Silta kafija 
ceļā uz darbu
: kā izvēlēties labu termokrūzi? 1

Parasti no rītiem kavēju, tāpēc kafiju apleju termokrūzē un steidzos uz darbu. Nopirku jaunu termokrūzi, aprakstā teikts, ka tai ir īpaša pretizlīšanas sistēma un ka tā labi tur siltumu, bet nekā – vāciņš nereti atsprāgst vaļā, turklāt šķidrums ātri atdziest. Tāpēc vēlos uzzināt, kuru ražotāju termokrūzes ir kvalitatīvas.
 Biruta Apine Tukumā

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
Lasīt citas ziņas

Veikalos ir dažādu izmēru, formu un krāsu ziņā atšķirīgas termokrūzes. Kā izvēlēties kvalitatīvu preci?

Termokrūze nav termoss


Vispirms jāteic, ka jebkurā termokrūzē jau pēc divām stundām dzēriens ir atdzisis. Ja vēlas pēc ilgāka laika baudīt karstu dzērienu, jāiegādājas mazs, kvalitatīvs termoss. Taču labi termosi maksā, sākot no 30 eiro un vairāk, bet par 10 eiro lielveikalos nopērkamie lielākoties ir nekvalitatīvi: slikti saglabā siltumu, plastmasai jūt piesmaku, nav hermētiski – ja trauks atradies slīpi, taisot vaļā vāciņu, var aplieties.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par termokrūzēm jāteic tas pats – nevar lēti nopirkt kvalitatīvu preci. Tās, kuras maksā 5–10 eiro, parasti ir ļoti neērti lietot – traukam sasveroties, dzēriens izlīst, siltums saglabājas neilgu laiku, dažām krūzēm ir tik neērta atvere dzeršanai, ka gribot negribot nākas aplieties. Izpētot un izmēģinot lētāko piedāvājumu, nav saprotams, kādam nolūkam tās ražotas – līdzi paņemt nevar, jo dzēriens izšļakstās, dzert no tādām nav ērti, tātad var lietot tikai mājās. Turklāt krūzēm bieži vien ir nepatīkama smaka. Taču tas nav lielākais ļaunums – daudzas termokrūzes ražotas no polikarbonāta plastmasas, kas satur bisfenolu A. Šī viela saskarsmē ar nelielu dzēriena daudzumu izšķīst tajā un līdz ar to nonāk cilvēka organismā, kaitējot endokrīnajai un imūnajai sistēmai. Eiropas Komisija jau aizliegusi to izmantot zīdaiņu pārtikas pudeļu ražošanā, taču termokrūžu ražošanu tas neskar.

Galvenais – lai neiztek ne pilīte


Lai termokrūze varētu pildīt savas funkcijas un būtu ērti lietojama, vissvarīgākais nosacījums – lai no tās neizpilētu ne lāse kafijas, lai to var iemest somā un pa ceļam izdzert. Kuram traukam tas ir pa spēkam? Izpētot ražotāju piedāvātos risinājumus kvalitatīvas termokrūzes radīšanā, no visa tirgus piedāvājuma saulītē varētu iecelt četru zīmolu termokrūzes.

Contigo termokrūzes ražošanā izmantota patentēta automobiļu hermetizācijas tehnoloģija, kas nodrošina pilnīgu šķidruma necaurlaidību. Vakuuma izolācija ļauj dzērienu saglabāt karstu četras stundas, bet aukstu – līdz pat 12 stundām. Praksē pārbaudīts – patiešām nekas neizlīst, var ielikt somā un droši skriet uz darbu. Vienīgais trūkums – dzeramajai virsmai nav vāciņa, līdz ar to pie tās pielips mazi gruzīši (tas raksturīgs lielākajai daļai termokrūžu). Krūze izgatavota no nerūsējoša tērauda, plastmasas daļas nesatur bisfenolu A. Cena – 32 eiro.

Brugo termokrūzēm ir interesants risinājums – patentēta temperatūras kontroles kamera, kurā katrs kafijas malks tiek nedaudz atdzesēts, lai lietotājs neapdedzinātos un varētu patiešām izbaudīt dzēriena izsmalcināto garšu. Krūzei ir kvalitatīvs iekšējais mehānisms – nekas nepil, var droši likt somā. Brugo termokrūzēm ir trīs lietošanas režīmi – viens atdzesē kafiju, ja tā ir par karstu, otrs noslēdz mehānismu, lai neiztecētu ne lāsīte, savukārt trešais režīms ļauj kafiju dzert bez atdzesēšanas. Laba, kvalitatīva termokrūze. Neliels mīnuss ir tas, ka, lietojot kafijas atdzesēšanas režīmā, reizēm daži pilieni paliek dzesēšanas nodalījumā. Aizverot krūzi, tie var izlīt somā vai citur, tādēļ pēc aizvēršanas ieteicams izdzert visu, kas palicis nodalījumā. Cena – 27 eiro.

Reklāma
Reklāma

Primus termokrūze izgatavota no nerūsējoša tērauda, šķidruma izlīšanu novērš silikona aizdare. Termokrūzi var ērti un ātri atvērt un aizvērt ar spiedpogu krūzes vāciņā. No aiztaisīta trauka nekas neizlīst. Neliels mīnuss ir tas, ka krūzi ir mazliet sarežģīti iztīrīt, ja kafija vai tēja ielieta ar visiem biezumiem. Cena – 24 eiro.


Starbucks termokrūze: nav jāraizējas par siltumu (pat vakarā ieliets verdošs dzēriens no rīta ir silts), vāks blīvi noslēdz krūzi, un konstrukcija tam neļauj atlēkt vaļā. Jaunākās paaudzes Starbucks termokrūze maksā, sākot no 17 eiro.

Izvēloties sev termokrūzi, ieteicams pievērst uzmanību tās izmēriem. Ir patīkami malkot kafiju no interesanta dizaina trauka, tomēr iegādes brīdī jāapsver, vai šādu krūzi varēs ielikt speciālā turētājā automašīnā.

UZZIŅA


› Termokrūzes var meklēt lielajos sadzīves tehnikas veikalos (“Cenuklubs.lv”, “Elkor” u.c.), trauku veikalos (piemēram, “Rito”, “Arkolat”) un tūrisma preču veikalos.


Padomi


› Lai termokrūzē dzēriens ilgāk saglabātos silts, to pirms lietošanas ieteicams izskalot ar verdošu ūdeni – krūze būs izsilusi, un siltuma zudumi, ielejot karstu dzērienu, būs daudz mazāki. Ideāli, ja verdošu ūdeni varat paturēt vairākas minūtes. Ražotāji, nosakot termokrūzes spēju uzturēt siltumu, mēra to izsildītā krūzē, tāpēc ļoti bieži lietotāja pārbaudītā siltumuzturēšanas spēja nesakrīt ar ražotāja datiem.

› Termokrūzes uzglabā atvērtas – ja iekšā būs palicis mitrums, ilgāku laiku nelietojot, trauks var sasmakt.

› Lai termokrūzi varētu vieglāk iztīrīt, tēju vai kafiju vislabāk pagatavot citā traukā un termokrūzē ieliet izkāstu dzērienu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.