×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
4. februāris, 2017
Drukāt

Bišu saimes pagaidām ir pārziemojušas labi; bažas rada sals februārī (1)

Foto - www.karsava.lvFoto - www.karsava.lv

Bišu saimes līdz šim Latvijā ir pārziemojušas labi, taču bažas rada sinoptiķu šomēnes solītais sals, kuram ieilgstot, bitēm varētu aptrūkties barība, aģentūrai LETA sacīja Latvijas Biškopības biedrības (LBB) vadītājs Armands Krauze.

Viņš pastāstīja, ka saistībā gaisa temperatūras svārstībām atsevišķas bišu saimes varētu būt sākušas perot. Ja sinoptiķu šomēnes solītais sals, kad gaisa temperatūra pazemināsies līdz pat -23 grādiem, ilgs divas vai vairāk nedēļas, bitēm var aptrūkties barība.

“Bīstamākais vēl ir priekšā, februāris ir izaicinājums,” sacīja Krauze, piebilstot, ka tikai marta otrajā pusē biškopju kongresā varēs precīzi izvērtēt, kā aizvadīta ziema.

Vienlaikus Krauze teica, ka līdz šim bišu saimes pārziemojušas labi, taču vietām pa kādai bišu saimei varētu būt gājušas bojā.

Jau vēstīts, ka no 6.februāra Latvijā pastiprināsies anticiklona ietekme un ieplūdīs aukstums no Arktikas. Liels sals Latvijā iespējams arī februāra otrajā pusē.

LBB ir lielākā lauksaimniecības nozaru organizācija Latvijā, kura apvieno lauksaimniekus, kas nodarbojas ne tikai ar biškopības produkcijas ražošanu, bet pārstāv arī citas lauksaimniecības nozares.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Cāļus skaita rudenī,bites pavasarī….

Draugiem Facebook Twitter Google+