×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
11. aprīlis, 2014
Drukāt

“Aarzemnieku” dziesma iedvesmo mūziķus Latvijā un bārmeņus Spānijā (1)

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Grupas “Aarzemnieki” Eirovīzijas dziesmu konkursa dziesmas “Cake to bake” video klips ir iedvesmojis vietējos mūziķus, grupu “Sāpju kabinets”, dziesmas parodijai, savukārt dziesmas vārdi nav atstājuši vienaldzīgus spāņu bārmeņus, kas izveidojuši jautru un atraktīvu video par kūku un bulciņu tradīcijām Spānijā.

Latviešu grupas “Sāpju kabinets” dziesmas “Cake to bake” parodija ar nosaukumu “Steak to make” ātri vien izplatījās un kļuva populāra vietējos sociālajos tīklos nedēļas sākumā. Grupas “Aarzemnieki” dalībniece Katrīna Dimanta atzina, ka viņai un citiem grupas biedriem dziesmas parodijas variants, kuru drīzāk var nosaukt par veiksmīgu dziesmas kaverversiju, patīk.

Nedēļas vidū grupu un viņu fanus pārsteidza arī divi spāņu bārmeņi – Klaudio and H. (nevēlējās atklāt savu pilno vārdu) izveidoja video, kurā spāņu kūkotavu cepēji rāda katrs savas pašceptās kūkas un smalkmaizītes. Kā stāsta paši puiši, Spānijā esot labi kūku cepēji, un par to jāpastāsta arī plašajā Eiropā.

Ideja radās brīdī, kad viņu Barselonas bārā “Libelula” kāda latviešu meitene lūdza no sava mobilā telefona “Aarzemnieku” dziesmu atskaņot uz bāra aparatūras. Viņus piesaistījuši dziesmas vārdi, un bārmeņi brīnījušies, vai tiešām latvieši nemākot cept kūkas.

“Video ir jautrs un liek pasmaidīt,” tādas atsauksmes Klaudio saņemot par klipu. Puiši cer, ka grupa šo video varētu rādīt fonā sava priekšnesuma laikā Kopenhāgenā. To, vai tā tiešām notiks, redzēsim 6. maijā, kad “Aarzemnieki” Latviju pārstāvēs Eirovīzijas dziesmu konkursa pirmajā finālā, uzstājoties pēc kārtas otrie no sešpadsmit mūziķiem.

Informācijai:

Eirovīzijas dziesmu konkurss šogad notiks Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā – pusfināli 6. un 8. maijā, bet fināls 10. maijā. Kopumā konkursā šogad piedalīsies 37 valstis. To varēs vērot tiešraidē LTV1 un ltv.lv mājas lapā.

“Aarzemnieki” Latviju konkursā pārstāvēs 6.maijā un savstarpēji sacentīsies ar mūziķiem no šādām 18 valstīm: Zviedrijas, Albānijas, Islandes, Krievijas, Azerbaidžānas, Armēnijas, Igaunijas, Beļģijas, Ungārijas, Moldovas, Melnkalnes, Sanmarīno, Portugāles, Ukrainas un Nīderlandes.

Pusfināla balsojumā Latvija varēs saņemt balsis arī no Dānijas, Francijas un Spānijas iedzīvotājiem. Šo valstu mūziķi gan pusfinālā nestartēs, jo pēc sacensību noteikumiem valstis dalībai finālā kvalificējušās automātiski – Dānija kā rīkotājvalsts, bet Francija un Spānija kā tā saucamā “Lielā piecinieka” valstis.

Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālo atlasi Latvijas Televīzija arī šogad organizē sadarbībā ar Ventspils pilsētu, kas jau četrpadsmito gadu sniedz neatsveramu atbalstu starptautiskā dziesmu konkursa rīkošanā, kas ir tik nozīmīgs Latvijas mūziķiem un visai sabiedrībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. muljkjigas dziesminjas, bet pavelk … Interesanti Ko par to saka dziesminieks Lauris ? 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+