Kultūra
Kultūrpolitika

AB LV Charitable Foundation saņem prestižu balvu par mecenātismu 16

Publicitātes foto

Romā nosaukti prestižās starptautiskās balvas Corporate Art Awards 2017 laureāti, un kategorijā par izcilību mākslas mecenātisma jomā godalga XXI gadsimta mākslas patrons piešķirta ABLV Charitable Foundation no Latvijas, informē fonda komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva.

Kā tika paziņots ceremonijā, kas norisinājās Itālijas Kultūras mantojuma un tūrisma ministrijā, ABLV Charitable Foundation balva piešķirta par Latvijas mākslinieku darbu popularizēšanu valsts un starptautiskā līmenī, finansiāli atbalstot vairāk nekā 90 laikmetīgās mākslas projektu.

“Esmu gandarīta, ka prestižās Corporate Art Awards balvas žūrija ir novērtējusi ABLV Charitable Foundation lielo ieguldījumu Latvijas laikmetīgās mākslas attīstības veicināšanā. Pēdējos gados fonds ir atbalstījis daudzas nozīmīgas mākslas norises ne tikai Latvijā, bet arī veicinājis mūsu mākslinieku darbu izrādīšanu ārpus valsts robežām. Pateicoties ABLV Charitable Foundation un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbībai šobrīd top īpaša un paliekoša dāvana valsts simtgadē – Latvijas Laikmetīgās mākslas muzejs,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

Mecenāts Oļegs Fiļs fonda dibinātāju vārdā pateicās par starptautisko atzinību un izteica prieku, ka balva ir arī novērtējums Latvijas laikmetīgās mākslas procesiem, to attīstībai gan valsts ietvaros, gan starptautiskajā līmenī. “Būsim gandarīti, ja šī balva kļūs par platformu Latvijas un mūsu mākslinieku plašākai atpazīstamībai, pievērsīs uzmanību topošajam laikmetīgās mākslas muzejam,” sacīja Fiļs.

Divos gados, kopš tiek piešķirta godalga Corporate Art Awards, uz to pretendējuši vairāk nekā 200 uzņēmumi no 28 valstīm un četriem kontinentiem. Balva kategorijā XXI gadsimta mākslas patrons, ar kuru tiek novērtēts mākslas un mākslinieku atbalsts starptautiskā līmenī, šogad tiek pasniegta pirmoreiz, un līdz ar ABLV Charitable Foundation tā šogad piešķirta tādiem starptautiski pazīstamiem uzņēmumiem kā CSL Group (Kanāda), Davidoff (Šveice), HBC (ASV), International Steels Limited (Pakistāna), Lufthansa (Vācija), Montefiore Medical Center (ASV), PLMJ Foundation (Portugāle), Swiss Mobiliar (Šveice), The Absolut Company (Zviedrija).

ABLV Charitable Foundation, kuru labdarības mērķiem dibinājuši mecenāti Ernests Bernis un Oļegs Fiļs, sadarbībā ar Kultūras ministriju ir apņēmies būt par galveno Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljona atbalstītāju. Kopumā aizvadītajos gados fonds ir atbalstījis gandrīz 340 projektu, piešķirot tiem līdzfinansējumu vairāk nekā četru miljonu eiro apmērā.

LA.lv