Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Agris, Agrita
Svētdiena, 24. septembris, 2017
9. jūlijs, 2014
Drukāt

Abdullo pasludina uzvaru 
Afganistānas prezidenta vēlēšanās

Abdullah_8

Afganistānas prezidenta amata kandidāts bijušais ārlietu ministrs Abdullo (attēlā) pasludinājis savu uzvaru prezidenta vēlēšanās, paziņojot, ka pagaidu rezultātus, saskaņā ar kuriem bijušais finanšu ministrs un kādreizējais Pasaules bankas ekonomists Ašrafs Ghani ir otrās kārtas uzvarētājs, ir ietekmējusi krāpšana.

Pēc paziņotajiem pagaidu rezultātiem Ghani ieguvis 56,4% balsu, bet Abdullo – 43,5%. Nesaskaņas par vēlēšanu rezultātu rada bažas par etniskiem nemieriem un atgriešanos pie grupējumu konflikta, kāds Afganistānu bija pārņēmis 1992. – 1996. gada pilsoņu kara laikā. Tomēr Abdullo aicināja valsti palikt vienotai laikā, kad gaidāma varas maiņa pēc tam, kad 13 gadus prezidenta amatā bija Rietumu atbal­stītais Hamids Karzajs. Līdz gada beigām Afganistānu plāno atstāt 50 tūkstoši ASV vadītu starptautisko spēku, kas gatavojas atbildību par drošību valstī nodot vietējo spēku rokās.

Pievienot komentāru

Bijušais Spānijas karalis 79 gadu vecumā kļuvis par burāšanas čempionuBijušais Spānijas karalis Huans Karloss 79 gadu vecumā ir kļuvis par pasaules burāšanas čempionu kopā ar savu komandu sacensībās, kas notika Kanādas pilsētā Vankūverā.
Draugiem Facebook Twitter Google+