×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
26. maijs, 2017
Drukāt

“Melānijas hronikas” pirmizrāde Krievijā – pārpildītā zālē (13)

Publicitātes (Agneses Zeltiņas) fotoPublicitātes (Agneses Zeltiņas) foto

Melānijas Vanagas lomas atveidotājas šveiciešu aktrises Sabīnes Timoteo akcenta klātbūtne neparastā veidā pastiprina sajūtu par varones atrašanos svešos, sev neierastos apstākļos. Savukārt Melānijas dēla iemiesotājam, filmā Ludzas ģimnāzijas 10. klases skolniekam Edvīnam Mekšam filmā izjustais nu palīdz vēstures stundās.

Pilnā skatītāju zālē pirmizrādi Krievijā vakar piedzīvojusi režisora Viestura Kairiša filma “Melānijas hronika”, ar kuru tika atklāts Baltijas valstu kinofestivāls Sanktpēterburgā, ziņo LSM.lv.

Latvija, Lietuva un Igaunija, gatavojoties simtgades svinībām, kaimiņvalstī demonstrē savas labākās filmas. Latviju festivālā pārstāv Ināras Kolmanes dokumentālā filma “Ručs un Norie” un Viestura Kairiša spēlfilma “Melānijas hronika”, kas vēsta par visu trīs Baltijas valstu traģiskajām vēstures lappusēm. Tā kā vienas latviešu ģimenes stāsts apvieno gan latviešus, gan lietuviešus, gan igauņus, tieši tā izvēlēta par festivāla atklāšanas filmu.

Režisors LTV Sanktpēterburgā atzina, ka Krievijā šobrīd ir ļoti sarežģīti taisīt filmas par šādu tematu. “Krievijai ir ļoti selektīvs skatījums uz vēsturi. Kad es filmu iecerēju, man bija doma filmēt Sibīrijā, un mēs mēģinājām uzrunāt dažas kompānijas, kurām ir tāda sadarbība. Viņi teica – “Ar šādiem projektiem, lūdzu, nenāciet! Pie mums tādiem nauda netiek dota”,” LTV atzina Kairišs.

Deportāciju temats ir viens no galvenajiem latviešu vēsturiskās atmiņas stūrakmeņiem, bet Krievija joprojām netic, ka tās tiešām notikušas – tā Kairišs.

Taču festivāla atklāšanas vakarā zālē nav bijis, kur adatai nokrist, turklāt pēc filmas skatītāji palikuši diskutēt ar autoru.

Daļai skatītāju filma šķitusi nedaudz vienpusīga, bet citiem aptaujātajiem, tieši pretēji, tā likusi atcerēties vēstures otru pusi un parādījusi tā laika dzīvi kopumā.

Kairišs patlaban strādā pie jaunās spēlfilmas “Pilsēta pie upes” – arī tā vēstīs par Otrā pasaules kara laiku, taču būs uzņemta Kairišam jaunā žanrā – traģikomēdijas stilistikā. Režisors atklāj, ka tas būs vientiesīga cilvēka skatījums uz vēsturisko notikumu virkni Latvijas teritorijā, sākot ar Ulmaņa laikiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Krievijā veseli institūti strādā lai viltotu arhīvu dokumentus, vecām grāmatām plēš titullapas lai uz tā vecā papīra taisītu falšus dokumentus. Drīz pierādīs ,ka Latvijā cilvēki 40 gadā kokā dzīvoja un padomija iemācija mūs lasīt un rakstīt!))))

 2. krievi netic gan, jo joprojām guļ izvesto latviešu gultās

 3. Krievs nav tikai gļēvs bet arī dumjš Atbildēt

  Un to viņš te pats ir uzrakstījis.

 4. Ну да, из серии кукушка хвалит петуха. Если сам себя не похвалишь, никто другой этого не сделает. Экий откровенный самопиар!

 5. Es jau sakuma nodomaju – bus par prezidenta Trampa sievu 🙂

 6. krievi ir gļēvi Atbildēt

  Viniem trūkst vīrišķības uzņemties atbildību par savas tautas pastrādātiem briesmu darbiem.

  • А вам за свои собственные преступления – слабо?! Что то не видно среди вас кающихся ни 16 марта ни в другие дни.

   • … un atkal viens šaurpierītes “gudrības” apliecinājums, bet ko tur var gribēt – tūlīt būs jau gadsimts apkārt (novembrī taču slavenās Auroras zalves 100gade), kopš ir sākta tās nācijas inteliģences daļas apzināta iznīcināšana un pārējo – nepārtraukta zombēšana…

    • ….kopš ir sākta tās nācijas inteliģences daļas apzināta iznīcināšana …..
     Nedomāju ka tā saucamā pirmsrevolūcijas inteliģence daudz atšķiras no pēcrevolūcijas.
     Neredzu nekādu starpību starp Pobedonoscevu un rudo klaunu Milonovu vai Surkovu.
     Un neaizmirsīsim ka ne Ivans Bargais,ne Pēteris ,ne 1905 gada latviešu bende Orlovs nebija boļševiki un ka 19.g.s. “drukas aizliegums” Baltijā ne ar ko neatšķīrās no rusifikācias sovoku laikā.

     • А сам то ты интеллигент до костей мозга, земноводное? Да если мозг то в длинном теле твоём?

Draugiem Facebook Twitter Google+