Latvijā
Sabiedrība

9 padomi, kā izbaudīt vasaras atvaļinājumu bez liekām raizēm 16

Publicitātes foto

Par spīti tam, ka rudens tuvojas straujiem soļiem, joprojām varam baudīt vasaru ar visām tās priekšrocībām, tostarp atvaļinājumu, kas, iespējams, ir pats gaidītākais brīdis visos trīs siltajos mēnešos. Katrs savas brīvdienas izvēlas baudīt kā nu pašam tīk – viens dodas ceļojumā uz ārzemēm vai apmeklē jaunas vietas tepat, Latvijā, cits izbauda iespēju no rītiem ilgāk pagulēt vai izklaidēties no sirds. Lai arī kā tu nolemtu pavadīt atvaļinājumu, jau laicīgi jāpadomā par tā finansiālo pusi. Kāda gan jautrība iespējama, ja maciņā svilpo vējš? Lai tā nenotiktu, ieskaties šajos padomos, kas palīdzēs parūpēties par atvaļinājuma budžetu.

  • Veido iekrājumus. Dzīve ir pilna ar neparedzamiem notikumiem, taču tik un tā ir lietas, kurām mēs varam sagatavoties. Viena no tām ir atvaļinājumi, jo tie ir jāieplāno iepriekš. Tā kā attiecīgi arī saprotam to, ka brīvdienās būs papildus izdevumi, jāparūpējas par iekrājumiem. Tos var veidot dažādi – ik mēnesi atliekot noteiktu naudas summu skaidrā veidā kādā drošā vietā (lai gan mūsdienās tas nav labākais variants), tāpat vari atstāt konkrētu summu savā bankas kontā, kuru nedrīksti tērēt vai arī izveidot īpašu krājkontu, kas palīdzēs atturēties no tīšas vai netīšas iekrājumu iztērēšanas.

  • Pieslēdz automātisko pārskaitījumu. Ja izvēlies katru mēnesi ieskaitīt savā krājkontā noteiktu summu, tev noteikti noderēs šī opcija. Lai nebūtu jācīnās ar iekšējo velniņu, kas tā vien vilina paturēt naudu norēķinu kontā un nopirkt kādu jaunu lietu, izvēloties automātisko maksājumu, tevis noteiktā summa konkrēta datumā tiks pārskaitīta uz krājkontu bez tavas starpniecības.

  • Izveido konkrētu atvaļinājuma budžeta plānu. Tev būs vieglāk kontrolēt izmaksas, ja tās ieplānosi jau iepriekš (vismaz aptuvenā apjomā). Padomā, kur dosies, vai izmantosi mašīnu, cik atvēlēsi degvielai, pārtikai, ieejas biļetēm, ceļojumu biļetēm utt. Saraksti to visu uz papīra, un ik pa laikam pārskati – varbūt laika gaitā tavi plāni ir mainījušies, vai arī vēlies tos papildināt?

  • Nemet līkumu akcijām un atlaidēm. Lai arī e-pasti un īsziņas ar īpašajiem piedāvājumiem no dažādiem veikaliem, uzņēmumiem un arī tūroperatoriem var šķist kaitinoši, iespējams, ir vērts tos aplūkot tuvāk. Ja nu izdodas atrast īpaši izdevīgu piedāvājumu ceļojumam uz tavu sapņu galamērķi? Tāpat pārskati “Facebook” grupās un lapās pieejamo informāciju par izdevīgiem ceļojumu galamērķiem.

  • Apsver iespēju atrast papildus darbu vai paaugstināt ienākumus esošajā darba vietā. Ir cilvēki, kuriem ikdienā darba grafiks ir diezgan elastīgs, tādēļ pieļauj arī papildus peļņas iespēju meklēšanu. Savukārt tiem, kuri darbojas klasiskajā režīmā, piemēram, no 9.00 līdz 17.00, jāpainteresējas par virsstundu vai brīvdienu darba iespējām. Ir taču tā vērts, vai ne? Lai arī šī opcija var likties kārdinoša, izturies pret savu veselību atbildīgi un nepārstrādājies!

  • Vai esi maksājis nodokļus? Iespējams, viens no patīkamākajiem notikumiem, kas saistās ar VID, ir pārmaksāto nodokļu atgriešana. Ja arī tu esi viens no laimīgajiem, kas ir maksājis nodokļus, tad izmanto šo papildus summu, lai to iekrātu vasaras atvaļinājumam. Lietderīgs ieguldījums!

  • Izmanto grupas, kurās var tirgoties ar lietotām precēm. Jāteic, ka “Facebook” grupas, kurās iespējams iegādāties gan apģērbus, gan mēbeles, gan citas preces, ieguvušas lielu popularitāti, un tajās patiesi reizēm var atrast ļoti labas un noderīgas lietas. Tiesa gan, vienmēr jābūt uzmanīgiem. Taču, ja runājam par papildus iekrājumu veidošanu, tad šis varētu būt labs veids, kā to izdarīt. Pārskati mājās drēbju skapi, apavu plauktus, kosmētikas nodalījumu, kā arī aplūko mēbeles – varbūt tajā visā atrodas kas tāds, ko vairs neplāno izmantot un tas tikai aizņem lieku vietu?

  • Atrodi sev kompanjonu! Ir zināms, ka dalīta bēda ir pusbēda un dalīts prieks ir dubults prieks, tādēļ pierunā draugu vai draudzeni, un gatavojieties atvaļinājumam kopā. Ieplānojiet laiku tā lai gan tu, gan otrs cilvēks varētu doties brīvdienās un sāciet plānot. Tas noteikti būs daudz jautrāk nekā vienatnē domāt par to, ko darīsi un kur dosies, it īpaši, ja visiem citiem draugiem un tuviniekiem ir jāstrādā.

  • Motivē sevi! Pozitīvai motivēšanai ir liela loma dažādu mērķu sasniegšanā, tostarp atvaļinājuma plānošanā. Lai tu nezaudētu apņēmību veidot iekrājumus, izprintē un pieliec pie sienas vai korķa tāfeles brīvdienu attēlus vai foto no kāda iepriekšējā atvaļinājuma, kurā lieliski pavadīji laiku. Skaistas atmiņas noteikti kalpos kā labs motivators!

Ja laicīgai ceļojuma plānošanai nedaudz līdzekļu pietrūkst, viena no iespējām ir naudas kredīts internetā. Taču pirms pieteikšanās svarīgi izvērtēt, vai aizdevums tiešām ir nepieciešams, kā arī vari parunāt ar tuviniekiem – iespējams, kāds no viņiem var tev palīdzēt ar finansiālu atbalstu.

LA.lv