×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. aprīlis, 2016
Drukāt

9.maija akciju rīkotāji sašķēlušies, lai gan akcijas tiks rīkotas sešās Latvijas pilsētās (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijā jau otro gadu pēc kārtas 9.maijā tiks rīkota akcija “Nemirstīgo pulks”, lai gan to organizētāji ir sašķēlušies, šādas akcijas notiks sešās Latvijas pilsētās, piemēram, Rīgā būs pat divi gājieni, 17.aprīlī vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Rīgas domē ir pieteikti divi gājieni pa identisku maršrutu. Pirmajā atcerēsies “ģimenes locekļus, kuri 2. Pasaules kara laikā cīnījušies sabiedroto rindās pret nacistisko Vāciju”. Tajā būšot līdz 1000 dalībnieku. Otrā pieminēs kara upuru piemiņu ar 200 dalībniekiem.

Vienu no gājieniem pieteicis Aleksejs Šaripovs. Viņš kopā ar ilggadēju antifašistu Aleksandru Giļmanu ir nodibinājuši biedrību “Latvijas antinacistiskā komiteja.” Otru gājienu rīkos cieša Aleksandra Gapoņenko sabiedrotā Elizabete Krivcova un kādas līdz šim plašāk nepazīstamas biedrības “Perom” līdere Margarita Dragile.

Par savstarpējiem konfliktiem iesaistītās puses runā nelabprāt. Zināms, ka Dragilei un Krivcovai nav paticis, ka cīņu biedri ar stāžu pārāk kūtri piesaista jauno paaudzi. Viņuprāt tam visam jānotiek daudz aktīvāk.

Tomēr neskatoties uz savstarpējiem strīdiem šogad “Nemirstīgo pulka” rīkotāji gājienu grib izvērst plašumā ne tikai Rīgā. To solīts rīkot vēl sešās citās Latvijas pilsētās. Daugavpilī par to atbildīgais iecelts Jurijs Zaicevs no Latvijas krievu savienības, Rēzeknē Vadims Gilis no Vladimira Lindermana partijas “Par dzimto valodu”, kurš pirms dažiem gadiem publicēja krievu valodā tapušu likumprojektu par Latgales atdalīšanos no Latvijas.

Salaspilī gājienu organizēs Aleksandra Mirska partijas “Alternative” pārstāve Gaļina Muštavinska, Alūksnē, Latvijas krievu kopienas un Militāro pensionāru biedrības Alūksnes nodaļas pārstāvis Leonīds Konovaļovs. Vēl 9.maijā “Nemirstīgo pulks” plānots Jelgavā un Aizkrauklē.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tas “nemirstīgo pulka””gājiens ir pilnīgi jauna paša Putina izdomāta “tradīcija”, kas pirmo reizi notika pagājušajā gadā. Vēl dzīvo kara veterānu jau vairs tikpat kā nav palicis, tāpēc izdomāja ķēmoties ar viņu bildēm. Latviešiem ir cita mentalitāte un latvieši arī bēru procesijās un uz kapiem nenes mirušo ģīmetnes. Kur nu vēl pa pilsētu ielām! Mums nekaunīgi un agresīvā formā uzspiež svešu mentalitāti un mūsu tautai nepieņemamas svešas “tradīcijas”.

  2. Atkal mums censas spraust letus batonus, jeb rupji sagrozit informaciju par realitati, uzdodot IZVERSANOS pa visu Latviju par SKELSANOS, kas ir absoluti kas cits, kas notiek reali. Bet reali nav noverojams, ka OKUPANTIEM butu kada poziciju zaudesana. Drizak otradi, tie ir gan Riga, gan Brisele…., pie tam ar slepto, pat patriotus telojoso, citu deputatu atbalstu, kuri citigi iestajas gan par OKUPANTU valodas citigu uzturesanu, DISKRIMINEJOT citas, gan cekas noziedznieku slepsanu, gan blokejot LUSTRACIJU

  3. Šajos sarīkojumos tur tikai retajam interesē, ka 1945. gada maijā karš beidzās. Dalībnieku vairākumam 9. maijs ir uzvara pār Latviju, pār Baltijas valstīm (“mēs jūs iekarojām”), bet visvairāk – jaunas uzvaras gaidas. Tās izpaužas ar katru gadu arvien plašāk un emocionālāk. Tā ir naida manifestācija pret valsts neatkarību, un tieši tā ikviens no manifestantiem to uztver. Mēs izliekamies to neredzam un nejūtam. Mums šī diena būtu jāatzīmē kā Okupācijas diena, kas ievadīja 50 gadu pakļautību, kuras sekas joprojām turpinās.

  4. Tos,kas karoja un piedzīvoja uzvaru,es saprotu,pieminēt kritušos cīņubiedrus piemiņas(lasi apbedījumu) vietās ir svēts pienākums.Tikko sāk iejaukties politiķi un karu nepieredzējušie sāk “pieminēt”savus tēvus un vecostēvus,tā mana saprašana beidzās.Adrenalīns jeb nāves klātbūtne ,ko viņi rodot, tad jau ir uzspēlēta ,tātad izkropļota.

  5. Pagājušā gada 9.maijā Krievijā pat vairs nebrīnījās, ka 1952.g.dzimušais Pukins nes karā kritušā tēva bildi.
    Bet par kritušajiem, – protams, ar tiem tagad cīnīties ir bezjēdzīgi, jo vairāk, ka lielākā daļa no viņiem bija ir tikai “lielgabalu gaļa” noziedzīgajai Kremļa varai. Bīstamie jaunajai paaudzei ir ždanokgiļmani un lindermanhorēni un līdzīgi gaisa jaucēji

  6. nu tak, Rīga ar tiem alkašiem nekāvās, dosies uz daugavpili. vajag daudz ārzemju mediju saaicināt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zooparku filmēt

Draugiem Facebook Twitter Google+