×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. februāris, 2016
Drukāt

Nobrieduši jaunai partijai. Saruna ar Andreju Požarnovu (39)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

“Latvijas Avīzē” viesojās kādreizējais tēvzemietis un labklājības ministrs, tagad “Gods kalpot Rīgai” biedrs un “Rīgas satiksmes” valdes loceklis Andrejs Požarnovs. Sestdien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Latvijas politisko partiju plašā saime papildināšoties ar vēl vienu “Gods kalpot Latvijai” partiju.

– Tātad dibināsiet vēl vienu partiju?

– Jā, esam nobrieduši. Kopš 2008. gada pastāvēja biedrība “Gods kalpot Latvijai”, kas sākotnēji darbojās kā diskusiju klubs, bet pēdējā pusotra gada laikā “biedrojāmies” aizvien intensīvāk, pievērsāmies valstiski svarīgiem jautājumiem, piepulcējās daudz domubiedru. Šobrīd esam skaitā ap 400 cilvēku un nolēmām, ka vairs nevar turēt sveci zem pūra…

– … un pašvaldību vēlēšanas nav aiz kalniem.

– Tas arī, bet pirmkārt mūs interesē, kas notiek valstī. Ideja, kādēļ apvienojāmies, ir nelāgās lietas, kuras piemeklējušas Latviju un no kurām jātiek vaļā. Piemēram, esam pasaulē trešā visstraujāk izmirstošā valsts. Mirstība pārsniedz dzimstību, tautieši aizbrauc, pamet dzimteni. Jārisina demogrāfisko problēmu komplekss, jāmaina valsts attieksme pret uzņēmējiem un iedzīvotājiem, lai mēs nezaudētu cilvēkus. Par to spriedām biedrībā, bet, reorganizējoties par politisku partiju, nākamais solis būs dalība vēlēšanās. Esam pārliecinājušies, ka pašreizējos politiķus ietekmēt ar runāšanu, parak­stu vākšanu ir bezcerīgi. Mēģinājām panākt godīgu, taisnīgu likumu pret visiem – proti, lai arī pašvaldību policistiem pienāktos izdienas pensijas kā valsts policijas darbiniekiem, jo darba specifika, izglītība taču vienāda. Savācām 8000 parak­stus, iesniegsim iniciatīvu Saeimā – redzēsim, vai sociālo vienlīdzību gribēs piemērot. Cita biedrības iniciatīva – ka Latvijā jāuzņem bēgļi, kas ir kristieši. Tas, kas pašlaik notiek Eiropā…

– Lietosiet skaļus vārdus – pašnāvība, Eiropas bojāeja?

– Uz to pusi iet. Manā skatījumā Merkeles “ielūgšanas” politika ir noziedzīga gan pret pašu vācu tautu, gan ES kopumā. Satversmes preambulā ierakstīti Latvijas valstiskie stūrakmeņi – latviešu valoda, tautas dzīvesziņa un kristīgās vērtības. Tas nozīmē, ka pie šīm vērtībām jāturas, un arī attiecībā uz bēgļu uzņemšanu varam izvirzīt noteiktas mērauklas.

– Kādu brīvu politisko nišu gribat aizņemt? Un kā ar vēl vienu jaunu partiju var uzlabot stāvokli valstī?

– Politiskā spēka būtība – parādīt cilvēkiem reāli paveiktus darbus. Programmas saraksta un sakrauj plauktā. Mēs dotu priekšroku skaidri norādītām ideoloģiskajām vērtībām un cilvēku tiešai uzrunāšanai. Neatkārtosim Zatlera vai Sudrabas ceļu – deklarēt manifestu, un tad lai sanāk “apakšā parakstījusies” raiba publika. Mūsu biedru kopums veidojies vairāku gadu garumā – esam līdzīgi domājošie un savstarpēji pazīstami.

Pievienot komentāru

Komentāri (39)

 1. Deokupāciju un tiesiskas valsts atjaunošanu bez kompartijas un čekas noziedzniekiem.

 2. Deja vu. Šis Šlesera klons grib iesaiņoties citas krāsas celofānā un nostāties uz paneļa. Redzēsim, kā pie viņa kā no bedres pa šļūteni mašīnā pārlūdīs GKR Divdesmitnieka karakalpi- bijušie Šlesera bandinieki. Ko tādu viņi spēs piedāvāt vēlētājiem, ko vēl nav solījuši, iepriekšējo reizi laužoties pie varas? Kas TB ministram Požarnovam traucēja pildīt to, ko viņš sola šodien? Vienīgā otmazka- sliktie koalīcijas partneri neļāva izvērsties. Mēs jau būtu, bet pārējie koalīcijā mūs neatbalstīja…

