Kultūra
Teātris un kino

Noslēdzies VKKF 2. konkurss mērķprogrammā “Viesizrādes Latvijā” 0

Noslēdzies Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) 2. konkurss mērķprogrammā “Viesizrādes Latvijā”, kurā ar 20 415 eiro tika atbalstīti 11 projekti no 21 iesniegtā, kuros kopumā tika prasīti 100 204 eiro, ziņo VKKF.

Programmas “Viesizrādes Latvijā” mērķis ir sekmēt profesionālas skatuves mākslas, īpaši kvalitatīvu bērnu un jauniešu auditorijai paredzētu izrāžu pieejamību visā valstī.

Vislielākā summa – 5000 eiro – piešķirti Saldus novada pašvaldībai izrādēm Saldus novadā 2017./2018. gadā.

Dailes teātra izrādēm Latvijas reģionos šī gada rudenī piešķirti 1000 eiro; Valmieras Drāmas teātra un Liepājas teātra izrādēm Latvijas reģionos no 2017. gada augusta līdz 2018. gada februārim katram piešķirti 2000 eiro. Tikpat liels finansējums piešķirts teātra viesizrāžu programmai festivālā “Sansusī”. Izrādēm Valmiermuižā Valmiermuižas kultūras biedrībai piešķirti 715 eiro; Cēsu kultūras un tūrisma centra iesniegtajam projektam “Kritisko domāšanu veicinošas izrādes Cēsu jauniešiem” piešķirti 1000 eiro; tikpat – arī Mūzikas un mākslas atbalsta fonda viencēlieniem par Latvijas māksliniekiem viesizrādēm Latvijas reģionos.

Ditas Balčus teātrim “Divas acis” O. Vācieša bērnu dzejas izrādes “Kas par traku, tas par traku” izrādēm Latvijas reģionos piešķirti 2000 eiro; Laikmetīgās dejas izrādes bērniem “Eksperiments ar apskāvienu” izrādēm Latvijas reģionos “Horeogrāfu asociācijai” piešķirti 2700 eiro; “Memoriālo muzeju apvienībaa” projektam “Poētiskās dejas traģēdija “Viens un divi” Raiņa muzejā “Jasmuiža”” piešķirti 1000 eiro.

“VKKF Teātra nozare ir sadalījusi visus šai programmai pieejamos līdzekļus, un projekti, kas saistīti ar viesizrādēm Latvijā, šogad vairāk netiks finansēti,” norādīja Jana Vērdiņa.

LA.lv