×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
16. decembris, 2013
Drukāt

81 gada vecumā miris leģendārais īru aktieris Pīters O’Tūls

Foto- LETA/AFPFoto- LETA/AFP

81 gada vecumā miris īru aktieris Pīters O’Tūls, starp kura slavenākajiem darbiem ir “oskarotā” episkā Deivida Līna 1962.gada drāma “Arābijas Lorenss”, kurā viņš tēloja britu armijas virsnieku T.R.Lorensu, kurš Pirmā pasaules kara laikā vadīja arābu sacelšanos pret osmaņu impēriju.

Filma tika godināta ar septiņām “Oskara” balvām, tostarp kā gada labākā kinolente un par labāko režisora darbu, taču O’Tūls palika bez labākā aktiera goda. Savas karjeras laikā “Oskara” balvai labākā aktiera kategorijā nominēts kopumā astoņas reizes. Galu galā 2003.gadā saņēma goda “Oskaru”, lai gan sākotnēji centās no tā atteikties.

Kā pavēstīja aktiera aģents Stīvs Keniss, O’Tūls mūžībā aizgāja sestdien slimnīcā Londonā.

O’Tūla meita, aktrise Keita O’Tūla sacīja, ka aktiera ģimene ir dziļi aizkustināta par saņemtajiem sirsnīgajiem līdzjūtības apliecinājumiem. “Paldies visiem par skaistajiem veltījumiem,” teikts aktrises paziņojumā.

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, izsakot līdzjūtību aktiera draugiem un ģimenei, atklāja: “Viņa tēlojums manā mīļākajā filmā “Arābijas Lorenss” bija satriecošs.”

Bet Īrijas prezidents Maikls D.Higinss, pažot dziļas skumjas par O’Tūla nāvi, izteicies: “Īrija un pasaule zaudējusi vienu no kino un teātra gigantiem. Man bija liels gods būt par viņa draugu kopš 1969.gada. Daļu no 1979.gada es pavadīju Klifdenā, kur mēs tikāmies gandrīz ik dienu, un visiem, kas viņu pazina, ļoti pietrūks viņa silto joku un dāsnās draudzības.”

O’Tūls piedzima 1932.gadā īru grāmatu izdevēja ģimenē Anglijas ziemeļos. Pēc īsas žurnālista un jūras spēku sakarnieka karjeras O’Tūls uzsāka mācības Lielbritānijas Karaliskajā Drāmas akadēmijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+