 3. Ak saukļi,saukļi!!! Skaisti vārdi bez seguma. Krievu varas laikos.iznākot no Rīgas dzelzceļa stacijas uz pretējā nama sienas bija liela ,sarkana lupata ar saukli : ” PSKP – mūsu laikmeta gods,prāts un sirdsapziņa” . Bet mēs,kas tos laikos izdzīvojām labi zinam,ka nebija ne goda,ne sirdsapziņas,bet tikai meli,meli,meli.Jā.tur nu prāts arī pamatā tika izmantots.
  PS. A.Ameriks jau labi pasen radio rīta intervijā izteica domu,ka politiķim sirdsapziņa nav būtiska,tas esot tāpat kā mēness fāzes-tātad mainīga. Bet kā tad paliek ar godu??? Bez sirdsapziņas goda nav!!!
  Ja iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās t.s. latviešu partijas spētu pārkāpt savām egoistiskajām ambīcijām un izveidotu vienu kopīgu sarakstu,tad Saskaņas centrs būtu nolikts pie vietas.
  Šādas jaunas kabatas partijas veidošana ir kā atbalsta partija Ušakova-Kremļa politikai.jo cer uz latvisko auditoriju,lai pēc tam apvienotos ar SC. Prātiņ,nāc mājās!?!

  • T.s. latviešu partijas piedāvājās ņemt Dvadcatņiku pulkā, uz ko tie atbildēja, ka tad viņiem būs tikai 1/3 siles, taču Saskaņa, neraugoties uz savu skaitlisko pārsvaru, dod 1/2.

 4. Kuŗa partija uzdrīkstēsies cīnīties pret korrupciju? Šī to nepiemin

 5. Es esmu nobriedis kalpot Kremlim.

 6. vot par†iju daudz kā jūras mēslu, bet nav pāris normālu par†iju!

 7. ne smieties ne raudāt……….laikam vēl nav gana

 8. ” … Tad veidoja atjaunoto valsti, pieņēma mugurkaula likumus …”- gan jau ar tavu atbalstu arī un LNNK – noziedzīgus, kriminālus likumus par denacionalizāciju, privatizāciju un zemes reformu pilsētās. Tagad tos tava bijusī NA šos likumus paplašina un apstiprina priekšgalā ar slaveniem rasnačiem, dzintariem un parādniekiem. Tie ir totāli noziedzīgi likumi, jo satur amatpersonu neierobežotu varu, kas ir korupcijas pamats. Arī nacionālā diplomātija izskatījās čekistiski veidota, ar saukļiem un lozungiem, kas šķel Latviju. Tavas aktivitātes nevieš ne mazāko cerību no tā vien, ka esi Rīgas Satiksmē, ka esi Amerika klients, kuri šmaucas ar visādiem pakalpojumiem māju apsaimniekošana. Muūuprāt, Rīgas namu pārvaldnieks ir kriminālā organizācija, jo tā rīdzinieku nauda sūklis, tā ir lieka organizācija, nevajadzīga, tērē naudu pa labi un pa kreisi, bez atļaujas pat apmaksā kaut kādu politisku organizāciju “Laba”, pasūtījumus remontiem pieteic trīskārš dārgāku, pieraksta simtiem nedarītu darbu un paņem naudu.

  Andrej, lauku ļaudis nepadosies tavai fikcijai izveidot ušakova _- amerika (lasi: Putina) atbalsta punktus.

 9. … Kamdel neatgriezies pie NA, ja jau esi bijis tik LIELS PATRIOTS … !!??

 10. Famīlijas lūdzu pirmajiem 25 vēlēšanu listē …..

 11. KAGANS 22 “Kārtējā P…. banda” … nāc un parādi pats ko spēj … un tad tiesā citus. Mums pie varas valstī ir tieši tādas personas kādas paši ievēlējām. Paši esam vainīgi ja kāds zog un nerūpejas par tautu – mēs paši to pieļaujam …
  Un tie, kas neiet vēlēt lai klusē vispār… ZEM SEGAS VISI GUDRI… a kad jārīkojas … sēž ar asti kājstarpē, kā nopērti suņi …

 12. Kārtējā perdeļu banda ! Velns kāviņiem neapnīk !

 13. GKL – ļoti skanīgs un zīmīgs nosaukums ! Lai veicas un – lai darbi rāda … Lai veicas !Tāpat jau Saskaņa ir BEIGTA BALLE un VIENOTĪBA – ar visu sārto galvu ar ir nogrimusi… Lai jaunie nāk un rāda ko māk… Es neeju politikā, bet tie, kas iet, un dara to no sirds un cēlu mērķu vārdā – lai veicas !

