×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. novembris, 2017
Drukāt

Protestētāji pie Ministru kabineta pieprasa mazākumtautību skolu autonomiju (26)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā ir jānodrošina mazākumtautību izglītības iestāžu autonomija, šādu viedokli šovakar pauda pie Ministru kabineta sanākušie piketētāji, kuri iebilst pret ieceri ieviest izglītību tikai valsts valodā, novēroja aģentūra LETA.

Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs klātesošajiem sacīja, ka pirms kāda laika sabiedrības inaciatīvas portālā “Manabalss.lv” tikusi iesniegta iniciatīva par mazākumtautības skolu autonomiju, taču tā portālā neesot publicēta. Iniciatīvas mērķis bijis panākt, ka mazākumtautību izglītība tiek nodalīta no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārraudzībā esošajām jomām, jo “ministrija ar to netiek galā”.

Mitrofanovs pauda pārliecību, ka, nošķirot mazākumtautību izglītību, tā tiktu pārvaldīta labāk un tiktu ievērotas sabiedrības intereses.

Šādu iniciatīvu aktīvisti plāno iesniegt Ministru kabinetā.

Kā ziņots, protestā pret pāreju uz izglītību tikai valsts valodā šovakar Rīgā, pie valdības ēkas, pulcējās vairāk nekā 1000 cilvēku. Pirms tam piketētāji devās gājienā no IZM gar Bastejkalnu pa Raiņa bulvāri un Brīvības bulvāri.

Uzrunājot atnākušos, protesta organizatori pauda, ka IZM par pāreju uz izglītību tikai valsts valodā nav diskutējusi ar partneriem un ieinteresētajām pusēm.

Līdzīgi kā pagājušajā protestā, arī šoreiz uz akciju bija sanākuši daudzi vecāka gadagājuma cilvēki. Skolas vecuma jauniešu īpatsvars protestētāju vidū aizvien bija niecīgs.

Kā ziņots, 6.oktobrī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) paziņoja, ka 2020./2021.mācību gadā vispārizglītojošajās vidusskolās visus vispārizglītojošos mācību priekšmetus iecerēts mācīt tikai latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus.

Īsi pirms tam nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) paziņoja, ka aicinās koalīcijas partijas atbalstīt valsts un pašvaldību skolu pāreju uz mācībām tikai valsts valodā. Vēlāk VL-TB/LNNK vienojās kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju izstrādāt likuma grozījumus par pāreju uz izglītību latviešu valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Lai uzceļ savas skolas,un tad,ja ir iedota akreditācija <>.

 2. Krievijas TV protestējošo krievu skolēnu tēva lomā uzstājās Pliners.Nez cik viņam ir skolas vecuma bērnu,kuri nespēj mācīties valsts valodā?Vispār jau smieklīgi izskatījās,kad tika intervēts par krievu skolas jautājumu protestējošs 70-80 gadīgs žīds.Laikam jau krievi kautrējās par savu nespēju pēc 50 gadu dzīves Latvijā apgūt valsts valodu.

 3. Labi, lai Izglītības Ministrija atbalsta Baltkrievu, Ukraiņu, Lietuviešu ,Igauņu mazākumtautību skolas.

 4. Šīferis smadzenēs.

 5. Kāpēc to krievus nearestē un nemet cietumā ? Ja latvieši krievijā kaut ko tādu atļautos visi sēdētu vairākus gadus

 6. Interesanti, kam kalpo mūsu valsts drošības dienesti? Ko, vai latviešu tauta maksā šiem “drošibniekiem”, lai tie kalpotu kādas partijas interesēm, (varbūt pat svešas valsts interesēm!)? Kad “drošībnieki” kalpos latviešu tautas interesēm? Latvija ir dibināta, lai pastāvētu latviuešu kultūra, un tikai!

 7. par LA redakcijas idiotismu Atbildēt

  Preetīgi, ja plašsaziņa, kura sevi ir nodēvējusi par nacionāl i patriotisku, pelna naudu, ieliekot jūtīgos, emocionālos rakstos superdārgu (t.i. ilgstošu) reklāmu. Vai nav jauki – pelnīt naudu ar to kas latviešu tautai sāp. Pretīgi! Vai jūs sev neriebjaties – LA “patrioti”?

 8. Kam kalpo Latvijas Drošības dienesti? Atbildēt

  Interesanti, kam kalpo mūsu valsts drošības dienesti? Ko, vai latviešu tauta maksā šiem “drošibniekiem”, lai tie kalpotu kādas partijas interesēm, (varbūt pat svešas valsts interesēm!)? Kad “drošībnieki” kalpos latviešu tautas interesēm? Latvija ir dibināta, lai pastāvētu latviuešu kultūra, un tikai! Cik ilgi “drošibnieki” izliksies neredzam Rēzeknes, Daugauvils pilsētas ņirdzīgo attieksmi pret šis valsts t.i. latviešu kultūru?

