×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Abhāzija un Kosova – nesalīdzināmas


14febr_gruzija_osetija_20

Kāpēc Latvija nav atzinusi Abhāzijas neatkarību, bet Kosova gan ir atzīta? 1989. gadā braucu uz Erevānu cauri Abhāzijai. Pārbraucot Abhāzijas robežu, šosejas malā apstājos nopirkt spaini mandarīnu. Sasveicinoties ar pārdevēju, nosaucu viņu par gruzīnu.

Rudmatainis abhāzs smagi par to apvainojās un skaidroja, ka ir abhāzs, ka abhāziem ir sava teritorija, valoda un ticība, bet gruzīni esot okupanti.
 Arnis Līgatnē

 

Latvija nav atzinusi Gruzijas separātisko Abhāzijas un Dienvidosetijas republiku pašpasludināto neatkarību, jo atbalsta vienotu Gruziju, skaidro LR Ārlietu ministrijā.

Pēc Gruzijas un Krievijas militārā konflikta 2008. gada augustā Krievija atzina separātisko Gruzijas teritoriju – Dienvidosetijas un Abhāzijas – neatkarību. Kopš tā brīža šo valstu neatkarību atzinusi Venecuēla, Nikaragva, Nauru un citas. Taču šis lēmums atzīt Abhāzijas un Dienvid-
osetijas neatkarību ir “pretrunā ar Gruzijas neatkarības, suverenitātes un teritoriālās vienotības principiem, kas atzīti Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) statūtos, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas konferences nobeiguma aktā un ANO Drošības padomes rezolūcijās,” skaidro Ārlietu ministrijā. “Savukārt Kosovas jautājums ir unikāls un to nevar uzskatīt par precedentu citu pasaules iesaldēto konfliktu risināšanai,” uzsver ĀM.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+