×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. marts, 2015
Drukāt

No pagales līdz karotei. Alsviķu amatnieka Harija Buliņa meistarstiķi (1)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs
Padoms

Ko darīt, ja karote saplaisājusi? – Tāda ideāli noderēs kamīna iekuram! – joko meistars. Patiešām, vai nu nevaram atļauties nopirkt citu? Ja karote ir mākslas darbs vai dārga piemiņa, to var salīmēt ar mitrumizturīgu koka līmi B3. Tā ir pienbalta, bet sacietējot kļūst caurspīdīga. Ja mēbelei gadījies kāds robs, bērza (vai cita koka) putekļus, kas palikuši no slīpēšanas, sajauc ar šo līmi, robu aizziež un pēc sacietēšanas noslīpē. Ja vajag tumšāku toni, masai pieliek nedaudz beices.

HARIJS BULIŅŠ no Alūksnes novada Alsviķu pagasta Strautiņiem prot daudz ko. Viņš atjauno mēbeles, grebj karotes, palīdz dēlam remontēt māju un ir pat profesionāli atjaunojis jūras laivu. Strādā ar prieku, jo jūt dzīves garšu un uz visu raugās ar labu humora piedevu. Amatnieka darbnīca iekļauta arī tūristu maršrutos, un dzīvespriecīgajam un spraunajam vīram stāstāmā netrūkst.

Soli pa solim

Pret darbu Harijam nekad nav bijis iebildumu. Pēc horoskopa viņš ir Mežāzis, tātad strādīgs un akurāts. Nevar nosēdēt mierā, viņam labākā atpūta ir darbs, un par mājas iekārtošanu saimnieks stāsta labprāt.

“Daudzi jautā, kāpēc duša iebūvēta mājas vidū, blakus virtuvei. Lauku mājās ar krāsns apkuri iesaka šādu risinājumu, jo tad dušas telpa vienmēr būs silta,” Harijs dalās pieredzē. Viņš ir priecīgs, ka māja nav liela. Vairāk nekā pirms pusgadsimta perfekti mūrētā plīts ar mūrīti vajadzības gadījumā var apsildīt arī guļamistabu un dzīvojamo istabu.

Kad iestājās jaunie laiki, Harijam radās cits praktisks mērķis – sakrāt naudu mikroautobusam, kas nepieciešams darbam. Gadu viņš Dublinā strādāja mēbeļu fabrikā, bet brīvajā laikā paveica darbu, uz ko neviens vietējais nebija parakstījies, – kādam turīgam vīram atjaunoja no sarkankoka gatavoto jūras laivu, kam vajadzēja nomainīt sapuvušo priekšgalu un klāju. Īrijā Hariju apmierināja gan atalgojums, gan dzīves ap­stākļi. “Ja nebūtu ģimenes, būtu palicis Īrijā,” viņš atzīst.

Savā sētā Harijs bijušajā kūtiņā ierīkojis nelielu darbnīcu. Viņš pieņem arī retākus pasūtījumus, piemēram, izgatavo stelles un to piederumus – atspoles, saiviņas, platumturētājus un citas lietas. Alūksnes biatlonistiem uzlabojis šauteņu laides un savulaik izlīdzējis arī Andrejam Rastorgujevam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. eeeehhhe

Draugiem Facebook Twitter Google+