  • Drošības Policija kalpo krieviem un krievžīdiem jo tie tak nekad netiek apsūdzēti un sodīti Drošibas policija joprojām aizstāv tikai krievu intereses un soda latviešus ja tas aizskar krievus vai kriežīdus . Laikam jau krievi maksā tiem algu

 9. Te nav runa par nekādām “mazākumtautībām”, bet par lielo, vareno krievu tautu kas nevar beigt mest kāras acis uz savu bijušo koloniju.

 10. Vai tad vilcieni vai lidmašīnu reisi uz Krieviju ir slēgti?
  Nu bet okupanti un masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušie jau nav tik stulbi, lai dotos uz savu dzimteni.
  Labi zina, kas viņus tur sagaida. Vieglāk taču Latvijā jaukt gaisu un cūkoties.
  Gājiens īsti šīs kategorijas cilvēku stilā: baurošana un piemēslošana.
  Nez kāpēc ne poļiem, ne citiem problēmu nav. Tikai iepriekš minētās kategorijas ļautiņiem. Loģisks secinājums -tad jau viņi ir visaprobežotākie.
  Tēlo, ka nezina, ka jebkurā citā valstī no laimes zemes aizbēgušajiem būtu jāmācās attiecīgās valsts valodā.
  Izglītību krievu valodā, lūdzu , bet tikai par šo ļautiņu līdzekļiem.

  • Tie ir cilvēki bez saknēm- pārkrievoti ukraiņi,baltkrievi,tatāri utt., tā saucamie sovoki-krievvalodīgie.. jau Ļenins esot teicis,ka pārkrievoti nekrievi esot daudz lielāki šovinisti nekā īstie krievi,nu un Latvijā krievu ir maz…..

 11. Piekrītam ! Krievu ” Skolu autonomiju” Sibīrijā !

  • Lūk arī kriminālnoziegums – atklāti draudi dzīvībai , demokrātijai, Satversmei ! šos draudus cerams Latvijas Mediji nodos Drošības policijai.

 12. Latvijas pilsonis krievs Atbildēt

  Krievvalodīgie okupanti un kolonisti nav mazākumtautība. Arī Latvijas pilsoņi krievi nav mazākumtautība. Latvijā vienīgā mazākumtautība ir līvi.

 13. Priekšpilsētas tumsoņa Atbildēt

  Jebkuru kaprīzi-par viņu pašu naudu. Neredzu problēmu!

  • valsts pārstāj finansēt krievu(” mazākumtautību”)skolas,bet skolas iegūst pilnīgu autonomiju visās jomās-telpu noma,komunālie izdevumi,kadri un to sagatavošana,mācību līdzekļi-ar tiem jau gan arī tagad austrumu kaimiņš dāsni apgādā-ko vēl vairāk var vēlēties.Autonomija!!!Tikai negvelžat par saviem it kā maksātajiem nodokļiem,to knapi pietiek Ždanokas,Mamikina,Pimenova un Ušakova algošanai.Nekam vairāk nekas neatliek.

   • krievnacistus ārā ! Atbildēt

    Koloniālisma laikmets (caru vai PSRS) ir beidzies.

   • Vācijā nodokļu maksā visi, bet turki par mācībām turku valodā klusē. Arī ASV nav valsts finansētas krievu skolas, vienkārši nav. Arī Krievijā skolās mācibu valoda ir valsts valoda- krievu valoda ar iespējām papildus apgūt attiecīgu mazākumtautu valodu. ATCERIS, poļitruk, ka mācīties valodā un mācīt valodu ir atšķirīgas lietas!

    • kur tev Latvijā ir ” každaja respubļika”?Latvija ir nacionāla valsts ar valsts valodu-latviešu.Nekādas ” krievu respubļikas” te nav.Ir tikai nelikumīgi okupācijas laikā iesūtītie krievu kolonisti,kuri speciāli uzdarbojas pret Latvijas valsti.

 14. …..Pirms tam piketētāji devās gājienā no IZM gar Bastejkalnu pa Raiņa bulvāri un Brīvības bulvāri…….
  Vai šis gājiens bija pieteikts un ja nē tad vai organizatori,tiks saukti pie atbildības?

 15. Un šīs briesmīgi skaistās daiļavas nevēlas mācīties latviski!

 16. nepilsoņu babenes priekšplānā,pārējie Rīgas satiksme brīvprātīgi piespiedu kārtā.

Draugiem Facebook Twitter Google+