×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
18. marts, 2017
Drukāt

84 gadu vecumā miris “Čikāgas piecīšu” dibinātājs Alberts Legzdiņš

Foto -  Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Alberts Legzdiņš, "Čikāgas piecīši"

Astoņdesmit četru gadu vecumā miris mūziķis, viens no leģendārās grupas “Čikāgas piecīši” dibinātājiem Albers Legzdiņš, pavēstījis producents Juris Millers.

“Nupat no Amerikas pienāca skumja ziņa – vakarnakt mūs atstājis brīnišķīgs cilvēks, mūziķis, ansambļa “Čikāgas piecīši” sirds un dvēsele Alberts Legzdiņš (1933.-2017.). Ikviena tikšanās ar viņu bija notikums – gan mūsu pirmā tikšanās reize 1989. gada vasarā Mežaparka estrādē, gan pēdējos gados, kad producēju Alberta radīto muzikālo dziesmu spēli “Eslingena”,” savā sociālā tīklā Facebook profilā raksta Millers.

Legzdiņš sācis darbu pie nākamās dziesmu spēles, kurai gribēja dot nosaukumu “Amerikā”, taču tā palika nepabeigta. “Viņš cerēja nākamgad, Latvijas jubilejas dienās ar saviem draugiem apceļot Latviju, bet nu ir devies savā pēdējā ceļojumā uz Debesu valstību. Lai vieglas smiltis Albertam!” no mūziķa atvadās Millers.

Ansamblis “Čikāgas piecīši” saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā. Legzdiņs apbalvots arī ar Triju zvaigžņu ordeni.

“Čikāgas piecīši” uzskatāmi par senāko muzicējošo latviešu populārās mūzikas grupu, kas dibināta 1961.gada pavasarī, kad 11.martā uz savu pirmo koncertu sapulcējās Modris Avotiņš, Uldis Ievans, Jānis Rinkušs un Legzdiņš. Kopumā šajos gados ansambļa sastāvā darbojušies vairāk nekā 30 mūziķi un dziedātāji.

Pateicoties “Čikāgas piecīšiem,” Latvijas klausītāji varēja iepazīt citādi nepieejamo Boba Dilana, “Paul&Mary” un citu zvaigžņu repertuāru latviešu valodā, kas tika atskaņots visai demokrātiski – ar dažām ģitārām un balsīm. Ar savu repertuāru ansamblis saucams arī par latviešu kantri mūzikas pamatlicēju.

Jau savas darbības pirmajos gados “Čikāgas piecīši” kļuva populāri un pamazām apceļoja visas 30 tolaik ASV darbīgās latviešu kolonijas, kam sekoja koncerti Kanādā. Dzimtenē pirmā ansambļa uzstāšanās notika 1989.gadā Mežaparka Lielajā estrādē, kur sapulcējās 100 000 klausītāju.

Turpmāk “Čikāgas piecīši” Latvijā bijuši bieži viesi, 2011.gadā sniedzot savu pirmo atvadu turneju, tādējādi nosvinot savas pastāvēšanas 50.gadadienu.

“Čikāgas piecīšu” diskogrāfijā ir vismaz 12 skaņuplates, 16 kasetes un 10 kompaktdiski, kuru vidū ir gan studijas, gan koncertieraksti, arī labāko skaņdarbu izlases, un tādas dziesmas “Mūsu mīlestība”, “Par mani, draudziņ, nebēdā”, “Es redzēju bāleliņu”, “Līgo dziesma”, “Lai visa pasaule to redz” un arī lustīgās “Made In Latvija”, “Es savai līgavai”, “Jo man garšo alus” un daudzas citas.

Par godu “Čikāgas piecīšu” pusgadsimta jubilejai 2011.gadā tika uzņemta dokumentālā filma “Par mani, draudziņ, nebēdā”.

Draugiem Facebook Twitter Google+