Mobilā versija
+1.5°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
26. novembris, 2016
Drukāt

90 gadu vecumā miris Fidels Kastro

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

90 gadu vecumā miris pasaules ilggadīgākais politiskais līderis – Kubas prezidents Fidels Kastro, šorīt vēsta pasaules mediji.

Kastro iedibināja Kubā komunistisku režīmu, kurš pārdzīvoja Padomju Savienības sabrukumu, iedvesmoja revolucionāras kustības citās valstis un 1962. gadā noveda uz atomsadursmes sliekšņa divas pasaules supervaras. Viņš atkāpās no amata pēc tajā pavadītiem 49 gadiem.

“Sākot no 20. gadsimta 60. gadiem, Kuba bijis ievērojams, ar tās izmēriem nesalīdzināmi nozīmīgs spēlētājs pasaulē, un lielā mērā tas ir tieši Fidela dēļ,” sacīja Vašingtonas biroja Latīņamerikā pārstāvis Džofs Tāls, norādot, ka cilvēkiem joprojām ir romantizēts priekšstats par Kubu un Fidelu kā Sprīdīti, kuri nostājušies pretī milzenim.

Kastro vienmēr aizstāvēja Kubas revolūcijas nepieciešamību, kuras rezultātā valsts iedzīvotāji patiešām saņēma labāku veselības aprūpi un izglītību, taču viss īpašums tika nacionalizēts, neskaitāmi disidenti – ieslodzīti un daudzi cilvēki uzticēja dzīvības nedrošiem plostiem, lai no “Brīvības salas” patvertos ASV.

2006. gadā Fidels Kastro slimības dēļ atslābināja savu varas tvērienu, pamazām nododot pārvaldību jaunākajam brālim Raulam, kamēr 2008. gadā pavisam atkāpās no amatiem par labu brālim. Izmaiņas valsts vadībā veicināja reformas, kaut arī ne demokrātijas uzplaukumu.

Pievienot komentāru

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+