+3.2°C
Nanija, Ilgmārs
Pirmdiena, 30. marts, 2015
Fotostāsts
  1. Jaunākie
  2. Komentētākie
Putins uzskaita draudus režīmam (1)Ārpolitikas un drošības jautājumiem veltītajā uzrunā Krievijas prezidents Vladimirs Putins asi vērsās pret rietumvalstīm un paziņoja, ka viņa valsts atrodas "naidīgu varu ielenkumā", un apsolīja apkarot ikvienu mēģinājumu ierobežot Krievijas militārās spējas un no iekšienes destabilizēt valstī valdošo režīmu.
Kristīgā pasaule atzīmē PūpolsvētdienuKristīgā pasaule 29.martā atzīmē Pūpolsvētdienu. Pūpolsvētdiena ievada Kluso nedēļu, kas simbolizē Jēzus dzīves pēdējo nedēļu. Kristus šajā dienā ieradās Jeruzalemē, kur ļaudis,
Dreimane ignorējusi vairākus SAB aicinājumus uz pārrunām (2)Valsts kancelejas (VK) direktorei Elita Dreimanei pēdējo divu nedēļu laikā nosūtīti četri aicinājumi ierasties uz pārrunām Satversmes aizsardzības birojā (SAB), tomēr nevienam
Graustu lapā rīdzinieki visaktīvāk balso par ēkas Vēžu ielā 7 sakārtošanuFebruāra sākumā atklātajā Rīgas domes Īpašuma departamenta tīmekļa vietnē “grausti.riga.lv” iedzīvotāji līdz šim visaktīvāk balsojuši par grausta Vēžu ielā 7 sakārtošanu, aģentūrai
LIZDA prasa apliecinājumu, ka pedagogu darba samaksas modelim būs nauda (7)IZM pārstāve Evija Papule LIZDA padomes sēdē solīja, ka jaunajā modelī visiem pedagogiem algas palielināsies, izņemot tos, kuri šobrīd strādā ar lielu pārslodzi.
Arvien vairāk stārķu ligzdo elektrības stabos; aicina veidot ligzdu pamatus2013.g adā uz zemsprieguma 0,4 kilovoltu (kV) un vidējā sprieguma 20 kV elektrolīniju balstiem tika reģistrētas 7987 stārķu ligzdas, bet 2014. gadā reģistrēto balto stārķu ligzdu skaits sasniedz 8423.
Rīga +3.2
Alūksne -0.7
Daugavpils +0.2
Saldus +5.6
Liepāja +5.9
Jelgava +3.5
Ventspils +6.0
Limbaži +3
Madona +0.6
Rēzekne -0.1
Egils Līcītis: Pie slavenās bargās kundzes (16)– Kurmja kungs, Kurmja kungs! – izliekusies pa logu, Ingūna sauca, – palīdziet taču Platperu Arvīdam uznest akordeonu!

Aktuāls jautājums

Vai un kāpēc piedalīsieties mediķu protesta akcijā? Iesūti savu viedokli

Ērika Oša zīmējums
Šim ir augstākais juridiskais spēks…

Ministru prezidente Laimdota Straujuma pagājšnedēļ izteicās, ka nākamgad varētu nebūt iespējama iedzīvotāju ienākuma nodokļa samazināšana par 1%, un “tas neesot viņas valdības solītais”. To pašu viņa atkārtoja šonedēļ uzņēmējiem, tiekoties ar Latvijas Darba devēju konfederāciju. Kad uzņēmēji premjerei atgādināja, ka nodokļa samazināšana ir ierakstīta likumā, Straujuma atbildēja: “Saprotam, ka tas ir apsolīts un jau nostiprināts likumā, taču likumi ir maināmi.” Viņa arī atzina, ka valdība nereti sev nosaka neizpildāmus mērķus. “Bet labāk ir likt mērķus, kurus varbūt nesasniegs. Žurnālisti mūs lamās, sabiedrība lamās: “Jūs nesasniedzāt.” Toties ir mērķis, uz ko iet.”

