×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2015
Drukāt

Abas Latvijas ekipāžas Kēnigszē iekļūst pieciniekā

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Trīskārtējo olimpisko medaļnieku kamaniņu sportā Andra un Jura Šica, kā arī Oskara Gudramoviča un Pētera Kalniņa ekipāžas sestdien lietainos laika apstākļos izcīnīja ceturto un piekto vietu Kēnigszē trasē Vācijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas ceturtā posma divnieku sacensībās.

Pirmajā nobraucienā Šici trasi veica 50,545 sekundēs, atpaliekot vienīgi no divām Vācijas ekipāžām un ieņemot trešo vietu. Tomēr otrajā braucienā viņi uzrādīja vien septīto rezultātu, bet summā spēja noturēties labāko četriniekā.

Savukārt Gudramovičs un Kalniņš pēc pirmā brauciena ieņēma vien devīto vietu, tomēr vairāki augstāk esošie konkurenti laika ziņā bija tuvu, turklāt otrā brauciena laikā arvien spēcīgāks kļuva lietus. Otrajā braucienā latvieši uzrādīja ceturto rezultātu, summā pakāpjoties uz piekto vietu un no Šiciem atpaliekot vien par nepilnu sekundes desmitdaļu.

Uzvaru izcīnīja iepriekšējo divu sezonu kopvērtējuma uzvarētāji Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri pēc pirmā brauciena bija vien otrie. Viņi Šicus apsteidza par 0,653 sekundēm, bet Gudramoviču un Kalniņu par 0,739 sekundēm.

Otrie bija Pasaules kausa kopvērtējuma līderi Tonijs Egerts un Saša Benekens, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,185 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza Peters Pencs un Georgs Fišlers no Austrijas, kuri atpalika par 0,224 sekundēm.

Pēc četros posmos aizvadītām sešām sacensībām kopvērtējuma līderi ar 570 punktiem joprojām ir Egerts un Benekens, viņiem ar 500 punktiem seko Vendls un Ārlts, bet Šici ar 344 punktiem atrodas augstajā trešajā vietā, tomēr no viņiem vairs tikai par desmit punktiem atpaliek Pencs un Fišlers, kuri vienas sacensības ir izlaiduši.

Tikmēr Gudramovičs/Kalniņš ar 71 punktu pakāpušies uz 18.vietu, tomēr šīs viņiem bija vien otrās sacensības šosezon.

Piektdien Nāciju kausā Gudramovičs/Kalniņš izcīnīja otro vietu, bet brāļi Šici pamatsacensībām bija kvalificējušies automātiski.

Kā zināms, pirms tam sestdien dāmu sacensībās Elīza Tīruma izcīnīja 15.vietu. Pēc pirmā brauciena latviete atradās 17.pozīcijā, bet otrajā uzrādīja 15. labāko rezultātu un uz šo vietu pakāpās arī summā.

Kārtējo uzvaru šosezon izcīnīja pašreizējā Pasaules kausa īpašniece Natālija Geisenbergere no Vācijas, kurai Tīruma divu braucienu summā zaudēja 1,927 sekundes.

Otro vietu izcīnīja kanādiete Aleksa Gāfa, kura sezonas sākumu izlaida, bet tagad jau trešajās sacensībās pēc kārtas kāpusi uz goda pjedestāla. Viņa no Geisenbergeres atpalika par 0,349 sekundēm. Savukārt trešā bija vēl viena vāciete Dajana Eitbergere.

Kopvērtējumā pēc četros posmos aizvadītām sešām sacensībām pārliecinoša līdere ar 570 punktiem ir iepriekšējo divu sezonu labākā sportiste Geisenbergere, kurai seko vēl trīs tautietes – Tatjana Hifnere, Eitbergere Anke Višņevski.

Tīruma ar 166 punktiem saglabājusi 12.pozīciju. Vēl ar 23 punktiem Ulla Zirne ieņem dalītu 29.vietu, bet par punktu mazāk ir Kendijai Aparjodei, kura atrodama 31.pozīcijā. Alise Evelīna Mitkus ar sešiem punktiem ieņem 43.vietu.

Zirne pašlaik palikusi Latvijā un gatavojas pēc divām nedēļām Norvēģijā gaidāmajam pasaules junioru čempionātam.

Posma noslēgumā svētdien gaidāmi starti vīriem un stafetes komandām.

Pirmie trīs Pasaules kausa posmi 2014.gadā norisinājās Ziemeļamerikā, tajos divreiz notiekot arī jaunieviestajām sprinta sacensībām. Sezona ar vēl sešiem posmiem līdz februāra un marta mijai turpinās Eiropā, savukārt sezonas svarīgākās sacensības būs pasaules čempionāts, kas 14. un 15.februārī notiks Siguldā.

Pagājušā gada Soču olimpiskajās spēlēs tieši kamaniņu braucēji izcīnīja divas no četrām Latvijas godalgām – Jura un Andra Šicu ekipāža bija trešā labākā divnieku sacensībās, bet Šici kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni izcīnīja bronzu arī komandu stafetē.

Savukārt pagājušās sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš ierindojās otrajā desmitā, brāļi Šici divnieku sacensībās bija devītie labākie, bet dāmām Elīza Tīruma ierindojās 15.vietā. Stafetes sacensībās Latvija ieņēma kopvērtējuma piekto vietu.

Starpsezonā no Latvijas izlases sportistiem savu karjeru noslēdzis vien pieredzējušais Rubenis, bet viņa vietā vīriešu izlasi papildinājis Riks Kristens Rozītis. Iespējams, ka divkārtējais olimpiskais medaļnieks Rubenis sezonas gaitā pievienosies Latvijas izlasei, tomēr pagaidām vēl nav zināms kādā statusā.

Par Latvijas izlases galveno treneri šosezon kļuvis Kaspars Dumpis, kurš aizstājis ilgus gadus šajā amatā aizvadījušo Pēteri Cīmani.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+