×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. maijs, 2014
Drukāt

Viens no pasaulē bagātākajiem cilvēkiem visus savus miljardus ziedo pētījumiem (17)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ūlavam Tunam ir 90 gadu, viņš dzīvo Norvēģijā un ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem valstī. Saskaņā ar “Forbes” datiem viņa īpašumu vērtība ir seši miljardi dolāru un pasaulē bagātāko cilvēku sarakstā viņš ieņem 198. vietu. Bet nu savus miljardus Ūlavs Tuns ir nolēmis ziedot medicīniskiem pētījumiem.

Uzreiz gan jāpiebilst, ka šis lēmums nav saistīts ar personiskām problēmām. Sirmais kungs jūtas lieliski, viņš kājām, ar divriteni vai slēpēm ir apceļojis vai visu valsti un ir Norvēģijas Pārgājienu asociācijas goda biedrs. Ūlavs ir kristietis, precējies, taču bērnu viņam nav, tādēļ viņš ir nolēmis dot iespēju uzlabot dzīves kvalitāti tiem, kam tas patiešām ir nepieciešams. “Līdzi jau es tāpat neko nepaņemšu, mirstamam kreklam nav kabatu!” smej Ūlavs.

Uzaudzis laukos, no bērna kājās radināts pie darbiem, savu pirmo kronu nopelnījis, airu laivā pārceļot tūristus pāri Djūpa ezeram, biznesu Ūlavs sāka, pārdodot lapsādas, pirmo namīpašumu nopirka 1951. gadā, bet pirmo restorānu atvēra 1966. gadā. Patlaban viņam Norvēģijā pieder 450 īpašumi – tirdzniecības centri, biroju telpas, kā arī restorānu un viesnīcu tīkls. Viņa galvenie uzņēmumi ir “Stormgård”, “Thongård” un “Olav Thon Eiendomsselskap”.

Savu dzīves gājumu un pieredzi Ūlavs Tuns ir apkopojis grāmatā “Billionaire in a Parka” (“Miljardieris vējjakā”). Dzīvo Ūlavs Oslo priekšpilsētā, vislabprātāk pārvietojas kājām vai ar divriteni. Uz jautājumu, kā domā turpmāk iztikt, Ūlavs smaidot atbild: “Man ir velosipēds un slēpes, ēdu es maz, tāpēc esmu pārliecināts, ka viss būs vislabākajā kārtībā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Super! Mums visiem tādu dzīvesprieku!

 2. var tikai macīties no šī vīra!

 3. Laimīgs tas cilvēks,kas tic ,un zin,ka viņa valstī viņa ziedojums būs izmantots tā kā viņš to vēlējies!

  • Veiksmi viņam un viņa nauda tiks izlietota ,tam kam viņš paredzējis ! Latvijā 90% nosēstos ierēdņu kabatās ,bet ar pārējiem 10% radītu šovu! Laimīgs cilvēks ,kas mīl savu zemi un tic savai valstij!
   Ž’ēl ka mēs varam tikai mīlēt savu zemi! “Valsts”mums patoiesībā nav.

 4. Loti lapsirdigs ,jaunekligs acu skats ,esmu redzejis vinu tuvuma PJORDOS uz pramja ekskursija NORVEGIJA …

 5. Gan ASV,gan Norvēģijā.... Atbildēt

  Ko par to saka Latvijas miljonāri-daudz mazāku nodokļu maksātāji?

 6. Žēl ka, kā izskatās, labs un nenovīdīgs cilvēks, uzticas tā sauktās zinātnes blēžiem, kuri mākslīgi uztur darvinisma murgus, tādējādi neļaudami adekvāti izprast bioloģijas pamatus – sugu veidošanās patiesos principus, kuri bez melīgiem izdomājumiem, mākslīgi pieskaņotiem “pierādījumiem” perfekti var to izskaidrot, jo ir sistēma, nevis haoss, un faktiski tieši otrāda darvinistiskajam. Daļēji to atklāj paralēlēas gēnu pārneses princips, kurš arī darvinisma ietekmes dēļ ir nepareizi skaidrots, izprast un pielietots.

  • Nav prātīgi apgalvot, ka kāds speciāli uztur “darvinismu”. Tāpat ir fakti, kas to uzlabo vai papildina. Un nav labi zinātniekus saukt par blēžiem. Nez vai darvinisms viņiem būs vajadzīgs neauglības pētījumos. Lai zinātnieki pēta un lai izdodas!

  • Kas teicis, ka visi ārsti un zinātnieki ir ateisti? Jo nopietnāks zinātnieks, jo skaidrāk redz, ka ir lietas, ko racionāli izskaidort nav iespējams. Ņūtons, Makss Planks, Einšteins – viņi taču bija ticīgi cilvēki. Un tas norvēģu miljardieris taču esot kristietis. Lai viņa miljardi kalpo labai lietai! Un pašam lai veselība!

 7. NU ! UN KO -EMIRATI -ZIEDOS ?!- RATUS -NU TOS – UGUNIGOS ! – PETIJUMIEM ! – FINANSU TIRGU UN VALUTU SVARSTIBAM – MEKLEJUMA PERLES * NIKOLAJS URANOVS* VIEDA * -UN -LIELAIS DOMTELU GENERATORS -JUTU DISCIPLINESANA UN AUDZINASANA – IR JAUNRADE -JEB VISA ESOSA VIENOTIBA-JEB VIBRACIJA -TAUSTE- GARSA- ANALIZE UN SINTEZE – PSIHISKA ENERGIJA – VIENA , tikai DAZADI ORGANI-ir VIENAS UN TAS PASAS SUBSTANCES DAZADAS VIBRACIJAS -Cels uz Absolutu vienotibu ved caur SAVIENOSANOS-pasaulē bagātāko cilvēku sarakstā-PASAULES BERNI -velk Saules ratus -Tatad Spideklu karalis Saule pilnigi likumigi ienem Lauvas troni !Ap kuru virzas Meness un citas planetas.Tatad -SASKANA AR KOSMISKO RITMU CILVEKAM IR LAUTA DIVEJADA EKSISTENCE – DIENA UN NAKTI-un sez netira un smirdosa pelke.TRESA izpausme – sa speka sadalisanas SEPTINOS RADOSAJOS SPEKOS. Planetas Dievi ir SEPTINI , pagaidam, UGUNS VEIDOLI.-JO Apskaidribas noslepums ir saistits ar PIRMSAUSMAS STARU augsto GAMMU.

 8. Kaut vairāk būtu cilvēku ar tādu domāšanu!

 9. Vecim cepuri nos

 10. Apbrīnoju un sajūsminos! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+