×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

9. maija svinētāju pulks ik gadus palielinās (30)

Foto - LETAFoto - LETA

Krievija izmanto tā sauktās Uzvaras dienas svinības, lai Latvijā un citās valstīs stiprinātu sev izdevīgu ģeopolitisko izpratni, un mēs paši ar nepārdomātu publicitāti palīdzam šo mērķi sa­sniegt – šādu viedokli vakar Saeimas deputātiem klāstīja drošības dienesti.

Saeimas Pieprasījumu komisijas deputāti vakar vērtēja Krievijas vēstniecības aktivitātes, mudinot Latvijas pašvaldības rīkot 9. maija svinību pasākumus. Uz sēdi tika aicināti gan iekšlietu dienestu, gan Ārlietu ministrijas pārstāvji.

“Viens no Krievijas ārpolitikas pamatmērķiem ir, izmantojot maigo varu – kultūras, izglītības un sporta pasākumus –, veidot Krievijai vajadzīgo ģeopolitisko izpratni, aktīvi arī piesaistot jauniešus,” deputātiem skaidroja Drošības policijas (DP) pārstāvis. Un viens no šiem pasākumiem ir arī 9. maija svinības. DP rīcībā gan neesot informācijas, kas liecinātu, ka šogad šajos pasākumos būtu gaidāmas kādas provokācijas vai nekārtības. Tomēr izslēgt neko nevarot, jo svinētāju skaits pie Uzvaras pieminekļa ar katru gadu pieaug, kaut arī kara aculiecinieku skaits samazinās. Krievija ieguldot milzu līdzekļus, lai ārvalstīs uzturētu Uzvaras dienas tradīciju. “Krievijas uzstādījums, ka 9. maija svinībām ir jānotiek arī tautiešu valstīs un ne tikai galvaspilsētās, bet arī reģionos, nav tikai tāpēc, ka ir pagājuši 70 gadi, bet arī Ukrainas krīzes kontekstā Krievijai ir nepieciešama sociāla mobilizācija,” skaidroja DP amatpersona. Viņš arī deputātiem atgādināja, ka Krievijas “maigā vara” tiek īstenota ne tikai caur publiskiem pasākumiem, bet arī izplatot skolās mācību materiālus, kur vēstures notikumi skaidroti no Krievijas skatpunkta.

Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane prognozēja, ka šogad 9. maijs nevarētu būt īpaši konfrontējošs. Drošības dienesti pastāvīgi novērojot situāciju un nekādi lieli apdraudējumi netiekot gaidīti. Vienlaikus Pētersone-Godmane aizrādīja, ka paši Latvijas mediji nereti lej ūdeni uz Kremļa propagandas dzirnavām, plaši atspoguļojot dažādus apšaubāmus pasākumus. IeM pārstāvei piekrita deputāte Inguna Rībena (NA): “Ar mazohistisku tīksmi tiek atspoguļoti notikumi, kas satrauc mūsu pašu sabiedrību. No vienas puses, runājam par krievu kanālu un objektīvas informācijas sniegšanu krievvalodīgajiem, bet, no otras puses, mūsu pašu televīzijas sīki atpsoguļo 9. maija svinības pie Uzvaras pieminekļa vai tā saukto antifašistu ķēmošanos 16. martā pie Brīvības pieminekļa.”

Rībena arī pauda neizpratni par to, kādēļ Ārlietu ministrija 8. maijā plānotajos Otrā pasaules kara upuru piemiņas oficiālajos pasākumos nav iekļāvusi Lestenes memoriāla apmeklējumu. Savukārt komisijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis pauda gandarījumu, ka drošības dienesti “tur roku uz pulsa, jo šis datums ir ļoti sensitīvs”.

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis vakar raidījumā “Rīta panorāma” izteicies, ka Krievijas “maigās varas periods ir pārgājis citā fāzē”. Lielā kaimiņvalsts izmantojot dažādas metodes, lai mazinātu Latvijas iedzīvotāju pārliecību par savu valsti un grautu uzticību NATO līguma 5. pantam.

Šogad Rīgas domē pieteikti vairāki 9. maija pasākumi Rīgā. Biedrība “9.maijs.lv” pieteikusi fašisma sagrāves svinēšanas pasākumu Uzvaras parkā no plkst. 9 līdz 23.

Savukārt privātpersona Kristaps Kašs šajā pašā datumā Uzvaras parkā pieteicis piketu un izstādi, lai skaidrotu 1945. gada 9. maija patieso nozīmi. Tā kā šajā vietā jau iepriekš bija pieteikts publisks pasākums, dome piketa organizatoram ieteikusi izvēlēties citu vietu vai laiku. Vēl RD saņēmusi “Latvijas Antinacistiskās komitejas” pārstāvja Alekseja Šaripova pieteikumu rīkot gājienu no 11. novembra krastmalas uz Uzvaras parku.

