Mobilā versija
Brīdinājums +13.2°C
Māris, Mārica, Maigurs
Piektdiena, 22. septembris, 2017
28. jūnijs, 2017
Drukāt

Ievēlēta Nemateriālā kultūras mantojuma padomes priekšsēdētāja (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmdien, 26. jūnijā, Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC) notika pirmā Nemateriālā kultūras mantojuma padomes sēde, kurā Nemateriālā kultūras mantojuma likuma izstrādātāji saņēma pateicību un tika ievēlēts padomes priekšsēdētājs, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Darbu sāka pirmā Nemateriālā kultūras mantojuma padome un tika ievēlēts padomes priekšsēdētājs. Ar balsu vairākumu uzticība tika izteikta Rutai Cibulei – Latgales reģiona pārstāvei ar ilggadēju pieredzi konsultatīvajās padomēs, biedrības “Upītes jauniešu folkloras kopa” pārstāvei. Padome izveidota ar mērķi izvērtēt pieteikumus nemateriālā kultūras mantojuma vērtību iekļaušanai Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Sarakstu paredz izveidot 2016. gada nogalē pieņemtais Nemateriālā kultūras mantojuma likums – jauns regulējums, ar kura palīdzību tiek veidota nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas mērķtiecīgam atbalstam nepieciešamā vide un apstākļi. Šo sarakstu veidos elementi, kas uzskatāmi par valsts aizsargājamu nemateriālā kultūras mantojuma vērtību, un to iekļaušanai sarakstā ir plašs attiecīgās kopienas atbalsts un līdzdalība. 2017. gadā pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30. jūnijs.

Pievienot komentāru

Andris Keišs, sarkanais paklājs Kannās un nepilsoņu bērni"Skatoties filmu, esi tā pārņemts, ka tikai beigās, uz ekrāna parādoties titriem, atceries, kur sēdi..." Andreja Zvjaginceva filmas "Nemīlestība" pirmizrādi šopavasar Kannās atceras aktieris Andris Keišs
Draugiem Facebook Twitter Google+