Kokteilis
Veselam

9 noderīgi pieturpunkti, kā veidot attiecības ar bērnu 0

Foto: shutterstock.com

♦Visiem bērniem ir nepieciešama tuvinieku mīlestība un rūpes, tās sagatavos bērnu daudzām mūsdienu dzīves grūtībām. Apstākļi un atmosfēra, kas valda mājās, atstāj savu zīmogu uz visu bērna dzīvi.

♦Bērns var visu! Tādēļ nevajag viņam aizliegt nodarboties ar kaut ko, bet vislabāk pārslēgt viņa uzmanību uz ko labu un noderīgu. Daudzi vecāki uzspiež bērnam spēles pēc saviem ieskatiem, nevis novēro, uz kuru pusi tiecas bērna uzmanība.

♦Pamatinformāciju bērns saņem līdz 5 gadu vecumam. Pēc 7 gadiem daudz kas var būt jau zaudēts. Ir svarīgi parādīt bērnam apkārtējās pasaules bezgalību un neizmērojamību.

♦Bērnu audzināšanā nav pieņemami meli, rupjība un izsmiekls.

♦Pievērsiet bērnus mājas darbiem, viņiem patīk „strādāt kā pieaugušajiem”.

♦Iemāciet bērniem atrast pozitīvo katrā momentā. Noliedzošs ir nabadzīgs, apstiprinošs ir bagāts. Nezināšana ir nolieguma māte.

♦Iemāciet bērniem būt uzmanīgiem. Bez uzmanības, vērības ir grūti mācīties, uzzināt jaunu, atklāt likumsakarības, uztvert pasauli visā tās krāšņumā. Pirmā vieta audzināšanā pieder visa skaistuma uztverei. Iemāciet bērnu redzēt un dzirdēt skaisto.

Saistītie raksti

♦Rupjība pazemo cilvēku. Visiem spēkiem izkaustiet nežēlību un rupjību. Bērni nav nežēlīgi līdz brīdim, kad saskarsies ar pirmo nežēlību pret sevi. Tik nedaudzi ir gatavi vieni paši turēties pretī tumšā haosa plūsmai.

♦Iemācieties būt pacietīgi, neizliekoties. Nesaprašanās gadījumā pasēdiet kopā klusējot un apdomājot vienu un to pašu domu, sapratne atnāks.

dievietei_logo

LA.lv