×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. marts, 2012
Drukāt

Ābeles ‘Inese’ dzīvžogam

inese1

“Gribu gar sētu iestādīt ābeļu dzīvžogu. Esot izveidota šķirne ‘Inese’, kas veido kolonnveidīgus kociņus. Lūdzu, pastāstiet, kādi šīm ābelītēm ir āboli.
” Tatjana Koļesņikova Rēzeknē

 

Tā ir pirmā Latvijā reģistrētā kolonnveida ābele, kas reizē ir arī imūna pret kraupi. Izdalīta Pūres Dārzkopības pētījumu centrā no “Iedzēnu” selekcijas punktā veiktajiem Rūdolfa Dumbrava krustojumiem.

Tumši sarkanajiem, ar gaišu apsarmi klātajiem āboliem ir balts, smalkgraudains, sulīgs, salds, vidēji stingrs mīkstums, garšo diezgan līdzīgi bumbierāboliem.

Tā ir agra ziemas šķirne. Augļi sāk ienākties septembra vidū, turas zaros līdz oktobrim. Visgaršīgākie un kraukšķīgākie ir tieši no koka plūktie, bet vēsā pagrabā var glabāt aptuveni līdz janvārim vai februārim.

Šķirne izceļas ar ļoti augstu ražību, bet, lai augļi būtu lieli un skaisti, lai koki ražotu katru gadu, jūnijā ir jānormē augļaizmetņi.

Koki aug nelieli un kompakti, izskatās ļoti dekoratīvi. Ziemcietība ir pietiekami laba visās dārzu vietās, bet ar slāpekli pārmēslotiem kokiem var apsalt viengadīgie dzinumi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+