Kultūra
Kultūrpolitika

Brīvdabas muzejam uzdāvināta vērtīga Ķīnas vāze 0

Publicitātes attēls

“Jostas un ceļa foruma: Starptautiskā sadarbība un kultūras mantojuma apmaiņa” laikā, kas šonedēļ risinājās Pekinā, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs saņēma dāvinājumā vērtīgu vāzi, LA.lv uzzināja muzejā

Šogad darinātā emaljas vāze “Josta un ceļš, kas savieno pasauli” ir veidota no bronzas īpašā cloisonné emaljas tehnikā. Greznā vāze ir radīta, balstoties uz “Ziloņa ausu” vāzes paraugu, kas šobrīd atrodas Pils muzejā Pekinā. Vāzes autori ir meistars ar vairāk nekā 50 gadu pieredzi emaljēto vāžu veidošanā Mi Džeņsjuns un vairākus starptautiskus apbalvojumus saņēmušais dizaineris Vans Dzjafei. Vāzes ideja iemieso zīda ceļa garu – miers un sadarbība, atklātība un iekļaušanās, zināšanu apmaiņa un izziņa, savstarpējs izdevīgums un ieguvumi.

“Jostas un ceļa foruma: Starptautiskā sadarbība un kultūras mantojuma apmaiņa” mērķis bija diskutēt par teoriju un praksi tautas mākslas aizsardzībā un kultūras mantojuma saglabāšanā, kā arī veicināt sadarbību starp valstīm, kas iesaistītas “Jostas un ceļa” ierosmē. Pasākumu organizēja Ķīnas Nacionālā mākslas un amatniecības apvienība un Ji Nan Universitāte, saņemot atbalstu no Starptautiskās tautas mākslas organizācijas (IOV) un Ķīnas ārvalstu apmaiņas asociācijas. Dalībai forumā bija uzaicināti pārstāvji no desmit pasaules valstīm.

Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju forumā pārstāvēja muzeja direktores vietniece Kristīne Kūla un Etnogrāfijas nodaļas vadītāja Dr. hist. Aija Jansone, kura uzstājās pasākumā ar referātu “Amatniecības un tautas mākslas aizsardzība un attīstība Latvijā”. Muzeja pārstāvji foruma organizatoriem dāvāja Tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” audējas Aija Krūmiņas 2016. gadā darinātu segu. Šņoru-skalu tehnikā darinātā sega ir radīta pēc Latgales kultūrvēsturiskā apgabala tradīcijām, un tās oriģinālu ir veidojusi Indras aušanas darbnīca Krāslavas novadā.

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja sadarbība ar Ķīnu aizsākās 2015. gadā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Simtgadē dāvina simts gleznas par pirmskara Latviju
21 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Video: animācijas filmas “Saule brauca debesīs” aizkadrā
21 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
VIDEO. Muzikālu sveicienu Latvijai sūta igauņu rakstnieki un mūziķi
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 4
10 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
11 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
13 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
9 stundas