+2.0°C
Nanija, Ilgmārs
Pirmdiena, 30. marts, 2015
Fotostāsts
  1. Jaunākie
  2. Komentētākie
Lietuvas militārie izlūki: Krievija varētu slēpti uzbrukt kādai NATO dalībvalstijLietuvas militārie izlūki brīdināja, ka Krievija var izlemt izmantot “slēptus militāros līdzekļus” pret kādu no NATO dalībvalstīm, lai gan tai nav pa spēkam sākt atklātu militāro konfliktu ar aliansi.
Kas darāms dārzā no 30. martam līdz 5. aprīlimAprīlis parasti nāk ar ļoti mainīgiem laika apstākļiem. Pēc Marijas Tūnas kalendāra, pirmās desmit šā mēneša dienas gaidāmas stipri lietainas.
Graustu lapā rīdzinieki visaktīvāk balso par ēkas Vēžu ielā 7 sakārtošanuFebruāra sākumā atklātajā Rīgas domes Īpašuma departamenta tīmekļa vietnē “grausti.riga.lv” iedzīvotāji līdz šim visaktīvāk balsojuši par grausta Vēžu ielā 7 sakārtošanu, aģentūrai
LIZDA prasa apliecinājumu, ka pedagogu darba samaksas modelim būs nauda (7)IZM pārstāve Evija Papule LIZDA padomes sēdē solīja, ka jaunajā modelī visiem pedagogiem algas palielināsies, izņemot tos, kuri šobrīd strādā ar lielu pārslodzi.
Rīga +2.0
Alūksne +0.8
Daugavpils +0.7
Saldus +2.7
Liepāja +6.5
Jelgava +2
Ventspils +4.2
Limbaži +1
Madona +1
Rēzekne +1
Egils Līcītis: Pie slavenās bargās kundzes (18)– Kurmja kungs, Kurmja kungs! – izliekusies pa logu, Ingūna sauca, – palīdziet taču Platperu Arvīdam uznest akordeonu!

Aktuāls jautājums

Vai un kāpēc piedalīsieties mediķu protesta akcijā? Iesūti savu viedokli

Ērika Oša zīmējums
Šim ir augstākais juridiskais spēks…

Ministru prezidente Laimdota Straujuma pagājšnedēļ izteicās, ka nākamgad varētu nebūt iespējama iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšana par 1%, un “tas neesot viņas valdības solītais”. To pašu viņa atkārtoja šonedēļ uzņēmējiem, tiekoties ar Latvijas Darba devēju konfederāciju. Kad uzņēmēji premjerei atgādināja, ka nodokļa samazināšana ir ierakstīta likumā, Straujuma atbildēja: “Saprotam, ka tas ir apsolīts un jau nostiprināts likumā, taču likumi ir maināmi.” Viņa arī atzina, ka valdība nereti sev nosaka neizpildāmus mērķus. “Bet labāk ir likt mērķus, kurus varbūt nesasniegs. Žurnālisti mūs lamās, sabiedrība lamās: “Jūs nesasniedzāt.” Toties ir mērķis, uz ko iet.”

