×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. jūnijs, 2017
Drukāt

Vēsturisko pulksteņu krāšņā parāde Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā (1)

Foto no Rīgas Vēstures un kukģniecības muzeja arhīva.Foto no Rīgas Vēstures un kukģniecības muzeja arhīva.

Divi 18. gadsimta laikrāži: Saules pulkstenis un galda pulkstenis.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā šodien atklās izstādi “Laika mūzika. Pulksteņi no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma. 17. – 20. gs.”, aģentūru LETA informēja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Lukašēviča.

Izstādē varēs aplūkot vairāk nekā 150 unikālus un interesantus pulksteņus un un to piederumus, kas aptver laika posmu no 17.gadsimta līdz mūsdienām.

Muzeja pulksteņu kolekcijā glabājas visaptverošs pulksteņu veidu spektrs, kas pārstāvēts arī izstādē. Te ir saules pulksteņi, galda, kamīna un stāvpulksteņi, torņu pulksteņi, kā arī ceļojumu – kariešu pulksteņi. Tāpat izstādē varēs redzēt dažādu gadsimtu modinātājus, un vairākus dāmu un kungu kabatas un rokas pulksteņus, sacīja Lukašēviča.

Eksponētos pulksteņus ir izgatavojuši Eiropas, Amerikas, Krievijas un citu valstu ievērojamas darbnīcas un uzņēmumi ar jau leģendāriem vārdiem pulksteņu mākslas nozarē. Kolekcijā tiks pārstāvēti arī pulksteņi, kas laika periodā no 18. līdz 20.gadsimtam ir darināti Latvijā.

Lukašēviča norādīja, ka visjaunākais 21.gadsimta pulkstenis, kas būs apskatāms izstādē, ir Latvijas Valsts prezidenta kancelejas muzejam dāvināts galda pulkstenis.

Tāpat daļai laikrāžu ir personiskā pieskāriena atmiņa. Tie piederējuši sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, piemēram, rokas pulkstenī “Pobeda” lūkojies “Rīgas Pantomīmas” dibinātājs, aktieris un režisors Roberts Ligers.

Izstādes autore ir muzeja Krājuma nodaļas krājuma glabātāja Māra Ozoliņa, savukārt izstādes iekārtotāja ir māksliniece Antra Augustinoviča.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sen neesmu bijis muzejā.Vajadzēs aiziet!

Draugiem Facebook Twitter Google+