Uncategorized

Abdulmuslimovs pēc liecību sniegšanas pametis KNAB ēku 16

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) trešdien nav aizturējis čečenu izcelsmes uzņēmēju Bislanu Abdulmuslimovu, liecina Latvijas Televīzijas ziņu raidījuma “Panorāma” rīcībā esošā informācija. “Panorāma” vēstīja, ka uzņēmējs trešdienas vakarā ir pametis KNAB ēku.

Abduslimova advokāts raidījumam sacīja, ka viņa klients KNAB sniedzis liecības. KNAB oficiālu informāciju par notikušo nav sniedzis.

Savukārt portāls “Pietiek.com” raksta, ka Abdulmuslimovu KNAB tika aizturējis, jo saskaņā ar biroja versiju kāda ar uzņēmēju saistīta persona tiek turēta aizdomās par līdzdalību Latvijas energoapgādes kompānijas “Latvenergo” amatpersonu krimināllietas sarunu ierakstu noplūdē.

Jau ziņots, ka KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks iepriekš žurnālistiem apliecināja, ka birojs kāda kriminālprocesa ietvaros ir veicis procesuālas darbības, taču neatklāja, vai aizturējis Abdulmuslimovu.

Lūgts apstiprināt trešdien medijos izskanējušo informāciju, ka KNAB aizturējis Abdulmuslimovu, Streļčenoks atbildēja: “Ir procesuālās darbības, kas šodien ir veiktas, bet attiecībā uz personām un attiecībā uz darbībām pašlaik es izmeklēšanas interesēs nevaru teikt.”

KNAB priekšnieks arī neatklāja, par kādiem iespējamiem noziegumiem kriminālprocess sākts. “To ir pašlaik pāragri atklāt sabiedrībai,” viņš norādīja.

“AB Holding” padomes priekšsēdētājs Jurģis Liepnieks aģentūrai BNS sacīja, ka neko nezināja par notikušo. “Es neko nezinu, diemžēl. Es pat nezinu, vai viņš [Abdulmuslimovs] ir aizturēts. Domāju, ka nav un sniedz kādas liecības,” viņš pastāstīja.

Tāpat holdinga padomes priekšsēdētāja vietnieks un “Rēzeknes gaļas kombināta” padomes priekšsēdētājs Guntis Piteronoks nebija informēts par iespējamo aizturēšanu, taču piebilda – ja tā ir patiesība, tas neietekmēs ne “AB Holding”, ne arī tajā ietilpstošā gaļas pārstrādes uzņēmuma “Rēzeknes gaļas kombināts” darbību.

2010.gadā publiski parādījās ziņas par partijas “Visu Latvijai!” saistību ar čečenu uzņēmēju Bislanu Abdulmuslimovu (Krūmiņu). Ziņas toreiz publiskoja TV3 raidījums “Nekā personīga”. Drošības policija toreiz sāka pārbaudi, taču ziņas neapstiprinājās.

Drošības policijai nebija dokumentāru pierādījumu par naudas nodošanu vai saņemšanu. Bijušas tikai aizdomas, ka dažiem partijas “Visu Latvijai!” ziedotājiem nav bijuši legāli ieņēmumi ziedojumu veikšanai. Tam, ka šie ziedotāji saistīti ar čečeniem, arī pierādījumu nebija.

Tāpēc Drošības policija informāciju par minētajām personām nosūtīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

Drošības policija arī esot uzzinājusi, ka Bislans Abdulmuslimovs saviem draugiem un paziņām esot plātījies ar lielisku pirkumu – partiju “Visu Latvijai!”. Viņš esot teicis, ka izdarījis divas labas investīcijas – futbola klubā “Skonto” un partijā “Visu Latvijai!”. Tajā viņš ieguldījis vairāk nekā 50 000 latu. Tomēr, izsaukts uz Drošības policiju, čečenu uzņēmējs naudas došanu noliedzis.

“Lursoft” dati liecina, ka Abdulmuslimovs 2011.gada 14.janvārī izveidoja uzņēmumu “AB Holding”. Pašlaik uzņēmuma kapitāldaļas pieder Abdulmuslimovam (0,1%) un 17 Latvijas uzņēmumiem – katram 5,55% –, tostarp uzņēmumiem, kuri daļēji pieder Abdulmuslimovam. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2000 latu.

Datubāzē “Lursoft” norādīts, ka “AB Holding” pamatdarbība ir holdingkompāniju pakalpojumi. Savukārt uzņēmuma mājaslapā teikts, ka “AB Holding” pamatdarbība ir gaļas, zivju un piena produkcijas ražošana, taču uzņēmums darbojas arī citās jomās, tostarp dzīvojamo un komerciālo ēku būvniecībā, drošības un apsardzes pakalpojumu sniegšanā starptautiskā mērogā, tūrismā, kā arī naftas produktu mazumtirdzniecībā un vairumtirdzniecībā.

LA.lv