×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
4. oktobris, 2014
Drukāt

Abas Korejas vienojas par augsta līmeņa sarunu atsākšanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Abas Korejas sestdien vienojušās atsākt augsta līmeņa sarunas, kas faktiski bija pārtrauktas septiņus mēnešus, paziņojusi Dienvidkorejas Apvienošanās ministrija.

Vienošanās panākta negaidītās Ziemeļkorejas trīs augstāko amatpersonu vizītes laikā Dienvidkorejā. Divi no viesiem ir Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna tuvākie līdzgaitnieki.

“Abas puses vienojās apspriest augsta līmeņa kontaktu atjaunošanas detaļas,” teikts Apvienošanās ministrijas izplatītajā paziņojumā.

Ministrija piebildusi, ka ziemeļkorejiešu amatpersonas esot izrādījušas “vēlmi” sarunas atsākt jau oktobrī vai novembrī.

Seula aicinājusi Phenjanu atsākt sarunas jau vairākus mēnešus, taču līdz šim Ziemeļkoreja šos aicinājumus bija noraidījusi, to pamatojot ar Dienvidkorejas un ASV kopīgajiem militārajiem manevriem.

Pēdējās augsta līmeņa sarunas starp abu valstu pārstāvjiem notika februārī Seulā un vainagojās ar Korejas kara šķirto ģimeņu atkalapvienošanās pasākumu.

Sarunas izsauca cerības un turpmāku konstruktīvu dialogu abu valstu starpā, taču izplēnēja, abām pusēm atsākot savas regulārās ikgadējās militārās demonstrācijas.

Apvienošanās ministrija vēsta, ka ar ziemeļkorejiešu viesiem sestdien vēlējusies tikties arī Dienvidkorejas prezidente Paka Gunhje, taču saspringtā vizītes grafika dēļ, tas neesot bijis iespējams.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+