienu laikā līdz 12.oktobrim skatītājiem būs iespēja uz lielā ekrāna noskatīties un jau kā konkurentus cīņā par balvām vērtēt nominētās filmas, iepazīties ar studentu filmu konkursa programmu, redzēt arī panorāmas programmu, kas sniedz pilnīgu ieskatu par šī brīža Latvijas kino situāciju.

Nominētās filmas vērtēs starptautiska žūrija, kuras sastāvā šogad darbosies Latvijas un ārvalstu kino eksperti. “Lielā Kristapa” balvas 23 nominācijās tiks pasniegtas noslēguma ceremonijā 12.oktobrī kinoteātrī “Splendid Palace”.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+