Dabā
Laika ziņas

9 novērojumu stacijās labots 2.augusta karstuma rekords!0

Foto – LETA/Sintija Zandersone

Septīto dienu pēc kārtas vietām Latvijā pārspēts attiecīgā datuma karstuma rekords, turklāt 2.augusta rekords labots pat deviņās meteoroloģisko novērojumu stacijās – tas ir lielākais skaits kopš maija, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.

Maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien LVĢMC novērojumu tīklā bija no +27,4 grādiem Kolkā līdz +32,8 grādiem Bauskā. +32 grādu atzīme tika pārsniegta arī Dobelē un Stendē. Galvaspilsētas centrā gaiss sakarsa līdz +30,5 grādiem, savukārt starptautiskajā lidostā “Rīga” termometra stabiņš pakāpās līdz nepilniem +32 grādiem.

2.augusta karstuma rekords pārspēts Alūksnē, Bauskā, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Saldū, Skrīveros, Stendē un Zosēnos, savukārt Daugavpilī un Pāvilostā sasniegts līdzšinējais temperatūras rekords.

Iepriekšējais 2.augusta rekords vairumā meteostaciju bija reģistrēts 1963.gadā, Alūksnē un Jelgavā labots 1948.gada rekords, savukārt Saldū pārspēta 1971.gada 2.augusta maksimālā gaisa temperatūra.

Šajā karstuma vilnī ne reizi nav kritis visas valsts rekords, arī 2.augusta nacionālais rekords paliek nepārspēts, jo šajā datumā 1936.gadā Latvijā bija svelme līdz +35 grādiem.

Saistītie raksti

Rīgā, kur meteoroloģiskie novērojumi tiek veikti visilgāk, šovasar nav pārspēts neviens temperatūras rekords. 2.augusta rekords galvaspilsētā ir +33,9 grādi 1936.gadā.

Piektdien karstums mazināsies tikai nedaudz, savukārt sestdien un svētdien gaisa temperatūra Latvijā vairs nepārsniegs +23..+28 grādus, prognozē sinoptiķi.

LA.lv