+3.2°C
Gunta, Ginta, Gunda
Sestdiena, 28. marts, 2015
Fotostāsts
  1. Jaunākie
  2. Komentētākie
ASV Senāts steidzina Obamu lemt par letālo ieroču piegādēm Ukrainai (6)ASV Kongresa augšpalāta pieņēmusi rezolūciju, kurā nosoda 24.janvāra uzbrukumu Mariupolei un aicinājusi prezidentu Baraku Obamu paātrināt lēmumu par letālo ieroču piegādi Ukrainai, ziņo Kongresa preses dienests.
Saudzēt kājas un atbilstoši saģērbties! Žurnālista Arta Drēziņa padomi skrējējiem (1)Pavasarī saulīte liek mums vairāk kustēties un uztrauc arī ziemā uzkrātie kilogrami. Daba mostas, un daļa cilvēku grib mosties jaunai dzīvei.
Brigmanis: ZZS ir gatava būt par varas partiju (12)Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir gatava būt par varas partiju, 28.martā Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā sacīja tās priekšsēdētājs un ZZS
Rīgas cirka ēkai nepieciešama renovācija, kuru traucē tiesvedības (1)Jau kopš 90.gadiem cirks gaida, kad šāda rekonstrukcija varētu notikt, bet to bremzē tiesas procesi par tiesībām uz cirka zemi.
LIZDA prasa apliecinājumu, ka pedagogu darba samaksas modelim būs nauda (6)IZM pārstāve Evija Papule LIZDA padomes sēdē solīja, ka jaunajā modelī visiem pedagogiem algas palielināsies, izņemot tos, kuri šobrīd strādā ar lielu pārslodzi.
Arvien vairāk stārķu ligzdo elektrības stabos; aicina veidot ligzdu pamatus2013.g adā uz zemsprieguma 0,4 kilovoltu (kV) un vidējā sprieguma 20 kV elektrolīniju balstiem tika reģistrētas 7987 stārķu ligzdas, bet 2014. gadā reģistrēto balto stārķu ligzdu skaits sasniedz 8423.
Rīga +3.2
Alūksne +5.3
Daugavpils +5.6
Saldus +1.3
Liepāja +2.8
Jelgava +3.2
Ventspils +2.3
Limbaži +1
Madona +5.1
Rēzekne +5.9
Egils Līcītis: Pie slavenās bargās kundzes (14)– Kurmja kungs, Kurmja kungs! – izliekusies pa logu, Ingūna sauca, – palīdziet taču Platperu Arvīdam uznest akordeonu!

Aktuāls jautājums

Vai un kāpēc piedalīsieties mediķu protesta akcijā? Iesūti savu viedokli

Gata Šļūkas zīmējums
“Tīras spēles” sezona sākusies

Latvijā sācies futbola virslīgas čempionāts, kas turpināsies līdz novembrim, kopumā aizvadot 112 spēles. Šī sezona virslīgā nodēvēta par “Tīras spēles” sezonu. Latvijas Futbola federācija kopā ar biedrību “Latvijas Futbola virslīga” nolēmusi veikt sociālo kampaņu “Tīra spēle!”, kuras laikā jaunajiem futbolistiem un futbola sabiedrībai kopumā nodotu ziņojumu par godīgu spēli. Ar “tīru spēli” tiek domāts futbols bez spēļu sarunāšanas, bez simulēšanas, bez lamāšanās futbola laukumā, bez dopinga lietošanas un citu sportā neētisku rīcību veikšanas. Iepriekš Latvijas futbolā bijuši skandāli ar sarunātiem, “nopirktiem” spēļu rezultātiem, kur iesaistīti arī futbola tiesneši.

