×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2014
Drukāt

“Aarzemnieki” svētdien startē uz Kopenhāgenu (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar jautru latviešu dziesmu popūriju draudzīgā un muzikālā pasākumā Dānijas karalistes vēstniecībā grupa “Aarzemnieki” atvadījās no saviem atbalstītājiem Latvijā, lai jau rīt, 27. aprīlī, dotos uz Eirovīzijas dziesmu konkursu Kopenhāgenā, Dānijā, portālam LA.lv pavēstīja Eirovīzijas sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ārniece.

Pusfinālā 6.maijā “Aarzemnieki” kāps uz skatuves otrie, lai 16 valstu konkurencē cīnītos par vietu finālā 10.maijā.

“Novēlu “Aarzemniekiem” ar savām patiesajām emocijām un sirsnību atslēgt eiropiešu sirdis konkursā Dānijā,” tā Sergejs Ņesterovs, Latvijas Televīzijas valdes loceklis programmas attīstības jautājumos. “Paldies Latvijas Televīzijas komandai par ieguldīto darbu un atbalstu priekšnesuma sagatavošanā! Talanti un emocijas ir kvalitatīvas izklaides pamatā, un to saviem skatītājiem LTV piedāvās arī turpmāk.”

Preses konferencei “Aarzemnieki” bija sagatavojuši atraktīvu latviešu dziesmu popūriju un prezentēja singlu “Cake to bake” CD versijā.

Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināli notiks 6. un 8. maijā, bet fināls – 10.maijā. Kopumā konkursā šogad piedalīsies 37 valstis. To varēs vērot tiešraidē LTV1 un ltv.lv mājas lapā.

“Aarzemnieki” 6. maija pusfinālā sacentīsies ar mūziķiem no Zviedrijas, Albānijas, Islandes, Krievijas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Igaunijas, Beļģijas, Ungārijas, Moldovas, Melnkalnes, Sanmarīno, Portugāles, Ukrainas un Nīderlandes. Pusfināla balsojumā Latvija varēs saņemt balsis arī no Dānijas, Francijas un Spānijas iedzīvotājiem. Šo valstu mūziķi gan pusfinālā nestartēs, jo pēc sacensību noteikumiem valstis dalībai finālā kvalificējušās automātiski – Dānija kā rīkotājvalsts, bet Francija un Spānija kā tā saucamā “Lielā piecinieka” valstis.

Zita Kaminska par grupas izredzēm tikt finālā un, iespējams, arī uzvarēt spriež šādi: “Mums jāstartē ļoti stiprā pusfinālā – esam ielozēti pie septiņām valstīm, kas pēc statistikas vienmēr iekļūst finālā. Līdz ar to ar pārējiem dalībniekiem cīnīsimies par atlikušājām trim vietām. “Aarzemnieku” dziesma, manuprāt, būs kā svaigs gaiss starp daudzajām balādēm, ko šogad izpildīs citu valstu dalībnieki, jo mēs uz Dāniju vedam pavisam atšķirīgu, lipīgu un līdzi dungojamu dziesmu. Turklāt t.s. Lielajā Eirovīzijā parasti nozīme ir arī dalībnieku publiskajam tēlam – šogad vedam līdzi grupu, kuras dalībnieki brīvi sazinās vairākās svešvalodās, ir atvērti un ar interesantu dzīves stāstu – piemēram, grupas solists Jorans kā vācietis iemācījies latviešu valodu un pārstāv citu valsti. Tādēļ esam interesanti Dānijā ne tikai ar dziesmu, bet arī mūziķu personībām. Uz konkursa mēģinājumiem dodamies jau svētdienas vakarā un aicinām sekot līdzi mūsu gaitām LTV sižetos un sociālajos tīklos internetā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Skaisti, nav ko piebilst… Vien Dziedāt līdzi gribas!!!

  2. Veiksmi labestīgajiem! Turam īkšķus!

  3. Man viņi ļoti patīk! Paldies, ka esat! Lai izdodas un, lai skan! 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+