×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. augusts, 2012
Drukāt

95.markas benzīna cena atkal pārsniedz lata robežu

Foto - LETAFoto - LETA

Degvielas tirgotājs “Statoil” šodien par santīmu paaugstināja benzīna un dīzeļdegvielas cenas, līdz ar to 95.markas benzīns pārsniedz lata robežu, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmumā. Populārākā “Statoil” 95.markas degviela maksā 1,009 latus par litru, bet 98.markas degviela – 1,039 latus par litru.

Dīzeļdegvielas litra cena savukārt ir 98,9 santīmi.

“Neste” patlaban degvielas cenas nav paaugstinājusi. 95.markas benzīns joprojām maksā 98,7 santīmus litrā, bet 98.markas benzīns – 1,017 latus litrā. Dīzeļdegvielas litrs ir nopērkams par 96,7 santīmiem litrā.

Uzņēmumā skaidro, ka degvielas cenas Eiropas biržās, ņemot vērā arī ASV dolāra kursa maiņu, ir paaugstinājusies par 20%, savukārt Latvijā mazumtirdzniecībā – tikai par 5%. Latvijā degvielas cenu kāpums mazumtirdzniecībā atpaliek no cenu kāpuma Eiropas biržās, skaidro uzņēmumā.

Vakar, 14.augustā, jau benzīna un dīzeļdegvielas cenas uz pāris stundām tika paaugstinātas par santīmu, taču vēlāk tika samazinātas.

Kā ziņots, pēc ilgāka pārtraukuma degvielas cenu kāpums Latvijā sākās jūlija sākumā. Mēneša laikā benzīns kļuvis par astoņiem santīmiem dārgāks.

Šopavasar 95. un 98.markas degvielas cenas sasniedza rekordu, kas noturējās 15 dienas. “Statoil” degvielas uzpildes stacijās 95.markas benzīna cena tolaik bija 1,059 lati, bet 98.markas degvielas – 1,089 lati par litru.

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” iepriekš norādīja SIA “Statoil Fuel & Retail” Latvija degvielas kategorijas vadītājs Kaspars Skrābāns, naftas produktu cenas patlaban ir sasniegušas ievērojami augstāku līmeni, pat salīdzinot ar situāciju pagājušajā nedēļā.

Benzīns ir kļuvis dārgāks vēl par 50 ASV dolāriem (27,95 lati) un patlaban maksā vairāk nekā 1080 ASV dolārus (603 latus) par tonnu, dīzeļdegviela ir kļuvusi par 20 ASV dolāriem (11 latiem) dārgāka, un patlaban tās cena ir gandrīz 1000 ASV dolāri (559 lati) par tonnu.

Skrābāns skaidro, ka naftas un naftas produktu cenas pasaulē joprojām turpina kāpumu, kas iesākās jau jūlija sākumā. Pēc straujā cenu pieauguma šā gada pirmajos četros mēnešos sekoja cenu kritums, kas turpinājās līdz jūnija beigām. Tad tonna benzīna Eiropas biržā maksāja ap 920 ASV dolāriem (514 latiem), dīzeļdegvielas cena bija ap 850 dolāriem (475 latiem) par tonnu.

Vienlaikus ar naftas produktu cenu kāpumu turpina palielināties arī ASV dolāra kurss pret eiro un latu. Ja jūnija beigās viens dolārs maksāja aptuveni 56 santīmus, tad patlaban kurss ir 57,2 santīmi. Jūlija otrajā pusē tas bija paaugstinājies līdz pat 58,2 santīmiem.

Skrābāns skaidro, ka svarīgākie notikumi aizvadītajās nedēļās, kas ir ietekmējuši globālās, tostarp arī Eiropas biržu, cenas naftas produktiem benzīnam un dīzeļdegvielai, ir augošais saspīlējums Persijas līcī pēc Izraēlas paziņojuma par centieniem nepieļaut Irānas kodolprogrammas tālāko attīstīšanu, pozitīvie ASV makroekonomiskie rādītāji un cerības par finanšu problēmu risināšanu eirozonā.

Tāpat cenas ietekmē viesuļvētru sezona Atlantijas okeānā un naftas pārstādes rūpnīcas slēgšana ASV, Kalifornijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+