Ilustratīvs attēls. LETA

87 gadus vecs makšķernieks ielūst ledū līdz padusēm 1

Vakar Kurzemē slimnīcā nogādāts ledū ielūzis 87 gadus vecs makšķernieks, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Vīrietis uz ezera nodarbojās ar zemledus makšķerēšanu, taču ielūza ledū līdz padusēm. Apkārtējie makšķerniekam palīdzēja izkļūt no ūdens un izsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību.

Mediķiem ierodoties, vīrietis bijis apsegts ar segu un sēdējis uz kastes. Viņš nogādāts slimnīcā ar mērenu ķermeņa atdzišanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mediķi atgādina, ka ķermeņa atdzišana jeb hipotermija var iestāties, ja būtiski pazeminās ķermeņa temperatūra, ilgstoši atrodoties aukstumā ārā vai aukstā ūdenī. Atdzišanas rezultātā organisms sāk zaudēt siltumu ātrāk nekā spēj to atjaunot. Visjūtīgākie pret siltuma zudumu ir bērni un vecāka gadagājuma cilvēki.

Pēc NMPD paustā, nokļūstot aukstā ūdenī, cilvēka ķermeņa temperatūra pazeminās daudz ātrāk nekā gaisā, un ilgstoša atrašanās aukstā ūdenī var radīt nopietnus draudus cilvēka veselībai.
Mediķi norāda, ka gadījumā, kad no hipotermijas cietušais ir pie samaņas, viņš jānogādā siltās telpās, saudzīgi, pa apģērba vīli pārgriežot, jāatbrīvo no mitrām vai slapjām drēbēm un apaviem. Tāpat cietušais jāsasedz ar siltām segām, drēbēm, dvieļiem vai jebkādiem citiem pārklājiem, kas nodrošina siltumu, turklāt jāsedz arī galva, kaut arī seju jāatstāj neapsegtu.

Tāpat cilvēkam jādod padzerties siltu šķidrumu, kas nesatur kofeīnu. Cietušo nedrīkst gremdēt
karstā ūdenī, jo tas sasildīs viņu pārāk ātri. Tāpat kategoriski aizliegts cietušajam dot alkoholu.

Savukārt gadījumos, kad cietušais ir bezsamaņā, jāsauc neatliekamā medicīniskā palīdzībā. Ja medicīniskās palīdzības izsaukšana nav iespējama, līdz brīdim, kad cietušajam palīdzību var sniegt ārsts, viņš jāatbrīvo no slapjām drēbēm un apaviem un silti jāsasedz. Mediķi norāda, ka cietušais pēc iespējas mazāk jākustina, kā arī nevajadzētu mēģināt viņu sildīt, berzējot ķermeni.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1260 izsaukumiem, no tiem 163 bijuši saistīti ar dažāda veida traumām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.