×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Abhāzijas prezidents: mums nevajag ES palīdzību

ankvabs

Abhāzijas attiecības ar Eiropas Savienību nav labākās, un tai nav vajadzīgs ES atbalsts, Suhumi tiekoties ar Britānijas vēstnieci Gruzijā Džuditu Gofu, paziņojis separātiskās Abhāzijas prezidents Aleksandrs Ankvabs.

“Neesmu pārliecināts, ka nākotnē tas mainīsies. Šajā jautājumā ilūzijas neloloju,” viņš sacījis, paziņojot, ka neredz jēgu turpmāk tikties ar ES pārstāvjiem. “Abhāzija ar savu draugu atbalstu iztiks bez palīdzības no Eiropas valstīm, kas atbalsta tādus Gruzijas projektus kā iesaistīšanās bez atzīšanas,” norādījis Ankvabs. “Patiesība ir tāda, ka nekādi projekti, ko sacerējusi Gruzijas politiskā vide, neiesakņosies Abhāzijā.”

Savukārt Britānijas vēstniece Gruzijā sacīja, ka tikšanās ar ES pārstāvjiem ļauj Abhāzijai savu pozīciju paust starptautiskajai sabiedrībai. Viņa arī solīja daudz detalizētāk izpētīt jautājumus, kuros nesakrīt valstu pozīcijas. Gofa teica, ka šī ir viņas pirmā vizīte Abhāzijā.

Ankvabs par Abhāzijas prezidentu kļuva pēc ārkārtas vēlēšanām pērn augustā, kas bija jārīko, jo 29. maijā nomira iepriekšējais šīs separātiskās republikas prezidents Sergejs Bagapšs. Dienvidosetija un Abhāzija 90. gadu sākumā pasludināja neatkarību no Gruzijas, tomēr tās par neatkarīgām valstīm pēc 2008. gada Krievijas un Gruzijas militārā konflikta atzinušas tikai Krievija, Nauru, Nikaragva, Tuvalu un Venecuēla. Gruzija abas separātiskās republikas joprojām uzskata par neatņemamu savas teritorijas sastāvdaļu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+