×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

80% ”Tehniskās apskates naktī” pārbaudīto auto atklāti būtiski trūkumi

LETALETA

Vairāk nekā 80% “Tehniskās apskates naktī” pārbaudīto automašīnu atklāti būtiski trūkumi, informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Sabiedrisko attiecību daļa.

 

Naktī uz 30.augustu pasākuma “Tehniskās apskates nakts 2013” laikā pārbaudītas apmēram 970 automašīnas, lielākā daļa, gandrīz 800 auto, izmantoja iespēju veikt transportlīdzekļa bezmaksas diagnostiku. 80% automobiļu tika atklāti būtiski trūkumi vai bojājumi, kas negatīvi ietekmē apkārtējo vidi vai satiksmes drošību.

Pēdējais spēkrats tehniskās apskates staciju atstāja tikai neilgi pirms plkst.3.30.

2012.gada tehniskās apskates naktī diagnostika tika veikta apmēram 650 transportlīdzekļiem.

Vecākais spēkrats, kas pagājušajā naktī ieripoja apskates stacijā un piesaistīja ļoti daudzu apmeklētāju uzmanību, bija 1926.gada “Fiat 512”. Daudziem citiem auto īpašniekiem par piemēru vēsturiskais spēkrats bija ideālā kārtībā, par ko arī apliecināja piešķirtā tehniskās apskates uzlīme.

Pēc aptuvenām aplēsēm, pagājušajā naktī tehniskās apskates staciju apmeklēja 3000 līdz 4000 interesentu. Arī šogad, līdzīgi kā pērn, bez automobiļu tehniskās pārbaudes apmeklētājiem tika piedāvāti daži izklaidējoši un ar satiksmes drošību saistīti izglītojoši pasākumi. Piemēram, “apgāžamajā mašīnā” praksē varēja pārliecināties par drošības jostu lietošanas nepieciešamību.

Daudzi apmeklētāji piedalījās riteņa maiņas sacensībās, kurās labākais uzrādītais laiks bija pirmās formulas mehāniķu cienīgs – viena minūte un 27 sekundes. Apmeklētājus ar moto un velo triāla trikiem priecēja labākie ekstrēmo sportu pārstāvji Baltijā, bet Biķernieku trases pārstāvji interesentiem sniedza informāciju par trases noslēdzošajām sacensībām “Dzintara aplis 2013”.

Pasākuma nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+