Mobilā versija
+7.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
26. jūnijs, 2014
Drukāt

9 idejas, ko bērnam teikt sava satraukuma, dusmu un bezspēcības mirkļos (12)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

1. Satrauktā: “Ejam ātrāk, cik tevi var gaidīt!” vietā nokomandēt: “Uz starta līnijas! Uzmanību… gatavību… marš! Skriena-a-a-m!”

2. Draudu “Ēd, citādi nedabūsi desertu!” vietā iepriecināt: “Pēc tam, kad pazudīs mazā kotletīte, pie tevis atlidos kaut kas ļo-o-ti garšīgs!”

3. Tā vietā, lai rupji teiktu: “Aizvāc aiz sevis!”, sapņainā balsī var pasacīt: “Ek, ja būtu brīnumdaris, kurš varētu uzburt kārtību uz galda…”

4. Dusmīgā: “Netraucē!” vietā, teikt: “Ej, paspēlējies nedaudz pats. Un kad es atbrīvošos, mēs kopīgi uzrīkosim mazus svētkus.”

5. Tā vietā lai neapmierināti teiktu: “Neesi tik kaprīzs! Pirātu krekliņš mazgājas, uzvilkšu to, kas ir!”, palīdzēt samierināties: “Skat’ – rekur tava pirātu krekliņa radinieks, uzvilksim to!”

6. Retoriskā “Vai tu beidzot iesi gulēt!?”, painteresēties: “Vai tev parādīt interesantu apsegšanās veidu?”

7. Bezspēcīgā: “Lai es nedzirdētu nekādus “es negribu!”” vietā pēkšņi iesaukties: “Vai, skaties, kaprīznieks skrien. Ķer, ķer viņu, lai viņš mums nesabojā noskaņojumu!”

8. Apnicīgā: “Cik reizes tev var teikt…” vietā noslēpumaini čukstēt: “Viens, divi, trīs, nododu slepeno informāciju… Atkārto, kāda dzirdamība.”

9. Norādošā: “Rokas nomazgāji?” vietā piedāvāt: “Saderam, ka ūdens no tavām rokām tecēs melnā krāsā?”

Izmantots adme.ru materiāls

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Paldies,lielisks sūtījums. Man ,Ilze, prieks par Tavām gaitām, paskatījušies galerijā 🙂

 2. Ja mani tā audzinātu.

 3. Hahaaa!!! Gribu redzēt, kura dusmīgā, bezspēcīgā mamma teiks savam niķīgajam bērnam “Vai, skaties, kaprīznieks skrien. Ķer, ķer viņu, lai viņš mums nesabojā noskaņojumu”! Bērns ir jāciena un jārespektē tāpat kā jebkurš pieaugušais un jāmāca viņam izpaust un saprast savas emocijas, nevis tās slēpt aiz šādiem dumjiem tekstiņiem!

 4. Īsta pārdošanas tehnika- strādā!!!!!

 5. Neisaku neko no šā izmantot. ir jāpaskaidro bēranam tieši tā kā tu skaidrotu pieaugušam cilvēkam par to kā kas ir jādara. vienīgais labais padoms kas ko var izlasīt šajā rakstā ir tas ka nevajg pacelt balsi. Bet pārējās pasakas un salīdzinājumi labāk lai netiek izmantoi

 6. Labs, bet vienai reizei, jaunie nav tik dumi, lai divreiz pavilktos.
  Raksti vēl!

 7. Es arī šīs lekcijas vadīt varētu…. Mūsu ikdiena ir vēl radošāka. Ja kādam šīs liekas woooow, tad man liekas pašsaprotami.

 8. Kad mana meita bija maza, tad liekot gulēt, kārtīgi ietinu segā un teicu, ka tagad viņa ir kāpuriņš kūniņā un ka no rīta kāpuriņš būs pārvērties par taurentiņu. Viņai tas ļoti patika! 🙂

 9. Beidzot kādi noderīgi padomi. Tikai jābrīdina, ka ne katram tādi derēs. Varbūt tas bija nepareizā vecumā vai arī tajā, ka tas tika pielietots nepietiekami, bet mani bērnībā tas izprovocēja uz dusmām un agresiju

 10. Paldies. Labs.

Draugiem Facebook Twitter Google+