Vai vidējo dzīves ilgumu Latvijā izdosies palielināt līdz 90 gadiem?
Mazie zemnieki atbrīvoti no zaļināšanas prasībasKādi pasākumi jāveic zaļināšanā 10–10,5 ha aramzemes gabalā? Iepriekšējos gados šī zeme platību maksājumiem bija pieteikta kā pastāvīgās pļavas un ganības.
Savickis: fonds "Marguerite" strādā kā vidutājs "Latvijas Gāzes" akciju pārdošanā (1)Vācijas energokompānijai "E.ON Ruhrgas International" (EON) piederošo "Latvijas Gāzes" akciju pārdošanā vairāku Eiropas banku veidotajam fondam "Marguerite" kā vidutājam vajadzētu akcijas piedāvāt "nopietnām kompānijām".
Literatūras centram valstisku uzdevumu veikšanai piešķirti 122 000 eiroKultūras ministrija (KM) noslēgusi līdzdarbības līgumu par atsevišķu valsts pārvaldes uzdevumu veikšanu literatūras jomā ar biedrību "Latvijas Literatūras centrs" (LLC).
Putins uzskaita draudus režīmam (1)Ārpolitikas un drošības jautājumiem veltītajā uzrunā Krievijas prezidents Vladimirs Putins asi vērsās pret rietumvalstīm un paziņoja, ka viņa valsts atrodas "naidīgu varu ielenkumā", un apsolīja apkarot ikvienu mēģinājumu ierobežot Krievijas militārās spējas un no iekšienes destabilizēt valstī valdošo režīmu.
Uzlādējies un dod gaismu pasaulei! Ciemos pie Intas Brokānes, kas izveidojusi svētvietuVieni šurp dodas aizlūgt par kādu, izteikt kvēlu vēlēšanos, citi – gūt spēku vai dziedināties.
Inga Zārde: Par "Germanwings" traģēdiju, depresiju un aizspriedumiem (9)Iereibušu cilvēku mēs pamanām un atpazīstam uzreiz. Cilvēku, kurš ilgstoši nav izgulējies un iekšēji jūtas iztukšots, nevērtīgs, nospiests, noguris un bezcerīgs, ne vienmēr. Depresija ārēji var būt pat "smaidīga un darbīga".
Kā marokāņu "aliņā". Ciemos eksotiskā mājoklī Pārdaugavā (1)MAIJA KĀLE un JUNESS FILALI iepazinās pirms septiņiem gadiem laikā, kad Maija apceļoja Maroku. Bet nu jau vairākus gadus pāris iekārtojis mitekli Rīgā, Pārdaugavā līdzās Gaismas pilij. Un te dzīvo arī viņu meitiņas – Selma (6) un Muna (5).
Kā ādas kopšanā var palīdzēt linsēklu eļļaVarat vienkārši ieziest seju ar linsēklu eļļu un pēc 20 minūtēm nomazgāt to ar siltu ūdeni.
Ar kādām ķimikālijām pavasarī apstrādāt augļu kokus un ogulājus?Ar kādām ķimikālijām pavasarī apstrādāt augļu kokus un ogulājus pret slimībām un kaitēkļiem? VALDIS KALNIŅŠ RĪGĀ
Ja gribas ātrāk satikt pavasari, izplaucē zarus!Sandra Ruska, žurnāla “Praktiskais Latvietis” galvenā redaktore
Uzlādējies un dod gaismu pasaulei! Ciemos pie Intas Brokānes, kas izveidojusi svētvietuVieni šurp dodas aizlūgt par kādu, izteikt kvēlu vēlēšanos, citi – gūt spēku vai dziedināties. Daudzi grib ne tikai kādu laiku pabūt Ķeguma Svētajā Krusta kalnā, bet arī satikt Intu Brokāni. Smelties viņas gaišumā un ticībā.
Briljantzaļās skaistules – Cayuga pīlesMājputni man parasti neizraisa īpašas emocijas, bet, kad interneta vietnē www.draugiem.lv dzīvnieku audzētavas "Westa-M" (atrodas Ķekavas pagasta Baložos) saimnieces Antras bilžu albumā ieraudzīju Cayuga šķirnes pīles, jāatzīst, mana sirds tiešām sāka pukstēt straujāk.
Reklāma
Sāk atjaunot vēl vienu Liepājas šosejas posmu un divus tiltusSākušies būvdarbi autoceļa Rīga–Liepāja (A9) posmā no Apšupes pārvada pār dzelzceļu līdz Anneniekiem (39,1.-60,1.km) Tukuma un Dobeles novados. Tur plānots stiprināt ceļa segumu un arī atjaunot tiltus pār Bērzi un Bērzupīti.
Tapusi bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa mobilā aplikācijaValsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunim 116111 ir izveidota bezmaksas aplikācija lietošanai mobilajos tālruņos, kas no šīs nedēļas ir pieejama lejupielādei.
Kādas zivis, kad un kur drīkst makšķerēt? Padomi makšķerēšanas iesācējiem (4)Esmu pensionārs un gribu noķert kādu zivtiņu ēdienkartes papildināšanai, bet nezinu, kuras drīkst makšķerēt. Un ko darīt, ja noķeru nepareizo, aizliegto zivi?