Vai vidējo dzīves ilgumu Latvijā izdosies palielināt līdz 90 gadiem?
Mazie zemnieki atbrīvoti no zaļināšanas prasībasKādi pasākumi jāveic zaļināšanā 10–10,5 ha aramzemes gabalā? Iepriekšējos gados šī zeme platību maksājumiem bija pieteikta kā pastāvīgās pļavas un ganības.
Savickis: fonds "Marguerite" strādā kā vidutājs "Latvijas Gāzes" akciju pārdošanā (1)Vācijas energokompānijai "E.ON Ruhrgas International" (EON) piederošo "Latvijas Gāzes" akciju pārdošanā vairāku Eiropas banku veidotajam fondam "Marguerite" kā vidutājam vajadzētu akcijas piedāvāt "nopietnām kompānijām".
Pasniegtas Teātra dienas balvas Piektdien pasniegtas balvas teātra māksliniekiem par izciliem sasniegumiem. Balvas saņēma aktieri Sandra Kļaviņa, Egons Dombrovskis un režisore Indra Roga
Uzlādējies un dod gaismu pasaulei! Ciemos pie Intas Brokānes, kas izveidojusi svētvietuVieni šurp dodas aizlūgt par kādu, izteikt kvēlu vēlēšanos, citi – gūt spēku vai dziedināties.
Inga Zārde: Par "Germanwings" traģēdiju, depresiju un aizspriedumiem (6)Iereibušu cilvēku mēs pamanām un atpazīstam uzreiz. Cilvēku, kurš ilgstoši nav izgulējies un iekšēji jūtas iztukšots, nevērtīgs, nospiests, noguris un bezcerīgs, ne vienmēr. Depresija ārēji var būt pat "smaidīga un darbīga".
Kā marokāņu "aliņā". Ciemos eksotiskā mājoklī Pārdaugavā (1)MAIJA KĀLE un JUNESS FILALI iepazinās pirms septiņiem gadiem laikā, kad Maija apceļoja Maroku. Bet nu jau vairākus gadus pāris iekārtojis mitekli Rīgā, Pārdaugavā līdzās Gaismas pilij. Un te dzīvo arī viņu meitiņas – Selma (6) un Muna (5).
Kā ādas kopšanā var palīdzēt linsēklu eļļaVarat vienkārši ieziest seju ar linsēklu eļļu un pēc 20 minūtēm nomazgāt to ar siltu ūdeni.
Ar kādām ķimikālijām pavasarī apstrādāt augļu kokus un ogulājus?Ar kādām ķimikālijām pavasarī apstrādāt augļu kokus un ogulājus pret slimībām un kaitēkļiem? VALDIS KALNIŅŠ RĪGĀ
Ja gribas ātrāk satikt pavasari, izplaucē zarus!Sandra Ruska, žurnāla “Praktiskais Latvietis” galvenā redaktore
Uzlādējies un dod gaismu pasaulei! Ciemos pie Intas Brokānes, kas izveidojusi svētvietuVieni šurp dodas aizlūgt par kādu, izteikt kvēlu vēlēšanos, citi – gūt spēku vai dziedināties. Daudzi grib ne tikai kādu laiku pabūt Ķeguma Svētajā Krusta kalnā, bet arī satikt Intu Brokāni. Smelties viņas gaišumā un ticībā.
Briljantzaļās skaistules – Cayuga pīlesMājputni man parasti neizraisa īpašas emocijas, bet, kad interneta vietnē www.draugiem.lv dzīvnieku audzētavas "Westa-M" (atrodas Ķekavas pagasta Baložos) saimnieces Antras bilžu albumā ieraudzīju Cayuga šķirnes pīles, jāatzīst, mana sirds tiešām sāka pukstēt straujāk.
Reklāma
Sāk atjaunot vēl vienu Liepājas šosejas posmu un divus tiltusSākušies būvdarbi autoceļa Rīga–Liepāja (A9) posmā no Apšupes pārvada pār dzelzceļu līdz Anneniekiem (39,1.-60,1.km) Tukuma un Dobeles novados. Tur plānots stiprināt ceļa segumu un arī atjaunot tiltus pār Bērzi un Bērzupīti.
Tapusi bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa mobilā aplikācijaValsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunim 116111 ir izveidota bezmaksas aplikācija lietošanai mobilajos tālruņos, kas no šīs nedēļas ir pieejama lejupielādei.
Kādas zivis, kad un kur drīkst makšķerēt? Padomi makšķerēšanas iesācējiem (4)Esmu pensionārs un gribu noķert kādu zivtiņu ēdienkartes papildināšanai, bet nezinu, kuras drīkst makšķerēt. Un ko darīt, ja noķeru nepareizo, aizliegto zivi?

Makšķernieku stūrītis

Skaista trofeja - Ventas lasis. Foto - Aldis Savičs
229
noķer un atlaid. 7,840kg
186
rudens līdaka 2014g svars 7,840kg pieķērās uz 16gr spineks šūpiņu baltu!
1073
noķer atlaid, pāgājušā gada rudens copīte, 2014, copēja daudz izmerā 50-55cm
73
zebrus līdaka 19,02.15 svars 2,540kg
103

Mednieku galerijas

Āfrikas cūku mēra seja. Kopā ar PVD Burtnieku novadā 7.martā no meža izvedām 16 no sērgas kritušas mežacūkas. Reportāža būs žurnāla Medības aprīļa numurā.
7663
Mežakuilis(~5 gadi), pēc taksidermista apmeklējuma būs zināms garums un punktu skaits.
241
Dainis ar Tukuma pusē nomedītu mežakuili.
227
Ir tik jauki, ka arī Latvijas mednieku kolektīvi piekopj tradīciju īpaši godināt nomedītos dzīvniekus. Paldies Oskaram par bildi!
599
Medības ar alu suni ir viens no grūtākajiem medību veidiem. Ir jāsaprot tas, ko dara suns, ir jāparedz dzīvnieka uzvedība. Šajā medību veidā īpaši svarīga ir sadarbība starp medību suni un mednieku, jo pretējā gadījumā medījumu iegūt nebūs iespējams. Vairāk par to gatavosim materiālu žurnāla Medības marta numurā.
375
Pakāpies tornī, paveries tālu... Dievs Latviju ir radījis diezgan plakanu – augstu kalnu mums nav, taču paskatīties pāri mežu galotnēm gribas. Teju vienīgā iespēja šādas vēlmes īstenot ir kāpt skatu torņos.
Ko zinām par VDK (2)Kamēr nesaskaņa ar Tieslietu ministriju kavē Latvijas PSR VDK dokumentu izpētes komisijas darba sākšanu, tikmēr Okupācijas muzeja vēsturnieks Ritvars Jansons (šobrīd jau Saeimas deputāts no NA) un literāte Rudīte Kalpiņa sagatavojuši elektronisko izdevumu "VDK/Post Scriptum Nr. 2015"
Feministe pret pašas gribu - klibā revolucionāre Roza Luksemburga (5)Pilns viņas vārds ir Rozālija Luksemburga, un viņa nāca pasaulē 1871. gada 5. martā Polijas pilsētā Zamoscē, kas tolaik ietilpa Krievijas impērijas sastāvā.

Twitter

Draugiem

Facebook

Draugiem Facebook Twitter Google+ Sekoman