 14. Ko jūs visi te emocionāli atraugājaties? Ejiet un dariet kaut ko paši un tad citus vērtējiet !!! Visi tik gudri aiz kadra runāt ka riebjas ticēt ka tādi cilvēki dzīvo mūsu valstī … Tikai tas, kurš dara kaut ko – tas sasniedz, un – mēdz arī kļūdīties… Bet tie, kas tikai i-neta komentē apvainojošus komentārus – tas nu gan ir “ideāls” … VAI TĀ?

 15. teikšu tikai vienu- Atbildēt

  Frāze “Gods kalpot Latvijai!” ir jāaizliedz lietot politisko partiju nosaukumos,uzsaukumos u.tml.,jo šī frāze ir kā svinīgais solījums Aizsardzības spēkiem un Iekšlietu ministrijas pakļautībā esošo bruņoto struktūrvienību personālam,kad tiek pasniegti apbalvojumi!Citādi tā būs SVĒTUMA ZAIMOŠNA!!!

  • Precīzāk būtu Gods kalpot Šleseram. Bet vārdus Rīga Latvija, vispār, jebkurus vietvārdus vajadzētu aizliegt partiju vārdos, citādi tos monopolizē viens saraksts. Ja ir Mēs Carnikavai (Mālpilij, Jūrmalai, Pampāļiem), tad iznāk, ka pārējie ir Mēs No Carnikavas vai Mēs Pret Carnikavu?

 16. vel viens Latvijas politiska spektra sķelajs – populists. Vai tiešam musu politiskais idiotisms ar jaunu kabatas partiju dibināšanu nav beidzies? Jebkura jauna mikro vai minipartija mūs noveīs pie valsts likteņa Rīgas varianta – latvieši zudēs varu . Kad to sapratīs bondaari, sudrabi, kaimiņi un nu jau arī pažarnovs.veletaji – neticiet nekādiem paradīzes solitajiem – lai piebiedrojas vecajiem lāpas nesejiem, kur kaut ekonomikā šo to saprot. Tie jaunie taču tikai klaigā no tribīnees un vairāk neekā. no nopietnas politikas un ekonomikas tur nav ne smakas. Tikai – dodiet, atrodiet naudu1

 17. Populists! Latvijas šķēlējs! Ja nevar piebiedroties R.Zīlem, tad stiprina Ušakova ietekmi, jo pats no tā BAROJAS!

 18. Ak dievs! Kam tu esi vajadzīgs!?

 19. Šito puiku tak saskaņas vēlētāji nesenākajās pagājušajās vēlēšanās nomīnusoja lejā uz pēdējo vietu par spīti uzvārdam. Uz ko viņš cer?

 20. Kā tad avīze šo glumekli izvilka Ušakam no ānusa uz interviju?

 21. Prieks, ka izbijušam labklājības ministram joprojām labi klājas. Laikam nanotehnoloģijas palīdz …

 22. Šitas jau ir izbijušais. Bet ko labu darījis tautai? Atkal grib iekļūt deputātos.

 23. Riebjas klausīties.

 24. Visu šito sauc vienā vārdā – prostitūcija.

 25. Rīgas valdošie zagļi sūta karagājienā pret visu Latviju? Ar Rīgas izzagšanu par maz? Patiešām pretīgi, ka tādi glumekļi taisās par glābējiem.

  • Sis jau ir nodemonstreejis sevi kaa kremla ietekmes agentu un zalo cilvecinu tajaa briidii kad iestaajaas gkr lai kopaa ar sc aizstavetu Krievijas intereses. Tipisks Latvijas nodevejs – sakumaa iefilterejas starp patriotiem lai bremzetu to darbu un pec tam nomet masku un atklati pariet ienaidnieku puseem

 26. Pretīgi

 27. Zelta UTOPIJA !
  Smerdeļi ir parūpējušies, lai tauta
  vairs neticētu,
  ka 2 x 2 = 4 ,
  vai domā, ka tev ticēs ??

 28. vai viņš kādreiz nebija mediķis

 29. Nu šitais ir glumeklis.

 30. Nu vienkārši pretīgi!!! Tāds pažarnieks neko līdz šim nav paveicis, bet tomēr nav kauna atkal līst un līst pie siles.

 31. Jau pašā sākumā neveiksmīgs nosaukums.

 32. Esam savstarpeji pazistami
  Esmu GKR biedrs, bet jau sestdien saksies cita dzive
  No centra pa kreisi, pa labi
  Skaidri noraditas ideologiskas vertibas
  u.t.t.

  Vai tiesham Pozharnovs domaa, ka veletaji ir TIK dumji!?

Draugiem Facebook Twitter Google+