Makšķernieku stūrītis

Skaista trofeja - Ventas lasis. Foto - Aldis Savičs
234
noķer un atlaid. 7,840kg
191
rudens līdaka 2014g svars 7,840kg pieķērās uz 16gr spineks šūpiņu baltu!
1093
noķer atlaid, pāgājušā gada rudens copīte, 2014, copēja daudz izmerā 50-55cm
78
zebrus līdaka 19,02.15 svars 2,540kg
106

Mednieku galerijas

Āfrikas cūku mēra seja. Kopā ar PVD Burtnieku novadā 7.martā no meža izvedām 16 no sērgas kritušas mežacūkas. Reportāža būs žurnāla Medības aprīļa numurā.
7753
Mežakuilis(~5 gadi), pēc taksidermista apmeklējuma būs zināms garums un punktu skaits.
245
Dainis ar Tukuma pusē nomedītu mežakuili.
233
Ir tik jauki, ka arī Latvijas mednieku kolektīvi piekopj tradīciju īpaši godināt nomedītos dzīvniekus. Paldies Oskaram par bildi!
605
Medības ar alu suni ir viens no grūtākajiem medību veidiem. Ir jāsaprot tas, ko dara suns, ir jāparedz dzīvnieka uzvedība. Šajā medību veidā īpaši svarīga ir sadarbība starp medību suni un mednieku, jo pretējā gadījumā medījumu iegūt nebūs iespējams. Vairāk par to gatavosim materiālu žurnāla Medības marta numurā.
378
Pakāpies tornī, paveries tālu... Dievs Latviju ir radījis diezgan plakanu – augstu kalnu mums nav, taču paskatīties pāri mežu galotnēm gribas. Teju vienīgā iespēja šādas vēlmes īstenot ir kāpt skatu torņos.
Maksis Lazersons paredzēja Latvijas okupāciju (11)Latvijas Republikā starpkaru periodā vienu no lielākajām nacionālajām minoritātēm veidoja ebreji, kuri Latvijas teritorijā dzīvoja jau kopš 16. – 17. gadsimta.
Polijā atrasta Pirmā pasaules kara gūstekņu nometnePielietojot zemes reljefa lāzerskanēšanu no lidmašīnas, poļu arheologiem izdevies atrast vietu, kur Pirmā pasaules kara gados Pomerānijā atradās vācu Haiderodes (poļu variantā Čerskas) karagūstekņu nometne.

Twitter

Draugiem

Facebook

Draugiem Facebook Twitter Google+ Sekoman