Tikmēr zināms, ka Krievijas vēstniecība mēģina izvērst 9. maija svinības arī ārpus Rīgas un uzrunājusi vairākas Latvijas pašvaldības, piemēram, Ogres novadu. DP gan iesaka šādos gadījumos atteikt sadarbību.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Vieni nevar pie Brīvības pieminekļa pieiet puķes nolikt, bet citi 9. maijā var staigāt ar automātiem kaklā, spēlēt, dziedāt, dejot, ēst, dzert šņabi un zākāt tautu un zemi pa kuru staigā… Viņiem ir nostaļģiskas tieksmes pēc pagājušiem laikiem, bet Pasaule iet uz priekšu nevis atpakaļ.

  • Тебе завидно что ли? Это ведь не твой праздник.

   • Kāpēc savus svētkus gribat svinēt kādreiz iekarotajā un izvarotajā teritorijā? Tas neliecina nedz par takta sajūtu, nedz smalkjūtību, nedz tikumību, par kuru tā iestājas šo svētku svinētāji, kuri pārstāvēti Saeimā :):):):)

    • Забыл упомянуть, что ещё и выкупленная у Шведов в своё время за сумадшедшие деньги, по тем временам. И вообще, о каком такте может идти речь, если мы для вас мигранты-окупанты?! Где логика у вас? Всё же сильно вам мозги изнасиловали вашей пропагандой…

 2. Kas nav aizliegts,tas ir atļauts.Normālā valstī 9.maija orģijas būtu aizliegtas ar likumu.Ja kāds vēlētos pieminēt karā kritušos,to varētu darīt 8.maijā kapos.Nav mums normālas valsts un laikam arī nebūs.

  • Оргии – это у вас, а у нас праздник, понятно! Вон, ваши же 16 числа чего то на кладбище не хотят ходить, а всё к памятнику прутся. Так что, не лезте к нам, не ваш это праздник!

   • Tāpēc, ka piemineklis ir mūsu un par MŪSU senču naudu uzcelts. Daudzus no šiem senčiem iznīcinājāt jūs. Par orģijām: nu – kas 9.maijā tās īsti ir – to var redzēt videoierakstos. Ja tie ir jūsu “prazņiki”, tad neko labu par jums neliecina :):):):)

    • >:):):) 23. aprīlis, 2015 17:08
     А вот это откровенное враньё! Деньги на памятник собирали все, и строили его и на деньги русской общины тоже! Более того, стоит он на месте памягника Петру 1! Что же вы свою иссторию то не знаете, не стыдно? Поэтому не надо приватизировать памятник и считать его только своим. Мы тоже имеем на него право!

     • Pētera 1 “varoņdarbiem'” lepojies?Sadists esi?Un kādu naudu Brīvības piemineklim ziedojuši desmitiem tūkstošu kolonistu,kas ielīda Latvijā pēc Otrā pasaules kara?Murgu meistars esi?

     • >ar 24. aprīlis, 2015 11:54
      Знаете что, вы свои «подвиги» разбирайте лучше. Как видно, вы свою иссторию совсем не знаете.
      На строительство памятника было собрано около трёх миллионов латов (использовано 2 381 370.74 Ls).
      Открывая памятник президент Латвии Албертс Квиесис произнёс: „ Народ создал этот памятник на добровольно пожертвованные средства. Семья жертвователей, без различия народностей и социального положения – необычно велика, их число совершенно не подаётся исчислению. Своей лептой участвовали наши промышленники, купцы, сельские хозяева, интеллигенция. Из своей малости давали также рабочие и школьная молодёжь. В сердцах всех жертвователей, а в особенности чьё благосостояние не так велико, горела горячая любовь к Отечеству. Открывая памятник Свободы латышского народа, желаю ему стоять так долго, как долго солнце будет сиять над нашей страной ”.
      И вы хотите теперь сказать, что среди этих людей не было представителей русской общины, ну совсем не было?! Да как же вам не стыдно врать то так? А про русских депутатов того сейма тоже не слышали ничего? А про то, как скульптор Вера Мухина после войны спасла этот памятник от разрушения, вам тоже ничего не извество?!
      Да, дивны дела твои, господи!

   • neviens nelien un nav līdis.Jūs atlīdāt pie mums.Nekauņa.

    • Да сам ты прилетел. Наверное с Луны свалился, не знаешь ты про нас ничего. И про себя тоже…

 3. Ja skolās baidās pieminēt TF, Kārli Ulmani un pat 1905. gadu… Ko tad? Paliek vien 9. maijs.

 4. Rīgas Domes amatpersonām,kuras šo pretvalstisko nenormālo ālēšanos un dzeršanu publiskā vietā valsts galvaspilsētā atļauj 14!!! stundas no vietas.Ārzemnieki domās,ka nonākuši Krievijā.Un tūristiem ir ko redzēt arī 10.maijā no rīta.Izskatās vēl trakāk kā pēc kara.

  • А чего вы вообще делаете в нашем то городе, а?

