Mobilā versija
+3.9°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
28. jūlijs, 2015
Drukāt

1845. gada 28. jūlijā

28jul_Dombrovskis_2

Pirms 170 gadiem, 1845. gada 28. jūlijā, Ķengaraga zvejnieka septiņu bērnu ģimenē piedzima kokrūpnieks un mecenāts Augusts Dombrovskis.

Viņam esam pateicīgi par kultūras pils “Ziemeļblāzma” uzcelšanu. Pie turības Dombrovskis tika, 25 gadus strādājot kokzāģētavā pie sava onkuļa Jēkaba un pēc tam sapelnīto naudu ieguldot paša uzņēmuma radīšanā. Laikabiedri pret Augustu Dombrovski izturējās ar patiesu cieņu. Nācis no dziļa trūkuma, viņš atbalstīja gan savus strādniekus un 1900. gadā iekārtoja vienu no pirmajiem bērnudārziem, gan arī latviešu kultūras darbiniekus. Dombrovskis bija absolūts atturības piekritējs un centās to veicināt strādnieku vidē. Līdz mūža beigām viņš nēsājis vienkārša šuvuma audekla un vilnas drēbes. Saskarsmē bijis kluss un domīgs, ar atbildēm nesteidzies.”Taisnīgs un labsirdīgs darba devējs,” viņu raksturoja 1925. gadā. Sabiedrība nevarēja vien nobrīnīties par Dombrovska spējām modru aci uzraudzīt savus uzņēmumus un reizē sekot līdzi latviešu kultūras un sabiedriskās dzīves vajadzībām.

Pievienot komentāru

Nosauc Latvijas turīgākās biedrības - Latvijas Futbola federācija līderosBiedrības ar vislielākajiem ieņēmumiem 2015. gadā bija Latvijas Futbola federācija (LFF), Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), liecina SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA izdevumā "Latvijas biznesa gada pārskats 2016" publiskotais Latvijas finansiāli turīgāko biedrību "Top 100".
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (6)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+