×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. novembris, 2013
Drukāt

Dubults neārstē
 – ar zālēm nedrīkst pārspīlēt!

Foto - LETAFoto - LETA

Dažādu medikamentu un uztura bagātinātāju sastāva savstarpējā savietojamība ne vienmēr nāk pa labu atveseļošanās procesam.

Farmaceiti ik dienu saskaras ar gadījumiem, kad cilvēki reklāmas iespaidā aptiekā vēlas iegādāties zāles, neizprotot to lietošanas vajadzību. Ja pirms iegādes apvaicātos par dažādu medikamentu sastāvu, reizumis izrādītos, ka nosaukums gan ir atšķirīgs, bet sastāvs līdzīgs. Tādējādi var rasties kādas vielas pārdozēšana.

Otra izplatīta kļūda ir ārsta vai farmaceita ieteikto preparātu papildināšana ar kaimiņu, radu vai draugu ieteiktiem līdzekļiem, veidojot zāļu kombinācijas, lai drīzāk atveseļotos, piemēram, saaukstēšanās gadījumos. Cerētā veselības uzlabojuma vietā var rasties jaunas problēmas.

Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente Kitija Blumfelde, uzsvērdama, ka bez speciālista konsultācijas sevi ārstēt bieži vien ir bīstami, iesaka izmantot kādā no 700 Latvijas aptiekām līdz pat 1. decembrim pieejamās informācijas lapiņas ar īpašu noplēšamu kuponu. Tajā katrs var ierakstīt savus ikdienā lietojamos medikamentus un uztura bagātinātājus, lai, iegādājoties citas zāles, šo lapiņu katrreiz varētu uzrādīt farmaceitam un novērtēt savietojamības risku.

Informatīvajā akcijā ir iesaistījušies visi nozīmīgākie Latvijas aptieku tīkli: “BENU aptieka”, “A aptieka”, “Latvijas aptieka”, “Euroaptieka”, “Mēness aptieka” un individuālās aptiekas un to apvienības: “Mana aptieka” un “Aptieka 1”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+