Mobilā versija
+17.7°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 18. augusts, 2017
28. jūlijs, 2015
Drukāt

1845. gada 28. jūlijā

28jul_Dombrovskis_2

Pirms 170 gadiem, 1845. gada 28. jūlijā, Ķengaraga zvejnieka septiņu bērnu ģimenē piedzima kokrūpnieks un mecenāts Augusts Dombrovskis.

Viņam esam pateicīgi par kultūras pils “Ziemeļblāzma” uzcelšanu. Pie turības Dombrovskis tika, 25 gadus strādājot kokzāģētavā pie sava onkuļa Jēkaba un pēc tam sapelnīto naudu ieguldot paša uzņēmuma radīšanā. Laikabiedri pret Augustu Dombrovski izturējās ar patiesu cieņu. Nācis no dziļa trūkuma, viņš atbalstīja gan savus strādniekus un 1900. gadā iekārtoja vienu no pirmajiem bērnudārziem, gan arī latviešu kultūras darbiniekus. Dombrovskis bija absolūts atturības piekritējs un centās to veicināt strādnieku vidē. Līdz mūža beigām viņš nēsājis vienkārša šuvuma audekla un vilnas drēbes. Saskarsmē bijis kluss un domīgs, ar atbildēm nesteidzies.”Taisnīgs un labsirdīgs darba devējs,” viņu raksturoja 1925. gadā. Sabiedrība nevarēja vien nobrīnīties par Dombrovska spējām modru aci uzraudzīt savus uzņēmumus un reizē sekot līdzi latviešu kultūras un sabiedriskās dzīves vajadzībām.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varā (1)Darba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+