   • Vienbrīd likās, ka esat inteliģents cilvēks. Ko nu…:(. Tādiem kā Jums, acīmredzot, smadzenēs inteliģencei ģenētiski vieta nav paredzēta. Tikai atgādināšu – okupācija ir beigusies ar 4.maija deklarāciju. Tāpēc – te vairs nav nekāds “našistu gorods”.

    • Visur kā mājās jūtas tikai prostitūtas un zagļi.

    • А вы креститесь по чаще – меньше казаться будет. Вот вы сами то интеллигент разве, раз используете такие обороты речи? Как то не похоже. Окупация – она у вас в мозгу, и она не закончилась, и судя по всему, не кончится никогда. Такой тяжёлый случай не лечится…

 5. Vai latviešu žurnālisti nevarētu vienkārši absolūti IGNORĒT visu tos Padomju okupācijas slavināšanas svētkus?! Netaisīt fotogalerijas un pārējo? Rusifikatoriem tas ir pats galvenais – lai viņiem pievērstu uzmanību.

  • А вот это правильно, не суйтесь туда, куда вас не просят. Всем спокойней будет, и вам , и нам без вас.

   • “Sovatsa” visur, kur iespējams, ir jūsu sirsēnveidīgais tikums – ne mūsu :):):)

    • Ошибаетесь голубчик, это вы к нам лезете. И со своим языком, без которого можно спокойно жить, и со своим, особым, понимаем исстории.

 6. Cik par to jau runāts, spriests un tarkšķēts – to nu augšas pa turpat gadsimta ceturksni iemācījušās – tās pļāpāšanas vietā reiz varētu sākt kau ko darīt, nevis dzenāt latviešus, kas varētu to balagānu pie tā Pārdaugavas falla kaut kādi patraucēt. Tādā iecietības miglā izkūņosies tādi sarkani mošķi ar brūnu nokrāsu, ka sāks (ir jau sākts) inficēt iezemiešus ar sarkani fašistisko sērgu!

  • Как запахло серой то, ужас. А ты попробуй тронь, если не боишься. За последствия отвечать будешь сам, или вся страна?!

 7. Viens no plašā 9.maija svinētāju pulka mērķiem ir ieriebt latviešiem un parādīt kas ir saimnieks šajā valstī,kuru nosuc par nelikumīgi izveidotu un galīgi neizdevušos. Tūdaliņu alkatīgiem varas vīriem te nav ko likt pretī ,var vien bezgalīgi pļāpāt par toleranci, vārda brīvību un maigo varu ,bet notikumi iet savu atpakaļgaitu.Turpinās tautas bēgšana no Latvijas laukiem,kas visos laikos bija tautas dzīvā spēka avots.
  Bēgšana no valsts palikusi komfortabla,tā vairs nav jāveic bēgļu laivās bangojošā jūrā,bet civilizēti nopērkot vienvirziena biļeti un pašās beigās izslēdzot lidostā gaismu.

  • Ну так, дорогой Наблюдатель, долг – он платежём красен! Как аукнется, так и откликнется! А не надо было вам всё это время плевать в нашу строну, гадить и портить нам мелочно жизнь. Сами же не захотели жить с нами в дружбе, уважать и наши интересы тоже, так что, всё закономерно. Каждый имеет то, что заслуживает.

   • šim Jūsu komentāram gan 100% piekrītu: kā sauc, tā atskan! Varbūt arī pabojājām jūsu dzīvi, bet tās ir nieka atskaņas jūsu garajam okupācijas saucienam, kad MŪSU inetreses iemīdījāt dubļos un fiziski nīcinājāt ārā!!!

    • Опять повторю, окупация мозга это болезнь. Не надо на ночь читать ваши газеты, вредно это. “Неправильная” какая то окупация то была, если была. Со строительством школ, больниц и заводов, и ВУЗов. С обучением и в школе и в институте на родном латышском (!) языке и бесплатно, с бесплатной медициной и бесплатным жильём и так далее. Как то странно это, не правда ли? Огромная часть вашей интеллигенции и депутатов, получили в то время бесплатное образование, работали, прекрасно себя чувствовали и, о ужас, даже служили на совесть тому режиму везде. Сейчас вот только вспоминать об этом не хотят. Так что, картина маслом…

 8. Kaut kas tur ar tiem ”atbrīvotājiem ” tomēr nav kārtībā .Ja tā parēķina ,ja tas “atbrīvotājs ” tika iesaukts armijā 1942 gadā un viņam bija 18 gadu ,tad tagad viņam jābūt jau 91 ?!?Bet tur starp tiem ”metālistiem ” nu ne kādīgi nevar redzēt 91 gadus vecus.Nu tad sanāk ,kad krievu armijā tajos laikos iesauca desmit vai deviņu gadu vecumā .Nu bet tā sanāk ,jo taisni tāda vecuma DIŽIE VETERĀNI tur grozās ,kam tagad ir pāri astoņdesmit.Bet ir vēl jaunāki redzēti ,kas nokarinājušies ar medāļām. Vārdu sakot vis īstākais BALAGAŅS ,paši vairs nesaprot ko atzīmē.

Draugiem Facebook Twitter Google+