Edijs Pālens/LETA

Rīgas “Dinamo” grēko ar noraidījumiem un zaudē “Torpedo” 0

Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” trešdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē viesos grēkoja ar disciplīnas ievērošanu, ciešot zaudējumu 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) pret Latvijas izlases kapteiņa Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Ņižņijnovgorodas “Torpedo” komandu, kuras galvenais treneris ir Pēteris Skudra, bet par fizisko sagatavotību rūpējas Normunds Siliņš.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Latvijas kluba rindās vārtus otrā perioda devītajā minūtē guva Ņikita Jevpalovs, kurš realizēja skaitlisko vairākumu, kamēr “Torpedo” komandā izcēlās Mihails Smoļins, Genādijs Stoļarovs un Deniss Paršins. Laukuma saimnieki divus vārtus iemeta skaitliskajā vairākumā, rīdziniekiem šajā mačā nopelnot sešus divminūšu noraidījumus.
Rīgas “Dinamo” mačā pa vārtiem meta 19 reizes, kamēr “Torpedo” izdarīja 42 metienus.

Jau spēles sākumā rīdzinieki, kuri iepriekšējā mačā pārtrauca 14 zaudējumu sēriju, nokļuva skaitliskajā mazākumā, uz noraidīto soliņa dodoties Robertam Lipsbergam, kurš saskrējās ar pretinieku vārtsargu. Mazākumu viesi izturēja un drīz vien jau paši tika pie iespējas spēlēt vairākumā, taču bīstamus momentus pie “Torpedo” vārtiem izveidot nespēja, tā vietā komandu glābjot vārtsargam Jānim Kalniņam. Ievada trešdaļas otrajā pusē abas komandas apmainījās ar vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, neliels pārsvars bija laukuma saimniekiem, tomēr rezultāts netika atklāts.
Otrā perioda sākumā rīdzinieki atkal ieguva iespēju spēlēt vairākumā, neko bīstamu neizveidojot un gandrīz iekrītot pretuzbrukumā, bet abām komandām atkal spēlējot vienādos sastāvos “Torpedo” atklāja rezultātu. Latvijas kluba spēlētāji nesapratās aiz saviem vārtiem, ļaujot pretinieku spēlētājam Smoļinam izslidot no aizvārtes un pārspēt līdz tam nevainojami spēlējošo Kalniņu.

Tūdaļ Rīgas klubs atkal ieguva vairākumu, šoreiz pat uz četrām minūtēm, jo Maksims Lazarevs ar augsti paceltu nūju rupji nospēlēja pret Vitāliju Pavlovu. Trešā iespēja nevienādos sastāvos tika izmantota, Jevpalovam pēc Georgija Pujaca piespēles izdarot “Torpedo” vārtsargam Ivanam Ļisutinam netveramu raidījumu no iemetiena apļa. Spēlē gan neliels pārsvars joprojām bija laukuma saimniekiem, kuri perioda izskaņā, kad par ripas izmešanu ārpus laukuma divas soda minūtes izcieta somu aizsargs Ansi Salmela, panāca 2:1. Pēc metiena no zilās līnijas Kalniņa vārtu priekšā ripas lidojumu mainīja Stoļarovs.

Pagalam neveiksmīgs viesiem bija trešā perioda sākums, kurā jau 14.sekundē par klupināšanu tika noraidīts aizsargs Guntis Galviņš, bet “Torpedo” vairākumā pārsvaru dubultoja no asa leņķa precīzi metot Paršinam. Arī pēc tam rīdzinieki grēkoja ar disciplīnu, nopelnot vēl divus noraidījumus, taču rezultāts nemainījās. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas klubs ķērās pie pēdējā salmiņa un nomainīja Kalniņu pret sesto laukuma spēlētāju. Pretinieki tika iespiesti savā zonā, tomēr samazināt rezultāta starpību nespēja.

Daugaviņš šajā mačā spēlēja “Torpedo” uzbrucēju pirmajā virknējumā, taču ar rezultativitāti neizcēlās. Viņš spēlēja 21 minūti un 57 sekundes, izdarot piecus metienus pa vārtiem, bloķējot vienu metienu un uzvarot piecos no 11 iemetieniem, kā arī reizi savai komandai sagādājot skaitlisko vairākumu. Latvijas hokejists pēdējos sešos mačos palicis bez rezultativitātes punktiem.