×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

885 miljoni eiro jauniešu aktivitātēm


Foto - LETAFoto - LETA

16 000 Latvijas jauniešu pēdējo sešu gadu laikā piedalījušies Eiropas Savienības programmas “Jaunatne darbībā” rīkotajās aktivitātēs. Šogad programma noslēdzas.

Līdz šim Latvijā apstiprināti 869 projekti, kas realizēti programmas ietvaros. Pēdējo projektu pieteikumu vērtēšana vēl turpinās, tāpēc kopumā īstenoto projektu skaits varētu būt lielāks. Vispopulārākie bijuši jauniešu iniciatīvas projekti, ko Latvijā īstenoja 3000 jauniešu, Eiropas Brīvprātīgā darba projekti, kuru ietvaros strādāt ārpus Latvijas devās 891 jaunietis, bet Latvijā kā brīvprātīgie ieradās 565 jaunieši, un jauniešu apmaiņas projekti. Aktivitātes notika visā Latvijā, projektu pieteikumi tika saņemti no 95 pašvaldību teritorijām. Jo sevišķi čakli piedalījās Austrumlatvijā dzīvojošie.

Projekta koordinatori Latvijā ir Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra. Tās pārstāvji spriež, ka programmas projektos iesaistītajiem jauniešiem bija iespēja risināt aktuālas jaunatnei raksturīgas problēmas – bezdarbu, zemu līdzdalību sabiedriskās norisēs un citas.

“Vislielāko gandarījumu sagādāja acīmredzamā izaugsme, ko jaunieši piedzīvoja. Esmu redzējusi jauniešus, kas nedroši uzsāk dalību vietēja līmeņa iniciatīvas projektā, bet jau pēc pāris gadiem ir gatavi izstrādāt un vadīt starptautiska līmeņa pasākumu,” stāsta Vladislava Šķēle, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras ES programmu daļas projektu koordinatore.

Kaut arī “Jaunatne darbībā” ir ES programma, tajā bija iesaistītas ne tikai ES un tās kaimiņvalstis, bet arī tik eksotiskas zemes kā, piemēram, Lībija un Sīrija. Kopējais pro-grammas budžets bija 885 miljoni eiro. Latvijā iztērēti 10,6 miljoni eiro.

Viedoklis


Baiba Skara, Jauno līderu biedrības valdes locekle: “Īstenojām projektu “Vēlos attīstīties radoši. Uzdrošinos! (V.A.R.U.)”, kurā iesaistījām audzēkņus no Cēsu audzināšanas iestādes nepilngadīgajiem. Neformālā izglītība var kļūt par iespēju ceļā uz noziedzības mazināšanu jauniešu vidū. Projekta laikā tika organizēti divi talantu konkursi, kuros atzinīgi Talantu konkursu dalībniekus novērtējusi kultūras menedžere Jana Kalniņa, LNO solists Armands Siliņš un “Ghetto games” līderis Raimonds Elbakjans. Tika organizētas no brīvības uzaicinātu pasniedzēju profesionāļu vadītas nodarbības, kuras norisinājās Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem. Notika muzicēšana ar dažādiem mūzikas instrumentiem, jaunieši apguva filmas veidošanas un žurnālistikas pamatus. Šādas aktivitātes veicina ieslodzīto jauniešu savstarpējo toleranci, ceļ pašvērtējumu un ļauj apgūt jaunas prasmes.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+