Vai vidējo dzīves ilgumu Latvijā izdosies palielināt līdz 90 gadiem?
Asociācija prognozē konkurences saasināšanos olu tirgūGrimze norādīja, ka saistībā ar ražošanas jaudu palielināšanos, kā arī jaunu ražotāju ienākšanu vietējā tirgū konkurence starp olu ražotājiem pieaug un šogad varētu pastiprināties vēl vairāk.
EM piedāvā PA pārveidot par Valsts aktīvu pārvaldības aģentūruEkonomikas ministrija (EM) piedāvā Privatizācijas aģentūru saistībā ar plānoto valsts kapitālsabiedrību pārvaldības reformu pārveidot par valsts akciju sabiedrību "Valsts aktīvu pārvaldības aģentūra", liecina valdības sēdē otrdien, 31.martā, pieteiktais jautājums.
Boloņā iepazīstina ar latviešu bērnu literatūruNo 30. marta līdz 2. aprīlim Boloņā, Itālijā notiek starptautiskā bērnu grāmatu izstāde, kurā ar nacionālo stendu piedalās arī Latvija.
Putins uzskaita draudus režīmam (5)Ārpolitikas un drošības jautājumiem veltītajā uzrunā Krievijas prezidents Vladimirs Putins asi vērsās pret rietumvalstīm un paziņoja, ka viņa valsts atrodas "naidīgu varu ielenkumā", un apsolīja apkarot ikvienu mēģinājumu ierobežot Krievijas militārās spējas un no iekšienes destabilizēt valstī valdošo režīmu.
Aptieka mežā un dārzā: kā izmantot priežu un ābeļu pumpurus, ceriņus?Mācieties no putniem un meža dzīvniekiem, kā tie, lai atgūtos no ziemas noguruma un izsīkuma, pavasarī čakli ēd pumpurus.
Inga Zārde: Par "Germanwings" traģēdiju, depresiju un aizspriedumiem (10)Iereibušu cilvēku mēs pamanām un atpazīstam uzreiz. Cilvēku, kurš ilgstoši nav izgulējies un iekšēji jūtas iztukšots, nevērtīgs, nospiests, noguris un bezcerīgs, ne vienmēr. Depresija ārēji var būt pat "smaidīga un darbīga".
Racionālai saimniekošanai virtuvē Lieldienu laikāGarajās Lieldienu brīvdienās būs laiks iet viesos un aicināt ciemiņus pie sevis. Lai pasākums izdotos, saimnieces vienmēr cenšas celt galdā jaunus ēdienus un atklāt savu saimniekošanas prasmi.
Kā ādas kopšanā var palīdzēt linsēklu eļļaVarat vienkārši ieziest seju ar linsēklu eļļu un pēc 20 minūtēm nomazgāt to ar siltu ūdeni.
Vai siltumnīcā vajag kaļķot augsni?Vai siltumnīcā vajag kaļķot augsni ar dārza kaļķi un dolomītmiltiem un cik ilgu laiku pirms tomātu stādīšanas?
Ja gribas ātrāk satikt pavasari, izplaucē zarus!Sandra Ruska, žurnāla “Praktiskais Latvietis” galvenā redaktore
Uzlādējies un dod gaismu pasaulei! Ciemos pie Intas Brokānes, kas izveidojusi svētvietuVieni šurp dodas aizlūgt par kādu, izteikt kvēlu vēlēšanos, citi – gūt spēku vai dziedināties. Daudzi grib ne tikai kādu laiku pabūt Ķeguma Svētajā Krusta kalnā, bet arī satikt Intu Brokāni. Smelties viņas gaišumā un ticībā.
Briljantzaļās skaistules – Cayuga pīlesMājputni man parasti neizraisa īpašas emocijas, bet, kad interneta vietnē www.draugiem.lv dzīvnieku audzētavas "Westa-M" (atrodas Ķekavas pagasta Baložos) saimnieces Antras bilžu albumā ieraudzīju Cayuga šķirnes pīles, jāatzīst, mana sirds tiešām sāka pukstēt straujāk.
Reklāma
Sāk atjaunot vēl vienu Liepājas šosejas posmu un divus tiltusSākušies būvdarbi autoceļa Rīga–Liepāja (A9) posmā no Apšupes pārvada pār dzelzceļu līdz Anneniekiem (39,1.-60,1.km) Tukuma un Dobeles novados. Tur plānots stiprināt ceļa segumu un arī atjaunot tiltus pār Bērzi un Bērzupīti.
Tapusi bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa mobilā aplikācijaValsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunim 116111 ir izveidota bezmaksas aplikācija lietošanai mobilajos tālruņos, kas no šīs nedēļas ir pieejama lejupielādei.
Kādas zivis, kad un kur drīkst makšķerēt? Padomi makšķerēšanas iesācējiem (6)Esmu pensionārs un gribu noķert kādu zivtiņu ēdienkartes papildināšanai, bet nezinu, kuras drīkst makšķerēt. Un ko darīt, ja noķeru nepareizo, aizliegto zivi?

Makšķernieku stūrītis

Skaista trofeja - Ventas lasis. Foto - Aldis Savičs
246
noķer un atlaid. 7,840kg
198
rudens līdaka 2014g svars 7,840kg pieķērās uz 16gr spineks šūpiņu baltu!
1133
noķer atlaid, pāgājušā gada rudens copīte, 2014, copēja daudz izmerā 50-55cm
80
zebrus līdaka 19,02.15 svars 2,540kg
108

Mednieku galerijas

Pārsteigums ziemā - lūša pēda vienā no medību iecirkņa nostūriem.
1
Klusā daba pie bebrārija. Šogad laika apstākļi tādi draņķīgi, vai arī bebri paēduši, bet pārsvarā liels klusums.
1
Āfrikas cūku mēra seja. Kopā ar PVD Burtnieku novadā 7.martā no meža izvedām 16 no sērgas kritušas mežacūkas. Reportāža būs žurnāla Medības aprīļa numurā.
7773
Mežakuilis(~5 gadi), pēc taksidermista apmeklējuma būs zināms garums un punktu skaits.
247
Dainis ar Tukuma pusē nomedītu mežakuili.
235
Pakāpies tornī, paveries tālu... Dievs Latviju ir radījis diezgan plakanu – augstu kalnu mums nav, taču paskatīties pāri mežu galotnēm gribas. Teju vienīgā iespēja šādas vēlmes īstenot ir kāpt skatu torņos.
Maksis Lazersons paredzēja Latvijas okupāciju (12)Latvijas Republikā starpkaru periodā vienu no lielākajām nacionālajām minoritātēm veidoja ebreji, kuri Latvijas teritorijā dzīvoja jau kopš 16. – 17. gadsimta.
Polijā atrasta Pirmā pasaules kara gūstekņu nometnePielietojot zemes reljefa lāzerskanēšanu no lidmašīnas, poļu arheologiem izdevies atrast vietu, kur Pirmā pasaules kara gados Pomerānijā atradās vācu Haiderodes (poļu variantā Čerskas) karagūstekņu nometne.

Twitter

Draugiem

Facebook

Draugiem Facebook Twitter Google+ Sekoman