Sports
Ziemas sports

Phjončhanā par uzmākšanos viesnīcas darbiniecei aizturēts Krievijas pilsonis4

foto: AFP/LETA

Saskaņā ar vietējās policijas sniegto informāciju par drošības situāciju ceturtdiena Phjončhanas olimpisko spēļu norises vietās aizvadīta mierīgi un būtiski pārkāpumi nav konstatēti, aģentūrai LETA pastāstīja Dienvidkorejā esošais Latvijas drošības virsnieks, Valsts policijas priekšnieka vietnieks Artis Velšs.

Viņš zināja stāstīt, ka viens Krievijas pilsonis aizturēts par uzmākšanos viesnīcas apkalpojošā personāla darbiniecei un nogādāts policijas iecirknī paskaidrojumu sniegšanai.

Savukārt kāda Kanādas pilsone nozaudējusi pasi. Kopumā atrastas un atgrieztas īpašniekiem trīs akreditācijas kartes.

Tāpat ceturtdien notika viens pikets saistībā ar Dienvidkorejas iekšpolitiskiem jautājumiem, bet tas aizvadīts mierīgi, bez starpgadījumiem, norādīja Velšs.

Savukārt piektdien galvenais pasākums ir Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija. Ir plānots arī viens pikets, kurā kādas kompānijas arodbiedrība vēlas vērst uzmanību uz savām problēmām, skaidroja Velšs.

Kopumā piektdien par sabiedrisko drošību un kārtību rūpēsies 4000 cilvēki, tostarp policisti, karavīri un apsardzes darbinieki, piebilda drošības virsnieks.

LETA jau vēstīja, ka pirmo reizi vēsturē Latvijas komandu olimpiskajās spēlēs pavada drošības virsnieks. Valsts policija (VP) drošības virsnieku uz Phjončhanas olimpiskajām spēlēm nolēmusi sūtīt, ņemot vērā starptautisko saspīlējumu Korejas pussalā un terorisma draudus pasaulē, aģentūrai LETA skaidroja VP.

Saistītie raksti

Velšs aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka olimpiskajās spēlēs drošības riski ir vieni no augstākajiem, tāpēc spēļu laikā darbojas starptautisks policijas sadarbības centrs, kurā Dienvidkoreja ierosinājusi deleģēt katras valsts pārstāvi.

Šādi centri darbojušies arī iepriekšējās spēlēs, taču toreiz nolemts sakaru virsnieku nesūtīt. Šoreiz situācija ir savādāka, jo jāņem vērā ģeopolitiskā situācija un saspīlējums Korejas pussalā un terorisma draudi pasaulē, skaidroja Velšs.

LA.lv