×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

8,2 ballu spēcīgā zemestrīcē Čīlē vismaz pieci upuri

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Čīli satricinājusi 8,2 ballu spēcīga zemestrīcē, kurā saskaņā ar Iekšlietu ministrijas rīcībā esošo informāciju dzīvību zaudēja vismaz pieci cilvēki, informē ziņu aģentūra “Associated Press”.

Čīles glābšanas dienesti paziņojuši, ka pagaidām vēl nav iespējams noteikt zemestrīces nodarītās postažas patiesos apmērus. Pazemes grūdieni valsts ziemeļu reģionus satricināja pulksten 20:46 pēc vietējā laikā. Dabas stihijas radušos nogruvumu dēļ ir bloķēti ceļi, tūkstošiem mājsaimniecību ir traucēta elektrības padeve, daudzviet izcēlušies ugunsgrēki, traucēta arī vietējās lidostas darbība.

Čīles prezidente Mišela Bašlē valsts ziemeļu reģionā izsludinājusi ārkārtas stāvokli un uz turieni nosūtījusi militāro kravas lidmašīnu ar simts policistiem un 300 karavīriem uz klāja. Viņu galvenais uzdevums būs pasargāt vietējos iedzīvotājus no vandāļiem un zemestrīces laikā no cietuma izbēgušajiem noziedzniekiem, ziņo “AP”. Tiek ziņots, ka no Ikikes pilsētas sieviešu cietuma izbēgušas trīssimt ieslodzītās.

Spēcīgie pazemes grūdieni Čīles piekrastē izveidojuši vairāk nekā divus metrus augstus viļņus. Zemestrīces dēļ Čīlē, Peru, Ekvadorā, Kolumbijā un Panamā izsludināta cunami trauksmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+