Mobilā versija
-1.3°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
20. septembris, 2016
Drukāt

9 šausminošas, veselībai un dzīvībai bīstamas pagātnes modes tendences (1)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Asins nolaišana un svina baltais

Aizgājušajos laikos cilvēki vārda tiešā nozīmē krita par skaistuma upuriem. Dažkārt, cenšoties sekot modes tendencēm, viņi nodarīja nopietnu kaitējumu savai veselībai, bet citkārt pat zaudēja dzīvību. Lūk, deviņas šausminošas pagātnes modes tendences.

Izteiciens “aristokrātisks bālums” parādījās Elizabetes I valdīšanas laikā 16.gadsimtā, kad nenosauļota āda tika uzskatīta par labklājības pazīmi, jo nozīmēja, ka tās īpašniekam vai īpašniecei nav nepieciešams nodarboties ar fizisku darbu.

Panākt vajadzīgo efektu palīdzēja baltumi, kas tika gatavoti no svina un etiķa. Tie, kas baidījās no svina kaitīgās ietekmes, izmantoja olu čaumalas, alaunu vai eksperimentēja ar dzīvnieku un cilvēku urīnu.

Turklāt lielā cieņā bija dēles, kuras piesūcināja cilvēka ķermenim, lai atsūktu “liekās” asinis un palīdzētu panākt bālumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nja. Stulbumam nav robežu.

Ļoti, ļoti patīk! Elza Rozentāle koncertiem izvēlas Latvijas modes mākslinieku tērpusLai arī ikdienā dziedātāja Elza Rozentāle priekšroku dod vienkāršam un ērtam apģērbam, uz skatuves māksliniece izvēlas krāšņus Latvijas jauno modes mākslinieku darinātus tērpus.
Draugiem Facebook Twitter Google+